Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2022, 18:00   #21
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,049
Domyślnie Odp: poślizg koła przy maksymalnym skręcie

Cytat:
Napisał Obiboc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
225/55 R 17 czyli nie takie jak poleca producent ale felgę mam 7 calową, zalecana do takiego laczka to 8 cali...
Nie. Do tej opony, podobnie jak do opony rekomendowanej 225/50 R17, felga 7" jest idealna. I taka ma być! Przy skręcie zarówno opona o profilu 50, jak i 55 będzie się "uślizgiwać".

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2022, 18:18   #22
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 416
Domyślnie Odp: poślizg koła przy maksymalnym skręcie

W moim poprzednim MkI na 16" i w obecnym MkII na 18" przednie koła się uślizgują na mokrej kostce lub posadzce przemysłowej. Rozmiary opon fabryczne. MkII ma dodatkowo gorszy promień skrętu (przynajmniej porównując te wyżej wspomniane warianty).
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2022, 18:42   #23
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,049
Domyślnie Odp: poślizg koła przy maksymalnym skręcie

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MkII ma dodatkowo gorszy promień skrętu (przynajmniej porównując te wyżej wspomniane warianty).
Jeśli w mk1 koła 16" wyjechały z fabryki (np. wsrsje Trend), to gdybyś porównał się nawet do tego samego mk1 z fabrycznymi kołami 17” lub 18" (np. wersje Titanium), promień skrętu dla kół 17”+ będzie mniejszy, ze względu na montowany wtedy fabrycznie ogranicznik skrętu. Nie sprawdzałem jak to jest w mk2, ale obstawiam, że podobnie.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2022, 11:43   #24
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: poślizg koła przy maksymalnym skręcie

No i zrujnowaliście mi dzień, już myślałem że jestem cwaniak i rozwiązałem problem dręczący wielu posiadaczy fordów.. Nie chce mi się wierzyć że ten typ tak ma, przecież taki Mercedes klin, ma takie wychylenie koła podczas skrętu że można zaciski oglądać a laczki mu nie trzeszczą przy skręcie. A większy felunek i niższy profil?
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.