Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2014, 19:20   #21
oemauto.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2014
Model: obk
Silnik: 3.0
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Oczywiście, skrócenie interwału wymiany oleju HC może uchronić przed jego przyspieszoną degradacją. Jednak używanie oleju PAO będzie lepszym rozwiązaniem dla silnika.

oemauto.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 21:43   #22
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

byle jaki HC utrzymuje swoje właściwości 6000 km... reszta to sami wiecie. dobry PAO utrzymuje praktycznie od początku do końca swoje właściwości

dlatego za jeden 5w-30 trzeba dać 40 zł \ litr a za inny 20 zł \ litr

są buty za 300 zł a są za 30. tu buty i tu buty, po co przepłacać w takim razie
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 22:46   #23
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Nie trafiłeś z tym porównaniem,poprawnie byłoby są buty za 150 zł i za 300 a w tym wypadku te za 150 nie są już takie złe.Widzę że nadal wierzysz w teorię że twój silnik na złomowisku będzie bardziej miło wspominał ciebie niż mój silnik mnie bo ty do twojego lałeś "cudowny olej".
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 23:55   #24
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

jeśli w roku statystycznie wymieniam raz olej i jeden da za olei 100 zł a ja 160, to przez 10 lat jest to nadwyżka 600zł

600 zł \ 12 miesięcy \ 10 lat = 5 zł miesięcznie

dziękuje do widzenia na złomie, wtedy porozmawiamy o złomowaniu

nie liczę rodzin( 700 tys ), które kupiły blokowisko przeszacowane na frankowe kredyty, gdzie spłacą 3x tyle. warto porozmawiać o naszych silnikach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 20:56   #25
oemauto.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2014
Model: obk
Silnik: 3.0
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Olej Silnikowy

Cytat:
Napisał Miroo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólniej: jaki uważacie jest lepszy olej do silników 2,0 (136 KM) od oryginała czyli nowszego Formuła F?
Jeśli chcesz poczuć różnicę to zainwestuj w Millersa EE 5w30 ECO.
Testowaliśmy w kilku autach, które wymagają A5/B5, praktycznie w każdym użytkownik zauważył różnicę na plus po wymianie.
oemauto.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 21:33   #26
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Olej Silnikowy

Cytat:
Napisał oemauto.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Testowaliśmy w kilku autach, które wymagają A5/B5, praktycznie w każdym użytkownik zauważył różnicę na plus po wymianie.
A mógłbyś szerzej opowiedzieć na czym polegała ta "zauważona różnica"
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 21:58   #27
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ja jeżdzę na tym Millersie i nie wiem jaka jest różnica - bo po zakupie auta od razu wymieniłem. suma sumarum, po odpaleniu na mrozie nie słyszę szklanek a jak jest ciepły to otwierając bramę czy garaż nie słyszę że auto jest uruchomione

poprostu nie zaleję innego oleju - ale cena nie jest mała
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 22:00   #28
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Cytat:
Napisał oemauto.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PAO
Kurde a ja do teraz myślałem że ten skrót oznacza Pijem Aż Oślepniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja już gdzieś pisałem na forum ale powtórzę (nie jestem olejomym ekspertem inżynierem) Jeździłem kiedyś na Formula F 5w30 jakiś czas temu przesiadłem się na Millersa 5w30 coś tam coś tam. Różnica w cenie ok 50-60zł na korzyść Formul'y za 5litrów przy moich dwóch wymianach w roku co 15tys. km. daje to powiedzmy 120zł więcej rocznie w eksploatacji przy wszystkich kosztach utrzymywania samochodu to tak naprawdę drobniaki w skali roku (np. płacę połowę tej kwoty miesięcznie za parkowanie, autostrady itd). Auto jeździło i na tym oleju i na tym. Przed wymianą na Millersa (pierwszy raz) też zapodałem płukankę tej firmy wbrew zapowiedziom nic silnika nie rozszczelniło w pół też się nie złamał, nie zatarł w kosmos nie poleciał. Wg. mnie silnik pracuje ciszej, delikatniej się odpala i gasi i szybciej łapię temperaturę pracy. Na 2.0 tdi vw odczucia podobne na plus. Czy da się to udowodnić naukowo - ja nie umiem. Tak samo jak ze wszystkim jeden będzie jeździł na Nankangach inny na Nexenach a inny założy Nokiany czy inne Continentale. I to i to opony. I na tych i na innych samochód pojedzie. Na jednych papciach lepiej zahamuje, inne będą lepsze na wodzie itp. Różnice będą jeden przywiązuje do nich uwagę a ktoś inny nie. Tak samo jest z olejami. Moim zdaniem najważniejsze żeby olej spełniał specyfikację producenta. Cała reszta to wg. uznania, upodobania, portfela czy czego tam.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 22:18   #29
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Nom cena ładna. JA zmieniam co roku nie zależnie od przebiegu zazwyczaj sporo poniżej 10k. Mało, jeżdżę często auto stoi nie odpalanie kilka miesięcy, jak ja na poligonie z buta drałuję.
A czym sie różni Millers Oils XF Longlife ECO 5w30 od Millers Oils EE Longlife ECO 5w30? Poza ceną, bo może bym się skusił, szkoda tylko, że na aledrogo nie znalazłem zestawów po 6L. Ale może będzie u przedstawiciela w Puławach.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 05:34   #30
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

różnice sobie doczytaj w specyfikacjach, ale będą one naprawdę minimalne

tak jak kolega pisze 50 zł droższy olej to na rok drobniaki a olej górna półka i warto dać - zresztą nie tylko ten. asmoil, millers, fuchs, motul to moim zdaniem inne półki jakościowe - ale nie mają reklamy piłkarza i dobrze

a co do różnicy.... pseudo HC ( hydrocracki - poczytać na necie ile warte są literki 5w ) są do niczego po 6000 km... oleje w pełni syntetyczne z wysokim PAO ( poczytać w necie ) idealnie trzymają parametry nawet po 15 000 km... wskaźnik TBN, zasiarczenie, zrywalność filmu olejowego w ekstremalnych warunkach, itp wystarczy poczytać w necie

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 04-02-2014 o 05:51
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.