Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2010, 08:41   #21
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,164
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Cytat:
Napisał drinks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- producentem
- tym, komu płacisz marżę
- tym, że po np 2 latach i potrzebie wymiany sensora w tych za 1.5k dokupisz sobie same czujki, fakt, że drogo
no fajnie, super argument - zapłaciłem 15 razy więcej, więc za 300zł mogę dokupić jeden czujnik - to już wolę za 100 kupić całość (choć gdzieś czytałem, że w przypadku tych 'allegrowych', też można kupowac czujniki na sztuki)
Cytat:
- tym, że te za 200zł nie podłącza się pod CAN-a
a po co? CAN szczęścia nie daje :-D
bez CAN'a też działają, a dzięki temu, że nie mają wtyczek przy samych czujnikach, odpadają problemy z brakiem kontaktu

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 21:09   #22
arek.em1
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Koszalin
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 9
Smile Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Witam ! podepnę się pod temat ,kupiłem niedawno S-maxa z 2006 r,problem ten sam ,czujniki parkowania nie działają ,nie wiem teraz czy to są atrapy czy faktycznie coś jest spieprzone,po włączeniu przycisku kontrolka miga przez chwilę po czym gaśnie, jak sprawdzić czy na stykach kabli jest wszystko ok? gdzie dokładnie te styki znajdę ,jesli to nie pomoże to ile może kosztować wymiana czujników ,nie chcę aby mnie w warsztacie zrobili w balona i czy faktycznie trzeba wymienić wszystkie na raz Pozdrawiam

Bump: Witam ! podepnę się pod temat ,kupiłem niedawno S-maxa z 2006 r,problem ten sam ,czujniki parkowania nie działają ,nie wiem teraz czy to są atrapy czy faktycznie coś jest spieprzone,po włączeniu przycisku kontrolka miga przez chwilę po czym gaśnie, jak sprawdzić czy na stykach kabli jest wszystko ok? gdzie dokładnie te styki znajdę ,jesli to nie pomoże to ile może kosztować wymiana czujników ,nie chcę aby mnie w warsztacie zrobili w balona i czy faktycznie trzeba wymienić wszystkie na raz Pozdrawiam
arek.em1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 21:50   #23
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,169
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Cytat:
Napisał arek.em1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po włączeniu przycisku kontrolka miga przez chwilę po czym gaśnie
Podepnij kompa i będziesz wiedzieć z czym problem .
A na początek pod zderzak z jakimś Contact Sprayem ... odpiąć instalację od czujników i popsikać i podpiąć na powrót (chodzi o tylny zderzak).
Z przednim możesz miec więcej problemów ale pewnie dasz radę .

podaj VIN zobaczy się co tam masz w autku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 07:48   #24
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na początek pod zderzak z jakimś Contact Sprayem ... odpiąć instalację od czujników i popsikać i podpiąć na powrót (chodzi o tylny zderzak).
Radzę uważać na takie psikanie sobie byle czym we wtyczki elektryczne,ponieważ we wtyczkach stosowanych na zewnątrz auta są stosowane uszczelnienia gumowe,przeważnie zdają one egzamin póki ktoś ich nie zniszczy.Zniszczyć je można w bardzo prosty sposób właśnie psikając różnymi specyfikami do środka wtyczki,wtedy guma albo puchnie albo bardzo szybko parcieje i już jest po uszczelnieniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Praktycznie wszystkie aut mają wtyczki szczelne i jeszcze nie spotkałem się by producent jeśli wtyczka jest oryginalna była czymkolwiek popsikana/posmarowana.Nie ma takiej potrzeby.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 08:24   #25
meritum69
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Witam, mam to samo po włączeniu mruga i po chwili wyłącza się sam. Po podpięciu do koma okazało się że udało się skasować wszystkie błędy poza jednym "przedni prawy wewnętrzny czujnik - B1B38 " kupiłem nowy czujnik założyłem ale niestety nadal nie działają. Podjechałem podpiąć kompa i po sczytaniu błędów okazało się że są następujące:

Przedni prawy wewnętrzny czujnik - B1B38
Przedni lewy wewnętrzny czujnik - B1B42
Lewy tylny czujnik zewnętrzny - BiB48

Po skasowaniu błędów okazało się że tego ostatniego ( Lewy tylny czujnik zewnętrzny - BiB48 ) nie da się skasować tzn. wyskakuje zaraz po próbie uruchomienia czujników.
Pozostałe dwa błędy nie wyskakują na nowo.
Teraz nie wiem czy kupić ten czujnik i wymienić czy to może coś innego np. moduł ?

Ostatnio edytowane przez meritum69 ; 13-03-2016 o 08:27
meritum69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 08:46   #26
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Na dobry początek zamień miejscami dobry czujnik ze złym i zobacz ,czy błąd podąży za złym czujnikiem,czy może instalacja jest uszkodzona.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 19:05   #27
meritum69
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Witam, tak jak opisuję dwa posty wyżej mam problem z czujnikami od momentu zakupu auta, dzisiaj o dziwo pierwszy raz zadziałały (mróz -3 stopnie C) dojechałem na parking i zaparkowałem. Po 14-stu godzinach wsiadłem znowu do auta ale niestety czujniki znów nie działają. macie jakieś pomysły ?
meritum69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 19:27   #28
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Tak mamy,pisałem wyżej.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 19:48   #29
maniekm
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Model: Galaxy /S-Max / S-Max
Silnik: 1.9 /2.0 / 2.0. 163kuce
Rocznik: 2000/2007 / 2013
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Mój pomysł : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kupiłem i spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 20:00   #30
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wspomaganie parkowania- Awaria

Przed zakupem należy bezwarunkowo sprawdzić instalację elektryczną we wiązce zderzaka po przez zamianę miejscami złego czujnika z dobrym.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.