Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2013, 09:07   #2841
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sitko do wymiany tez moze byc (te na swiecy).
Patrząc na rocznik pojazdu kolegi to ma dogrzewacz D3WZ w wersji bez sitka na świecy żarowej.Sitko może być zawalone ale to które jest wprasowane w palnik oraz sam palnik.Jeżeli ten piecyk nigdy nie był serwisowany to uszczelki też mogą być w kiepskim stanie.Oczywiście jak pisze Stefano można założyć nową świecę i może zadziała lub nie.Moim zdaniem takie wiekowe piece należy jak pisałem wyżej rozebrać ,dokładnie wyczyścić i ma hulać.Oczywiście warunkiem jest sprawny sterownik i inne podzespoły piecyka.

Bump:
Cytat:
Napisał Duke258 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doktorek35 tutaj jest ten silikon [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki ale cena zabija!

doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 09:38   #2842
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

doktorek35 ten silikon ja kupowałem za 8 zł.
w linku podanym przez kolegę ceny są za opakowania zbiorcze , 10 sztuk i więcej - zwróć uwagę.
masz już symbole jego nazwy wyklikasz go w sprzedaży detalicznej.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 12:02   #2843
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W detalu na tej stronce wychodzi mi 105 zl za tę małą tubkę.Nawet dzwoniłem ich infolinię i podano mi cenę za sztukę 105 zł.Obecnie produkt niedostępny.Może źle szukam?Gdzie to kupowałeś za 8 zeta?Znalazłem troszkę tańszy odpowiednik Elastosil N10 90 ml to koszt ok.60 zł.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 15-03-2013 o 14:16 Powód: Zbędne cytowanie
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 12:12   #2844
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

koszmar jakiś, za tubkę 105 zł :O.. sądziłem ze to za 10 sztuk.
nie musi być przecież ten, a każdy silikon szybkoschnący coś z fuchs dobierz.
W zasadzie cokolwiek, co poradzi sobie o zabezpieczenie elektroniki od czynników atmosferycznych.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 12:57   #2845
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Stosuje właśnie silikon zwykły wysokotemperaturowy ,ale lepszy byłby samopoziomujący.Muszę jeszcze pogrzebać w necie.Znalazłem dzisiaj rozpuszczalnik specjalistyczny do usuwania tego uporczywego żelu ze sterowników.Dostępny jest tylko w Niemczech.Może uda się go sprowadzić.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 15-03-2013 o 14:16 Powód: Zbędne cytowanie
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 13:22   #2846
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

jesteś pewien ze on zadziała?

kiedyś na forum chemicznym czytałem, chemicy znają sie na miksturach, czego tylko nie próbowali i doszli do wniosku, że najlepiej podgrzewać i mechanicznie usuwać.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 13:50   #2847
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Oferuje go ta firma od tych drogich silikonów,ale tylko sprzedaż odbywa sie na terenie Niemiec.Tak powiedział mi facet przez infolinię.Nazwa jak dobrze zapisałem to Eissen 3FUSSIG.Ma usuwać tego typu żele.Pewnie nie będzie tani.Czy zadziała to się okaże w praktyce.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 15-03-2013 o 14:16 Powód: Zbędne cytowanie
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 22:23   #2848
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stosuje właśnie silikon zwykły wysokotemperaturowy ,ale lepszy byłby samopoziomujący.Muszę jeszcze pogrzebać w necie.Znalazłem dzisiaj rozpuszczalnik specjalistyczny do usuwania tego uporczywego żelu ze sterowników.Dostępny jest tylko w Niemczech.Może uda się go sprowadzić.
Jest dostepny tylko na necie ,czy tez w sklepach?
Gdyz jezdze przez Niemcy to moglbym kupic nawet wiecej sztuk i odsprzedac kto sie bawi w naprawianie sterownikow.Po kosztach zakupu i wysylki.
Warunek produkt dostepny w sklepie,nie na necie.

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patrząc na rocznik pojazdu kolegi to ma dogrzewacz D3WZ w wersji bez sitka na świecy żarowej.Sitko może być zawalone ale to które jest wprasowane w palnik oraz sam palnik.Jeżeli ten piecyk nigdy nie był serwisowany to uszczelki też mogą być w kiepskim stanie.Oczywiście jak pisze Stefano można założyć nową świecę i może zadziała lub nie.Moim zdaniem takie wiekowe piece należy jak pisałem wyżej rozebrać ,dokładnie wyczyścić i ma hulać.Oczywiście warunkiem jest sprawny sterownik i inne podzespoły piecyka.
Wszystko ok,ale ja mam jeden taki piecyk D3WZ bez sitka i ma najprawdopodobniej uszkodzona komore spalania,gdyz strasznie mi kopcil podczas grzania.Kupilem drugi,a ten lezy w czesciach do zlozenia.
Podejrzewam ze tylko profesjonalisci potrafia dojsc co go boli.Komora spalania to koszt przewyzszajacy zakup drugiego sprawnego pieca(tym bardziej ze mialem okazje kupic ladnie wygladajace piece za ok.200zl/szt)
Wiec tak zostalo jak napisalem,lezy w czesciach.Kiedys jak wyskocze do kolegi Stefano to go zbada co mu jest.Ale na to zawsze brak czasu bo to juz wyprawa dluzsza dla mnie jest.

Ostatnio edytowane przez peters ; 15-03-2013 o 22:28
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 09:10   #2849
wojtek-w77
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-09-2007
Skąd: konskie
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.Wszystko sie zgadza piec to D3Wz .Na swiecy brak sitka stwierdzone w czasie czyszczenia i uruchamiania przed zima. Teraz tez mam zamiar czyscic ale brak pogody wiec niema sensu sie klasc pod gala i marznac przy wyjmowaniu pieca. I tez podejrzewam winowajce za swiece slabo grzeje juz i tyle czekam na delikatne ocieplenie i atak pozdrawiam
wojtek-w77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 11:26   #2850
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest dostepny tylko na necie ,czy tez w sklepach?
Gdyz jezdze przez Niemcy to moglbym kupic nawet wiecej sztuk i odsprzedac kto sie bawi w naprawianie sterownikow.Po kosztach zakupu i wysylki.
Warunek produkt dostepny w sklepie,nie na necie.

Info i nazwę tego specyfiku otrzymałem przez telefon z tej firmy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ma być tylko dostępny w Niemczech.Czy internet czy sklepy tego się nie dowiedziałem.Jak będziesz w Niemczech to zapytaj może się znajdzie.

Bump:
Cytat:
Napisał wojtek-w77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Wszystko sie zgadza piec to D3Wz .Na swiecy brak sitka stwierdzone w czasie czyszczenia i uruchamiania przed zima. Teraz tez mam zamiar czyscic ale brak pogody wiec niema sensu sie klasc pod gala i marznac przy wyjmowaniu pieca. I tez podejrzewam winowajce za swiece slabo grzeje juz i tyle czekam na delikatne ocieplenie i atak pozdrawiam
Jeżeli czyściłeś komorę spalania (palnik) i masz założone nowe uszczelki to nie ma sensu tego rozbierać jeszcze raz.Załóż używany sztyft żarowy bądż nową świecę żarową i powinno chodzić.Ze sporadycznym zabrudzeniem palnika piecyk sobie poradzi.Dopali pozostałości ropy i będzie ok.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 16-03-2013 o 11:42 Powód: Poprawiono cytowanie
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.