Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2013, 14:23   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

w zasadzie sam sobie odpowiedziales...odepnij wtyczke i pojezdzij kilka dni-co do predkosci mozesz przecierz sugerowac sie obrotomierzem.

po jednym sprawdzeniu mozna nie miec 100% pewnosci ale po kilku dniach bedziesz wiedzial napewno czy to wina VSS czy czegos nnego.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 14:34   #22
rafal201988
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-10-2013
Skąd: Frelichów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1,6 16V benz
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Cytat:
Napisał Luqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym, że slyszalem ze niezla zabawa jest z wyciagnieciem tego czujnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja ten czujnik wymieniłem bez kanałuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymiana zajęła mi 15 minGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafal201988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 16:00   #23
Luqo
ford::beginner
 
Avatar Luqo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 99
Postów: 48
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Jak? Z dostepem jest troche kiepsko.. demontowales cos czy tak na 'żywca'? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 08:21   #24
rafal201988
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-10-2013
Skąd: Frelichów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1,6 16V benz
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

nic nie demontowałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kiepsko hmm... nie wiem nie powiedziałbymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no chyba że mam uboższą wersję i czegoś nie mam między silnikiem a kabinąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"wlazłem" na silnik ręce w dół i latarkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bolec zabezpieczający wyszedł mi praktycznie sam (wystarczyło że odgiąłem blaszkę delikatnie) czujnik wylazł z maleńką pomocą płaskiego śrubokręta najwięcej zabawy miałem z włożeniem nowego (bo oringi nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale jak już go zamontowałem to bolec wsadziłem bez problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafal201988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 22:58   #25
yorgi
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-04-2013
Skąd: Białystok
Model: Coupe
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Panowie,
Podepnę się pod temat,
Mam podobny problem z tym, że w C-max 1.8 TDCI,'08.
Na niskich obrotach opada mi wskazówka prędkościomierza. Z reguły trwa to kilka - kilkanaście sekund. Później wskazówka wskakuje na swoją pozycję. Przy tym jest wyczuwalne szarpnięcie autem. Objawy zauważyłem tylko na zimnym silniku.
Myślełem o czujniku prędkości, ale C-max takowego nie posiada. Prędkość jest podawana ze zintegrowanego czunika z ABS (jeśli się nie mylę).

Jakiś pomysł co to może być?
yorgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 13:54   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

jesli sie nie mylisz-zapewne ten sam problem tyle ze zamiast z czujnikiem vss to czujnikiem abs.

a kontrolka od abs sie nie zaswieca?
jesli chcesz cos robic-to sprawdz bledy absu-aby dowiedziec sie ktory czujnik pokazuje blad.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-12-2013 o 13:56
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 18:52   #27
yorgi
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-04-2013
Skąd: Białystok
Model: Coupe
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Auto bylo podpinane pod komputer. Jedyny błąd jaki się wyświetlił to od EGR. Nie było nic dotyczącego ABS oraz kontrolka również się nie świeci.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yorgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 19:30   #28
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Cytat:
Napisał yorgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Na niskich obrotach opada mi wskazówka prędkościomierza. ..
Problem z zegarami a nie z VSS. Jakie zegary - ze srebrnymi tubami czy te "płaskie"? Z komputerem czy z kasowaniem przebiegu dziennego przyciskiem na zegarach?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 18:59   #29
yorgi
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-04-2013
Skąd: Białystok
Model: Coupe
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Zegary ze srebrnymi "tubami" i komputerem.
Dodam, że objawy się nasilają gdy temperatura spada w okolice 0 i niżej. Przez te kilka dni było cieplej i wskazówka nie spadła ani razu.
Nie wiem czy to ma znaczenie czy też to jest czysty przypadek...
yorgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 22:46   #30
Luqo
ford::beginner
 
Avatar Luqo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 99
Postów: 48
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Panie i panowiie! Po ciezkiej walce z szarpaniem samochodu okazalo sie ze to wina cewki zaplonowej (polecam TYLKO oryginalna). Opadanie wskazowki to przez czujnik vss(wymiana) obie rzeczy nie byly ocxywiscie od siebie zalezne.
Luqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.