Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2009, 14:19   #21
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Co was w S-maxie rozczarowało

Cytat:
Napisał cezarro1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie na minus zasługuje radio fordowskie
A jeśli chodzi o radio, a właściwie jego sterowanie z kierownicy to mam taką uwagę:
Jakiś totalny ........ wymyślił, że przełączanie stacji radiowych odbywa się za pomocą przycisku M i tylko do przodu. Zamiast przełączać stacje do przodu i do tyłu, tak jak utwory na CD, to uruchamia się strojenie stacji.
Chyba że jest to kwestia dla wtajemniczonych lub serwisu, żeby to przełączyć.

maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 16:04   #22
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Co was w S-maxie rozczarowało

Z tym piwem to kombinujecie jak koń pod górkę, przecież wszyscy wiedzą, że piwo wozi się tylko i wyłącznie w CHŁODZONYM schowku, przed pasażerem!!!
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 16:15   #23
majkelos
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie maksio jest the best

ciekawy wątek
myślę, że wielu z nas - z was popełnia przy ocenie naszego kochanego bez watpienia maksia jeden błąd: jest to samochód klasy średniej a nie wyższej jest on piękny, duży, nowoczesny, ale to klasa średnia!!!
kwestia druga: jest to nowy model na rynku od 3 lat, więc dopiero następna wersja może miec wyeliminowane usterki, na które się skarzycie
kwestia trzecia: nie ma na rynku modelu w podobnej klasie w podobnej cenie. ten jest smiem twierdzic unikatowy
świadomośc powyższych faktów pozwoli uniknąc rozczarowań wieloma drobiazgami. Ja jestem jako posiadacz drugiego juz maksia i przejechaniu osobiscie blisko 100.000 km szalenie zadowolony i nie przeżywam drobiazgów, tylko rozkoszuje się czym się da

P.S
jesli uważacie, że uzytkownicy bryczek za kwotę dwukrotnie albo trzykrotnie wyższą sa w pełni zadowoleni, to sie grubo mylicie - mam opinie bezpośrednio od uzytkowników x5 i xc 90. chyba więcej mankamentów niż w naszych
majkelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 16:56   #24
buju
ford::average
 
Avatar buju
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: PL
Model: S-max \ inne
Silnik: 2.3 automat \ różne
Rocznik: 2009 \ różne
Postów: 79
Domyślnie Odp: Co was w S-maxie rozczarowało

Witam
i ja dopisze swoje uwagi choć obiecałem sobie, że po doświadczeniach z Audi nie będę porównywać bo za te pieniądze nowego Audi A6 nie kupię.

wady są natury nie dopracowania:
- umycie tego auta samemu (o co sie skusiłem w celu przy okazji bliższego poznania auta) to jak seks mrówki ze słoniem, buzi dupci a kilometry lecą....
- uszczelki bocznych szyb - lepiej po myciu auta nie otwierać okien
uszczelki nie maja paska z materiału tylko guma i do tego zbyt duże puste przestrzenie gdzie gromadzi się syf
- brak koła zapasowego
- plastiku kupa, trochę weluru by sie przydało - zasadniczo w bagazniku
- światełka w suficie i w bagażniku - nie tam gdzie trzeba i biednie
- brak lampki pod drzwiami oświetlającej podłoże (pod fotelami takze)
ta w lusterku srednio spelnia to zadanie
- umiejscowienie czujnika temperatury
- mocowania dywaników w podłodze i ukształtowanie podłogi - mocowanie tylko dla kierowcy zrobione "na siłę" a podłoga nawet w Renault Espace jest równiejsza (łatwiej utrzymać czystość itd...)
- brak zaczepów i wieszaczków w bagazniku za to za fotelem kierowcy i pasażera sa w podlodze - nie wiem po co.

zalety:
- cena za nowy!!!
- ciche auto jak na osiagi i wilekosc
- przyzwoite spalanie jak na pojemnosc/moc i gabaryty/wagę
- swiatla - system statycznych adaptacyjnych reflektorow ksenonowych
- prawdziwe doswietlanie zakretow przy nizszych predkosciach
np. w VW i skodach zapala sie halogen co ma sie nijak do altualnego prawa o ruchu drogowym - na wlasne oczu widzialem jak policjant chcial wreczyc mandat uzytkownikowi superb za jazde na halogenie (jednym) - zobaczyl auto jak skrecalo w ladna pogode.

