Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2022, 21:36   #231
Namape
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 254
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

A podporę i łożysko też?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Namape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2022, 11:22   #232
carpov
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: DGL
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cześć

Wracając do wątku klekotania/pukania (zwał jak zwał)
U mnie wygląda to identycznie jak na tych filmikach:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Udało się w końcu komuś namierzyć co to?

Przebrnąłem przez cały wątek i w 2 lub 3 miejscach pojawia się kwestia
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum."plecionki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To może rzeczywiście być jakiś trop...bo uświadomiłem sobie po jego przeczytaniu że u mnie problemy mocno się nasiliły właśnie po wymianie plecionki.

I teraz pytanie: co nie tak może z nią być i dlaczego właśnie ona może to powodować....skoro te element elastyczny ?
carpov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2022, 04:06   #233
M_drv
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Namape Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A podporę i łożysko też?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łożysko raczej zmienił (było raczej razem z nowymi półosiami, jeszcze muszę dopytać jak ponownie będę u mechanika ) ale podpory na bank nie wymieniał. Dzięki za sugestię muszę to sprawdzić.

Przekopałem fora i ktoś opisywał te drgania przy przyśpieszaniu: "jakby pralka wirowała pod nogami, pod pedałami" chyba lepiej nie można tego ująć.
__________________
Ford mondeo mk3 2.0 tdci. 2004 polift.
M_drv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2022, 19:48   #234
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 150
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Jarekxc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WItam,
Odgrzewam kotleta gdyż nie chce tworzyć nowego tematu.

Problem taki - 1500 do ok 1700 RPM trzęsie buda na jałowym (wyczuwalnie) po wyżej i poniżej wszystko ok. Podczas jazdy najmocniej czuć na 4 w zakresie tych samych obrotów (szarpanie/dławienie/wibracje nie wiem jak to nazwać). Dodatkowo zauważyłem ze efekt w/w występuję przy delikatnym(minimalnym przyśpieszaniu) dodaniu gazu przy ok 1500 rpm. Moc jest, wymieniony rozrząd i przepustnica.

Jakieś pomysły ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
U mnie było to samo. Wymieniłem wszystkie poduszki - wibracje delikatnie mniejsze, ale tylko w zakresie ok 1500-1750. Plus dodatni wymiany poduszek zero wibracji na wolnych obrotach oraz w każdym zakresie prędkości (jakby silnika pod maską nie było), oczywiście silnik na wolnych obrotach zero drgań pod maską. ostatnio dopadł mnie błąd przepływomierza - niewiarygodny sygnał. Silnik pracował normalnie, innych objawów poza komunikatem awaria silnika nie było. Czyszczenie pomogło na ok 70 km. Wymieniłem na używany ok 80 tyś km, z mondeo mk4 1.6 EB wiem, benzyna ale w 2.0 tdci jest taki sam oraz w 2.0 EB również. Przejechałem ok 400 km zero błędów, natomiast plus dodatni to taki, że w zakresie 1500-1750 obr. silnik przestał wibrować. Może to autosugestia, ale jakby ciszej pracował, bardziej gładko wkręcał się na obroty, przypomina bardziej pracę benzyniaka (pewnie dlatego , że wcześniej ta przepływka była w benzynie).
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 16:47   #235
Aidos
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 20-09-2022
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam
Mam problem podobny jak we wcześniejszych postach. Drgania karoserii na postoju i podczas jazdy. Na postoju po dodaniu gazu w okolicach 1700 do 2200 obrotów cała karoseria wpada w wibracje. Podczas jazdy drgania, czuć bardziej na pedale gazu (takie mrowienie), kierownicy i delikatnie na sprzęgle jest takie uczucie jakby się jechało po tarce i auto podskakiwalo. Występuje to zarówno przy przyspieszaniu jak i jazda ze stałą prędkością. Przy odpalaniu i zgaszaniu silnika buja budą. Od czego zacząć szukać przyczyny tego problemu żeby nie wymieniać wszystkiego.

