Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2011, 08:42   #21
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale mam jeszcze pytanie, jak zamykam kluczykiem i otwieram to nie migają mi migacze, dopiero jak zaryglowałem podwójnie kluczykiem to dopiero migają i aktywuje się alarm.... czy to normalne? Czy znowu coś fiksuje przez te mrozy? Czy zamykając i otwierając pilotem powinien migać?
No i dodam jeszcze, że otwiera mi pilotem idealnie a z zamykaniem ma duże problemy, bardzo mocno muszę cisnąć ale to chyba przez tą niską temperaturę na zewnątrz......
kierunki migaja tylko po 2 ryglowaniu i załaczeniu alarmu. Z kluczyka zeby to zrobic musisz najpierw otworzyc auto a pozniej zamknac i tez uzbroi alarm i 2 rygiel.
Skoro wyje, albo sterownik albo czujka wariuje.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 23:41   #22
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro wyje, albo sterownik albo czujka wariuje.
Tzn, jakie jest wyście z tego problemu? Założyć radiowy, czy robić coś z tym?
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 08:53   #23
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

sprawdzic najpierw co włacza alarm.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 20:43   #24
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Witam ponownie.

Chyba sobie poradziłem z tym wyjącym alarmem.

Odpiąłem tylko tą najszerszą wtyczkę która znajduję się w środku w centralce(odpowiadająca za alarm, po prostu go odłączyłem). Te pozostałem wtyczki po bokach zostawiłem i jak na razie zamknąłem go i nie wyje. (alarm i tak mam gdzieś, ważne, że po tym zabiegu pilot ładnie zamyka i otwiera zamki i jest ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). No chyba, że znowu mu coś odbije.... zobaczę na dłuższą metę czy będzie już ok i napiszę. Pozdrawiam
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 17:18   #25
kombinat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1998
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Przepraszam za odświeżenie tematu, ale jednak nie mogę sobie poradzić z tym nieszczęsnym pilotem.
Trochę historii: mondziak był wcześniej ojca, pilot mu się rozkodował przy wymianie baterii, jednak nie wiedział o czymś takim jak programowanie, więc założył, że się popsuł. Teraz po sporym czasie postanowiłem uruchomić go ponownie. Kupiłem nową baterię (tak w ogóle jest to pilot na podczerwień z dwoma przyciskami jak tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Pilot działa, jednak nie chce się zaprogramować.
Problem mam taki, że coś mi tu nie gra... bo pilot mam na podczerwień, a samochód można wprowadzić w tryb kodowania tylko sposobem z zapłonem x4 (czyli patent od pilota radiowego), co dziwniejsze, po wprowadzeniu tego trybu oraz naciśnięcia przycisku na pilocie dioda przy zegarze miga tak jakby synchronizacja przebiegła poprawnie. Pilot jednak nie działa.
Sposób znany z modeli na podczerwień (przekrecenie na pozycje 1 potem powrót gdy zapali się dioda) nie działa.
Aha, nie mam żadnych kwadracików (odbiorników podczerwieni) przy klamkach albo nie tam szukam... dysponuje ktoś jakimś zdjęciem?
Oczywiście pilot przed rozkodowaniem działał jak trzeba...
kombinat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 19:33   #26
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

A skąd wniosek, że to jest pilot na podczerwień? Ja mam taki sam i jest radiowy.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 20:23   #27
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

rozebrałem swój kluczyk i obok płytki z przyciskami mam taka jakby szklaną tubkę i w środku miedziany drucik nawinięty na coś(wygląda jak cewka).
Co to jest?
Zicher2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 20:27   #28
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Immobiliser
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 20:43   #29
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Immobiliser
dzięki.

Jutro muszę sprawdzić sposób z zapiętymi pasami bo w lecie próbowałem wiele sposobów i nic nie skutkowało więc dałem sobie spokój. Ale po przeczytaniu tego tematu jest cień nadziei. Ogólnie klucz wchodził w tryb programowania robiłem wszytko zgodnie z instrukcją ale nie działało.
Zicher2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 21:04   #30
kombinat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1998
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd wniosek, że to jest pilot na podczerwień? Ja mam taki sam i jest radiowy.
Skąd wniosek? Przeglądnąłem (chyba wszystkie) tematy o pilotach i ciągle ludzie powtarzają, że jak jest ten pilot z dwoma przyciskami to podczerwień, a jak ten trzyprzyciskowy to radiowy. Widocznie tak się błędnie utarło... urban legend. W każdym razie dzięki za odpowiedź, przynajmniej wiem, że jest tak jak powinno być.
Pozostaje pytanie dlaczego kluczyk może nie działać, skoro procedura synchronizacji odbywa się prawidłowo? No chyba, że korzystam ze złej instrukcji, już pokazuję z jakiej:
Cytat:
-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy nacisnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy się te 20sekund, lub po prostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.
Edit: Jednak nie przeglądnąłem wszystkich... jutro jeszcze spróbuję z odłączeniem tego modułu i zdam relację.

Ostatnio edytowane przez kombinat ; 10-02-2012 o 21:41
kombinat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.