Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2018, 21:12   #3291
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ale dla mnie właśnie układ kierowniczy w MK4 jest taki sobie, to że kręci się ciężko nie oznacza faktu, że jest sportowo czy precyzyjnie. Nawet ta kierownica jest taka trochę jak z ciężarówki... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale poniekąd to plus, bo jak ktoś już wcześniej pisał autem raczej jeździ się jak statkiem, duży rozstaw osi, duża masa itd. sprawiają, że to fajne stateczne auto klasy D.
Może nie jeździłem taką liczbą sportowych aut, może to też i lepiej, bo mając węższe spektrum pamiętam te auta dobrze, jednak moim zdaniem biorąc sporą poprawkę na opony to nadal nie uważam mondeo za auto, które sportowo się prowadzi ani nawet nie uważam, aby do tego aspirowało i za to sobie to auto chwalę.
Proponowałbym na tym zakończyć, bo w sumie co my więcej możemy napisać? Bezsprzeczne jest to, że nie mamy do czynienia z autem nawet aspirującym do miana szybkiego, a czy ktoś woli 16 na wysokim profilu czy niższe 18 to już bardziej osobista kwestia. Na pewno nie zgodzę się z faktem, że w przypadku 16' autem buja. Może nie mam tak dużego doświadczenia jak kolega powyżej, ale zauważyłem na przykładzie wielu aut, którymi sam jeździłem (a nie, że kiedyś ktoś mnie odwoził z wesela), że jedną ze skuteczniejszych metod na poprawę komfortu jest wrzucenie racjonalnie większego profilu. Koło samo z siebie pełni pewną całkiem sporą rolę w amortyzacji, nawet wystarczy zwiększyć średnicę koła bez zmiany wysokości samej opony, aby poprawić komfort przejazdu przez nierówności.

KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 21:28   #3292
skans
ford::average
 
Avatar skans
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 145Km
Rocznik: 2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Panowie, podsumowując, mam - niestety - opony 215/55/R16, czyli nie odczuwam potencjału przyjemności prowadzenia tego auta. Co zatem polecacie na lato, jaki rozmiar felg i opon, rozumiem że 18? Poproszę o propozycję "najprzyjemniejszego" rozmiaru, oczywiście z dobrym stosunkiem przyjemności do praktyczności (auto rodzinne - codzienne dojazdy do pracy w pojedynkę po 12 km w jedną stronę plus wyjazdy weekendowe z dwójką dzieci i psem).
skans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 21:42   #3293
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Masz polifta więc 235/45r18 jest homologowane. Bardzo fajny rozmiar i wygodny jeśli nie kupisz sportowych opon typu conti sport contact czy jakichś Yokoham. Ja polecam GY Eagel F1 assimetric 3. Jeśli taniej chcesz to myśle, że rozmiar z przedlifta czyli 235/45r17 będzie spoko, a i felgi tańsze.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 22:02   #3294
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja mam u siebie standartowe 235/45/17 i powiem ze jest ok. Z racji ze przyzwyczajony jestem do forda dla mnie to jest optymaly rozmiar jeśli chodzi o mk4. Chwile miałem założone zimowki od mk3 żony, 205/55/16-rozmiar całego kola taki sam ale profil dużo zmienia i bujalo masakrycznie na każdym zakręcie. Na 18" w mk4 nie jeździłem ale jeździłem w mk3 i to była masakra dla mnie.najlepsze były 17" bo nie były za sztywne ale tez nie bujaly jak 16". Nie wiem jak 18" w mk4 bo nie miałem okazji. Ale poza wielkością kola różnice robi profil opony i twardość. Letnie uniroyale uginają się na szybkich lukach a zimowe zeteexy które kupiłem są twardsze i mniej wygodne ale za to lepiej prowadzące się. A oba komplety 235/45/17
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 09:24   #3295
tommy.g
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-07-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

skans - ja u siebie mam 235/40 na felgach R18. Co prawda przejeździłem na nich tylko jeden sezon, ale bardzo sobie chwalę. Wcześniej były opony 235/45, ale na tych niższych wydaje mi się, że autko lepiej się prowadzi, poza tym nieco lepiej wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt tylko taki, że im niższa opona, tym groźniejsze wszelkie krawężniki i dziury w drodze.
tommy.g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 10:56   #3296
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Miałem 235/45R18 Bridgestone Potenza RE050, oponki świetne, zjeżdżone do 2,5mm bieżnika. Na kolejny sezon kupiłem Michelin Primacy 3 w tym samym rozmiarze i wydaje mi się, że będą bardziej miękkie od Brygid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 14:12   #3297
maximondi
ford::average
 
Avatar maximondi
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 200PS
Rocznik: 2012
Postów: 168
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał tommy.g Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skans - ja u siebie mam 235/40 na felgach R18... ... Fakt tylko taki, że im niższa opona, tym groźniejsze wszelkie krawężniki i dziury w drodze.
To jeden z powodów mojego powrotu do 235/45 . Drugi to taki że auto wygląda ładniej z większymi oponami .
__________________
jest MK4 2.2 TDCI 200PS było MK3 2.2 TDCi 155PS Kierowca jest BOGIEM Silnik jest Sercem, Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro tylko Zabawą...
maximondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 14:26   #3298
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał maximondi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jeden z powodów mojego powrotu do 235/45 . Drugi to taki że auto wygląda ładniej z większymi oponami .
Nie masz problemu przy zawracaniu że coś ociera? To jest ogólnie rozmiar dla Mk5, zastanawiam się właśnie nad nim na lato bo znalazłem fajny zestaw w tym rozmiarze. Niektórym bardziej podoba sie niższy profil niz wypełnienie całego nadkola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 14:55   #3299
tommy.g
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-07-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

U siebie miałem profil 45, teraz mam 40 i tak w jednym, jak i drugim przypadku nic nie obciera. Wiem, że są jakieś ograniczniki zakładane, ale o ile wiem, by ten problem nie występował, jednak o ile wiem- w moim Fordzie nie ma takich.
tommy.g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 15:02   #3300
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie masz problemu przy zawracaniu że coś ociera? To jest ogólnie rozmiar dla Mk5, zastanawiam się właśnie nad nim na lato bo znalazłem fajny zestaw w tym rozmiarze.
W MK4 FL też taki był... ale przedlifty też nie mają problemu, żeby na takowym jeździć.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.