Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2012, 20:03   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

dziwna sprawa..przedewszystkim tobie nagle zaczelo ubywac oleju a to bylo bardzo malo prawdopodobne ze to wina pierscieni. dlatego wymiana pierscieni nic nie dala. ale ze nie okazalo sie podczas wymiany pierscieni skad sie olej wziął? a sprawdzales sprezanie przed wymiana pierscieni? niezdziwilbym sie gdyby wczesniej bylo wyzsze.

cos mi sie zdaje ze mechanik ktory ci zasugerowal wymiane pierscieni popelnil duzy blad bo powinien zwrocic uwage na pozostale rzeczy a w koncu pierscienie miales cale i chyba zaden nie byl pekniety... sprawdz koniecznie uszczelniacze zaworow.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 23:15   #22
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

mam podobny problem, auto z przebiegiem ok 130 000km, po wymianie oleju zaczelo go wciagac tak ze zostawia czarnoniebieska chmure za soba. Wyglada ze zalany olej Castrol Magnatec 10W30 wyplukal cokolwiek i zaczelo sie... powrot nawet na mineralny nic nie pomogl, auto kopci jak lokomotywa.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 12:01   #23
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

napewno nie chodzi o wyplukanie silnika i o gatunek oleju. A wymiana oleju to raczej zbieg okolicznosci.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-03-2012 o 12:04
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 18:45   #24
gignasiak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2012
Skąd: Kalisz
Model: focus
Silnik: 1,6 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 21
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

przed wymianą pierścieni ciśnienie było ok 9 na wszystkich równo pierścienie były całe tylko na tym zaolejonym były zapieczone poza tym autko chodzi ładnie równo i pali ok 6,5-7litrów na trasie dobrze się zbiera dzisiaj zrobiłem 500km i dolałem 2x po litrze oleju teraz dolewam najtanszy
gignasiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 20:34   #25
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

dziwne..jezeli mialbys 9barow cisnienie sprezania to zaczynaly by sie niedomagania w pracy silnika. 9 barow to juz bardzo niskie sprezanie. pozatym jesli faktycznie zapieczony bylby 1 cylinder to musialo by byc na nim nizsze cisnienie.zazwyczaj zapiekają sie pierwsze 2 pierscienie a nie zgarniający. dziwnie to wszystko jest podejrzane..bynajmniej takie mam odczucie. niema wyjscia ale musisz koniecznie sprawdzic gdzies uszczelniacze na zaworach.
Powinno dac sie to zrobic bez sciagania glowicy-tak bedzie najtaniej i ja bym to koniecznie sprawdził.
mozesz takze najpier jeszcze raz sprawdzic w u kogos innego cisnienie sprezania i je dokladnie zanotowac. Ale koniecznie na ladowanym akumulatorze i po 2 próby na 1 cylinder aby wyniki byly wiarygodne. to potrzeba naprawde solidnie i sumiennie sprawdzic. jesli sie okaze ze jest zle na jakims cylindrze to przed sciagnieciem glowicy nalezy okreslic gdzie tkwi przyczyna problemu. da sie to zrobic w okreslony sposób -mechanik powinien wiedziec jak..a jak niebedzie wiedział -to poszukaj innego mechanika ktory bedzie wiedział jak sprawdzic ale nie za pomocą proby olejowej!!! co jest przyczyna slabej kompresji.

jesli by sie okazalo ze zarowno cisnienie jak i uszczelniacze na zaworach sa sprawne to dopiero wowczas kolejny demontaz glowicy i weryfikacja pierscieni i tłoka na tloku w ktorym jest olej.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-03-2012 o 20:41
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 21:51   #26
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

Witam, dołączę się do tej dyskusji, mam podobny, jeszcze gorszy problem, silnik ma na liczniku 96000 mil, ciśnienie w cylindrach na pierwszych trzech po 9 bar, a czwarty tylko 4 bary. Na wolnych obrotach chodzi na trzech cylindrach, jak się doda gazu to chodzi w miarę równo, ale pali 1 litr oleju na 100 km, benzyny 15 litrów na 100 km, gazu tyle samo. Wiem napewno że silnik jest do remontu, ale kto robi dziś remonty, koszty przewyższą wartość samochodu.
Może ktoś wie czy można zdjąć miskę olejową bez wyjmowania silnika
jest to 2 litrowy 8 zaworowy Focus Split Port wersja USA.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 07:14   #27
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

ale kolegi silnik jest prawdopodobnie caly do remontu.

9 barow w 3 cylindrach moze oznaczac pierscienie a 4bary-upalony zawor wydechowy. Takie beda najprawdopodobniej przyczyny niskiego sprezania.
Bardzo watpie aby to byla tylko glowica i zawory bo raczej wowczas sprezania sa bardzo nierowne.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 13:38   #28
gignasiak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2012
Skąd: Kalisz
Model: focus
Silnik: 1,6 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 21
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

kolego 4 atmosfery na tłoku to obstawiam na tym że tłok jest wypalony ma dziurę w 1.6 miskę odkręca się bez problemu a w 2,0 nie wiem

Ostatnio edytowane przez gignasiak ; 27-03-2012 o 13:41
gignasiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 21:39   #29
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

Witam, stało sie to nagle po zmianie oleju w silniku, pierwszy raz od kupna samochodu.
Mierzyłem ciśnienie z próbą olejową czyli po wlaniu oleju do cylindrów na pierwszych trzech cylindrach było po 11 atm, a na czwartym 8 atm.
Więc nie może być ani dziura w tłoku ani zawór.
Normalnie jeżdzi,nawet 120 km, tylko na wolnych nie pali, a w automacie to gaśnie pod światłami.
Więc miskę chciałem zdjąć bez wyjmowania silnika aby się dostać do tłoków,no wiadomoże trzeba zdjąć głowicę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 22:01   #30
gignasiak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2012
Skąd: Kalisz
Model: focus
Silnik: 1,6 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 21
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

wypalony to nie znaczy z dziurą na wylot ale sie wypala na brzegu i blokuje pierścienie zobacz czy nie ma oleju we filtrze powietrza a z remontem to nie jest taka prosta sprawa brak części orginalnych w servisie wystepuje cały dół silnika przynajmniej w 1.6 no i śruby przy korbach jednorazowe orginału i zamienników brak trzeba dobrac od innego auta
gignasiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.