Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2016, 11:31   #3141
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Są w sprzedaży suby 6x9, wygooglalem ze nawet jaguar montował suby 6x9 harman kardon w półce tylnej szyby.. Może jak wsadzisz tam konkretne suby 6x9 z własnym wzmakiem zamiast pełnozakresowych czy niskotonowych ale jednak fabrycznych głośników zasilanych bezpośrednio z radia to wykorzystując cały bagażnik jako skrzynie akustyczna bas będzie wystarczający bez dodatkowej skrzynki w bagażniku?

Sub od boston acoustics:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zalecana skrzynia 28,3 litra.


Ostatnio edytowane przez Touch'n'go ; 22-05-2016 o 11:39
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 17:01   #3142
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
antrobius - u Ciebie BLIS daje dźwięki?

Bump: ogólnie u Ciebie dioda pulsuje?


Bo, wiadomo, że nie w lusterkach. Poprosi w głośnikach pipczy jak przy czujnikach parkowania.
Jeszcze raz:
Wyjeżdżam z miejsca parkingowego tyłem prostopadle do ruchu samochodów na jezdni.
Jeśli nadjeżdża z którejś strony jakiś samochód, to BLIS miga znanej strony oraz piszczy tak, jak w czujnikach.
Jedyne co istotnego zauważyłem, to pojazd poruszający się z debilną prędkością nie jest zasygnalizowany, ewentualnie, jeśli przemknie stówą, to z opóźnieniem piszczy mi.
O ile pojazdy jadą tak, jak w mieście 30-50 km/h, to wszystko ładnie mi działa. Mam ostrzeżenia, aby nie wycofywać się na jezdnie, bo coś nadjeżdża.
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 17:05   #3143
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

BLIS miga w dwóch przypadkach:
1. W martwym polu znajduje się pojazd, a ja włączyłem kierunkowskaz
2. Wycofuję się zmniejsza parkingowego, a prostopadle nadjeżdża jakieś auto


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 19:57   #3144
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

I to bez aktywacji Cross Traffic Alert? Hmmm...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 22:06   #3145
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Masz chyba pierwszego Mondka który wyjechał fabrycznie z CTA. Chyba że ktoś już coś modyfikował w twoim samochodzie....
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 08:09   #3146
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

No właśnie - tu się koledzy rozwodzili na tym CTA a mnie się wydawało, że na początku jak jeszcze BLIS mi mrugał, to także miałem tą funkcję "wsparcia" przy wyjeździe z miejsca parkingowego! Zresztą instrukcja także o tym pisze!

Wczoraj natomiast jadąc około 100km/h miałem bardzo blisko inne auto w martwym polu. Ale to naprawdę bardzo blisko. Wydawało mi się że coś "zapikało". BLIS?

atrobius - wiem że nie "pikają" lusterka tylko ten dźwięk idzie przez głośniki tak jak dźwięk z czujników parkowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 19:33   #3147
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Właśnie wróciłem z trasy. Jestem zachwycony. Kocham to auto miłością szczerą i niewinną. Siedem godzin banana na gębie. Powinni to auto przepisywać jako lek na depresję. Świat zza jego kierownicy jest piękniejszy.
Audio chyba mi się wygrzało, bo Spotify przez BT gra wyśmienicie ( a mam porównanie, bo w mk4 miałem NX-a) Dzisiaj dostało w palnik.
Jazda tym autem to niekończąca się frajda.
Chcę więcej i więcej...
Jutro znowu radocha od nowa...
Na koniec spalanie. Jazda spokojna i płynna po drogach krajowych - 5,6

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 23-05-2016 o 19:35
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 20:23   #3148
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A teraz coś z zupełnie innej beczki - dziś zaczęły mi skrzypieć prawe tylne drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 20:23   #3149
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wróciłem z trasy. Jestem zachwycony. Kocham to auto miłością szczerą i niewinną. Siedem godzin banana na gębie. Powinni to auto przepisywać jako lek na depresję. Świat zza jego kierownicy jest piękniejszy.
Audio chyba mi się wygrzało, bo Spotify przez BT gra wyśmienicie ( a mam porównanie, bo w mk4 miałem NX-a) Dzisiaj dostało w palnik.
Jazda tym autem to niekończąca się frajda.
Chcę więcej i więcej...
Jutro znowu radocha od nowa...
Na koniec spalanie. Jazda spokojna i płynna po drogach krajowych - 5,6
Czyli udało się jak rozumiem rozwiązać te problemy z "dzwonieniem" w silniku, o których pisałeś jakiś czas temu? Czy byłeś z tym w serwisie, czy samo przeszło?

Pzdr
Stefan
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 20:26   #3150
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli udało się jak rozumiem rozwiązać te problemy z "dzwonieniem" w silniku, o których pisałeś jakiś czas temu? Czy byłeś z tym w serwisie, czy samo przeszło?

Pzdr
Stefan
Brzęczy trochę na zimnym, ale jakby mniej. Serwis kazał jeździć i się nie martwić, No to jeżdżę i się nie martwię. Problem znany z Focusów 1,6 EB.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.