NAJGORSZA JEST NIEWIEDZA W SALONACH!!!
buju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 16:59   #25
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: maksio jest the best

Cytat:
Napisał majkelos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawy wątek
ciesze się że sie komuś spodobał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał majkelos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę, że wielu z nas - z was popełnia przy ocenie naszego kochanego bez watpienia maksia jeden błąd: jest to samochód klasy średniej a nie wyższej jest on piękny, duży, nowoczesny, ale to klasa średnia!!!
Wiemy o tym, że jest cudowny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., kochamy go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie jest rewelacja.
Jak przeszukiwałem wcześniej grupę, widziałem same superlatywy. Pytanie były jak odpalić dodatkową opcję, jak zmienić radio na takie z lepszym wyświetlaczem, jaki leasing, czym różni się Titanium od Titanium S .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przyzwyczajony jestem do "poważniejszych" tematów grupowych: jak wymienić sprzęgło, zaciski mi się zacisnęły, gdzie tanio maglownica, na szybko elektryk - help, gdzie specjalista od diesla na śląsku.
Więc chciałem troche unormować ... no i ... się na was zawiodłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znowu same "rzekome" problemy: za mało schowków, brak dodatkowego gniazda, okulary mi się nie mieszczą, nie mam gdzie piwa schować, klima słabo wódkę chłodzi ...
Normalnie żenada !?!?!? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to mnie przekonuję, że dobrze wybrałem !!!!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Heyka!!!!!
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 18:39   #26
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: maksio jest the best

Cytat:
Napisał be_rcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znowu same "rzekome" problemy: za mało schowków, brak dodatkowego gniazda, okulary mi się nie mieszczą, nie mam gdzie piwa schować, klima słabo wódkę chłodzi ...
Normalnie żenada !?!?!? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to trochę popsuję ci humor ;-)
ja miałem poważby problem w pierwszym roku użytkowania, pewnego pięknego dnia wyjechałem moim S i......... skończyły się hamulce :-) Na szczęście od razu po starcie, na osiedlu i przy małej prędkości, po kilku minutach pracy silnika i zgaszeniu/odpaleniu auta wszystko wróciło do normy. Serwis zgłupiał (nic nowego) i nic nie poradził, bo kiedy do nich dojeżdżałem kilka razy już było po usterce, a i sama awaria pojawiała się nieregularnie. Przejeździłem tak chyba z miesiąc, uważając mocno przy każdym porannym starcie auta (tylko wtedy bywały problemy z hamulcami) i po tym czasie dostałem zaproszenie na akcję serwisową Forda - okazalo się, że awarii ulega coś związanego z wytwarzaniem ciśnienia czy próżni w układzie hamulcowym, wymieniono jakiś element ukladu i od tej pory tematu nie było. Ciekawą rzeczą było, że na 3 auta w firmie usterka dotknęla tylko mojego S-ia.
To tak w kwestii urozmaicenia wątku :-)
__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 19:00   #27
majkelos
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie hamulce

no to mnie zamurowało...... wystarczyłby dzieciak przed autem i koszmar gotowy, ciekawym, czy ręczny zadziałał wówczas?
majkelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 19:07   #28
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Co was w S-maxie rozczarowało

Jeśli chodzi o ręczny to ciekaw jestem czy ktokolwiek próbował używać w czasie jazdy ELEKTRYCZNEGO postojowego. Ja się nie odważyłem
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 20:54   #29
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: maksio jest the best

Cytat:
Napisał drinks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to trochę popsuję ci humor ;-)
ja miałem poważby problem w pierwszym roku użytkowania, pewnego pięknego dnia wyjechałem moim S i......... skończyły się hamulce :-) Na szczęście od razu po starcie, na osiedlu i przy małej prędkości, po kilku minutach pracy silnika i zgaszeniu/odpaleniu auta wszystko wróciło do normy. Serwis zgłupiał (nic nowego) i nic nie poradził, bo kiedy do nich dojeżdżałem kilka razy już było po usterce, a i sama awaria pojawiała się nieregularnie. Przejeździłem tak chyba z miesiąc, uważając mocno przy każdym porannym starcie auta (tylko wtedy bywały problemy z hamulcami) i po tym czasie dostałem zaproszenie na akcję serwisową Forda - okazalo się, że awarii ulega coś związanego z wytwarzaniem ciśnienia czy próżni w układzie hamulcowym, wymieniono jakiś element ukladu i od tej pory tematu nie było. Ciekawą rzeczą było, że na 3 auta w firmie usterka dotknęla tylko mojego S-ia.
To tak w kwestii urozmaicenia wątku :-)
"Poszła" pompa podciśnienia: wspomaga ona układ hamulcowy. Bez tej pompy hamulce działają, lecz wymagają większej siły na pedale. "Panowie" z serwisu powinni się wstydzić - bo pompę sprawdza się jako pierwszą (jeśli układ hydrauliczny jest szczelny).

Pozdro,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 21:34   #30
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Co was w S-maxie rozczarowało

Cytat:
Napisał buju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
- brak zaczepów i wieszaczków w bagazniku za to za fotelem kierowcy i pasażera sa w podlodze - nie wiem po co.
chyba wiem po co - żeby oddzielić siatką przestrzeń bagażową od pierwszego rzędu (po położeniu 2 i 3 rzędu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.