Ostatnio edytowane przez Aidos ; 23-10-2022 o 16:50
Aidos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 09:50   #236
WojtekJu
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Ober-Olm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Czy te wibracje nasilają się u Was gdy auto delikatnie przyspiesza lub ma trochę ciężej lecz nie na tyle by automatyczna skrzynia musiała zredukować bieg? U mnie wtedy to się strasznie nasila i drzy wszystko niesamowicie mocno. Zakres obrotów między 1400 a do około 1800. Dodam że na postoju wibracje są na pedałach, kierownicy i ogólnie chyba na każdym elemencie samochodu.
Pozdrawiam.
WojtekJu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 16:19   #237
Dayberson
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-10-2022
Skąd: Augustów
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 CDTI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Drgania minimalne silnika w danym zakresie, nic nie znalazłem podobnego w innych tematach . Witam mam problem z moja Kuga 2.0 tdci 163km 4x4 2011r. Auto po remoncie silnika ponieważ kopiłem ze zgiętym korbowodem. Auto ładnie odpala równa praca, ale wyczuwalne są mikro drgania poszarpywanie w zakresie 2000-3000 obrotów, jak ktoś nie wnika to nawet nie zauważy;d. ale ja to wyczuwam i nie daje mi to spokoju . Również w tym momencie słychać bardziej silnik taki szelest szumy w glowicy jakby a przekracza 3000 i już pracuje gładziej przyjemniej bardziej miękko. Powyżej 3000 i do 2000 wszystko ładnie gładko i przyjemnie. Na luzie tak samo z wciśniętym sprzęgłem i bez. Wymieniona była również poduszka silnika na mayla ta od rozrządu. Brak błędów. Egr zaślepiony. Turbo wymienione na nowe kolo roku temu jeszcze u poprzedniego właściciela. Wtryski sprawdzone na maszynie, teoretycznie zdrowe.Dołączam logi proszę o pomoc i analizę. Przy pełnym depnięciu prawie tego nie czuć ale przy delikatniejszej jeździe już tak a często jeździ się w zakresie 2200-2400 obrotów. POMOCY! Logi zrobione forscanie prześle temu kto zechce je przeanalizować.
Dayberson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2023, 17:26   #238
biker00000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Jarekxc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WItam,
Odgrzewam kotleta gdyż nie chce tworzyć nowego tematu.

Problem taki - 1500 do ok 1700 RPM trzęsie buda na jałowym (wyczuwalnie) po wyżej i poniżej wszystko ok. Podczas jazdy najmocniej czuć na 4 w zakresie tych samych obrotów (szarpanie/dławienie/wibracje nie wiem jak to nazwać). Dodatkowo zauważyłem ze efekt w/w występuję przy delikatnym(minimalnym przyśpieszaniu) dodaniu gazu przy ok 1500 rpm. Moc jest, wymieniony rozrząd i przepustnica.

Jakieś pomysły ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Witam. Czy udało się rozwiązać problem?
biker00000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2024, 17:56   #239
synthman77
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 15-11-2023
Skąd: Szczecin / Berlin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam,
podpinam sie pod temat wibracji na postoju. U mnie dodatkowo mam wrazenie, ze jest buczenie i to juz na wolnych obrotach. Jakby silnik dotykal gdzies karoserii. Zeby bylo ciekawiej, to czasami gdy zatrzymam sie na skrzyzowaniu, to tych wibracji nie ma. Dzisiaj odkrecilem sruby od poduszki olejowej bo gdzies przeczytalem, ze jej zle ustawienie moze tez powodowac przenoszenie drgan. Faktycznie, po wymianie rozrzadu, poducha nie jest ustawiona jak byla bo widac slady. Poluzowalem sruby, odpalilem silnik, troche ustawila sie inaczej ale nic to nie zmienilo. Ogolnie to dotykajac podstawy poduchy, nie czuje drgan, wiec chyba nie tu jest problem. Wyciagnalem obudowe filtra i akumulator, zeby przyjzec sie poduszce skrzyni. Nie jestem pewien ale wyglada na dobra. Te przerwy z dwoch stron na gumie wygladaja na celowe. Takie jakby "odbojniki" ? Wstawiam zdjecie dla pewnosci. Przygladajac sie jednak, jak jest zawieszona skrzynia na tej poduszce, to chyba nawet przy rozerwanej, nie bedzie przenosic drgan bo niczego tam nie dotyka, dobrze mysle ?

Edit: Przegladalem Alledrogo z cekawosci i kurcze uzywane poduszki, wszystkie tak wlasnie wygladaja. Nowe nie maja tych przerw, tylko guma jest polaczona. Chyba nie sprzedaja uszkodzonych poduszek ?

Pozdrawiam
Pawel
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg poducha1.jpg (97.6 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg poducha2.jpg (87.8 KB, 16 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg poducha3.jpg (87.7 KB, 17 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez synthman77 ; 25-07-2024 o 17:30
synthman77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2024, 12:01   #240
synthman77
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 15-11-2023
Skąd: Szczecin / Berlin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Odpowiem sobie sam bo wakacje i pewnie malo kto tu zaglada. Te przerwy sa normalne bo w nowej poduszce jest tam tylko cienka guma, pewnie jakas pozostalosc po odlewie. Wymienilem jednak ta poduszke bo lekkie pekniecie na krawedzi bylo, a pozatym juz wszystko mialem rozkrecone. Drgania niestety nadal wystepuja. Zostawiam to narazie bo wymienie pol auta, a efektu nie bedzie. Moze poprostu przesadzam i te drgania sa naturalne ? Czujecie wogole jakies drgania na zimnym silniku na wolnych obrotach ? Porownywalem jedynie z Citroenem C5 z tym samym silnikiem i o ile po odpaleniu na zimnym bylo u niego nawet gorzej, to po chwili wibracje stawaly sie delikatniejsze. No ale to jednak inne auto, moze lepiej wytlumione itd.

Pozdrawiam
Pawel
synthman77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , kierownica , mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.