Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2010, 13:29   #21
wesul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: Bytom
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 01
Postów: 13
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wesul skoro klima chłodzi w trakcie jazdy a na postoju nie to sprawdziłym wentylator...
To był pierwszy trop. Niestety wentylator działa, dzisiaj zauważyłem że nie działanie klimy na związek z nie włączaniem się kompresora.
Na początku wentylator działał i co jakiś czas włączał się kompresor - charakterystyczne pstryknięcie - klima działała.
Natomiast po dłuższej jeździe klima przestała chłodzić więc przystanąłem i wentylator działa natomiast kompresor się nie włącza.
Da się go jakoś włączyć na krótko bez wchodzenia pod auto?

wesul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 13:48   #22
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Z tego co wiem wentylator włącza się sam po załączeniu klimy. Czy sprawdzałeś jakie masz ciśnienia. Kiedy był robiony przegląd klimy?
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 14:22   #23
wesul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: Bytom
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 01
Postów: 13
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Cytat:
Napisał MMarcin76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem wentylator włącza się sam po załączeniu klimy. Czy sprawdzałeś jakie masz ciśnienia. Kiedy był robiony przegląd klimy?
No więc właśnie. Jak już pisałem klima nie działa, ale wiatrak chodzi. Jak wyłacze przycisk AC to wiatrak po chwili staje, by znowu po właczeniu klimy zacząć pracować (klima nie chłodzi). Nie wlacza się natomiast kompresor i tutaj teraz będę się skupiał.
Problem jest taki, że klima działała przez ok. poł godziny dzisiaj, a potem pojawiają się przerwy w dostawie zimna by po chwili przestać działać wogóle (cały czas jechałem).
Przegląd klimy miałem robiony, jak pisałem kilka postów wcześniej niedwano, może z 3 tygodnie temu - to wtedy macher poradził mi udrożnienie chłodnicy klimy.
wesul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 17:22   #24
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Cytat:
Napisał wesul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc właśnie. Jak już pisałem klima nie działa, ale wiatrak chodzi. Jak wyłacze przycisk AC to wiatrak po chwili staje, by znowu po właczeniu klimy zacząć pracować (klima nie chłodzi). Nie wlacza się natomiast kompresor i tutaj teraz będę się skupiał.
Problem jest taki, że klima działała przez ok. poł godziny dzisiaj, a potem pojawiają się przerwy w dostawie zimna by po chwili przestać działać wogóle (cały czas jechałem).
Przegląd klimy miałem robiony, jak pisałem kilka postów wcześniej niedwano, może z 3 tygodnie temu - to wtedy macher poradził mi udrożnienie chłodnicy klimy.
Klima ręczna, czy auto? Czy masz ją ustawioną cały czas na minimum?
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 19:14   #25
wesul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: Bytom
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 01
Postów: 13
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Cytat:
Napisał MMarcin76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima ręczna, czy auto? Czy masz ją ustawioną cały czas na minimum?
Klima ręczna, ustawiona na maksymalny błękit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wesul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 20:06   #26
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Cytat:
Napisał wesul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima ręczna, ustawiona na maksymalny błękit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli masz możliwość to popros o upuszczenie do 100g czynnika i wtedy sprawdź.
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 21:46   #27
wesul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: Bytom
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 01
Postów: 13
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Cytat:
Napisał MMarcin76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli masz możliwość to popros o upuszczenie do 100g czynnika i wtedy sprawdź.
To raczej nie to. Przed uzupełnieniem czynnika była to samo (w sumie nie wiem ile dopompował).

Ktoś podpowie który przekaźnik (pin) steruje włączaniem kompresora klimy?
wesul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 23:46   #28
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: KLIMA PO 140 nie chłodzi...

Przekaźnik R11 (CZARNY) w skrzynce bezpieczników w komorze silnika.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.