Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2017, 13:18   #3931
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
To pewnie taki sprytny sposób żeby nie wyłączyć silnika w czasie wypalania dpf'a
A to nawet nie wiedziałem że tak można gasić samochód z przycisku po zadziałaniu ASS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 20:42   #3932
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie tylko można ale nawet należy - w ten sposób unika się wyłączenia silnika przy wypalaniu dpf. Trzeba tylko pamiętać aby ni eodpiac pasów lub nie otworzyć drzwi bo ASS się zdeaktywje.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 09:57   #3933
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ma czasem ktos taki problem przy ruszaniu pod góre z asystentem, że jest straszny pisk i "zgrzytanie" z okolicy tarcz? Tak jakby zawzięcie trzymały chociaż już wciskam gaz - zdarzyło mi się to okazjonalnie, bez znaczenia jak duży kąt nachylenia. Hałas dosyć głośny i nieprzyjemny bo się ludzie oglądali.
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 09:56   #3934
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Witam Kolegów po Majówce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mondeo z silnikiem EB (w szczególności 1,5). Czy silnik bierze wam olej i jeśli tak to ile?
U mnie (silnik 1,5) do pierwszego przeglądu, jakby nic nie brał (lub prawie nic). Teraz mam 33000, czyli trzynaście tysięcy od wymiany i miarka jest poniżej połowy, a zalany był zdaje się do max.
Normalne?
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 10:33   #3935
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Może masz niedokręcony filtr oleju? To się zdarzało u niektórych.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 11:13   #3936
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Mam EB 1.5 i nic mi nie bierze. Wydaje mi się jednak że ASO nie leje max tylko tak właśnie w okolicy połowy miarki na bagnecie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 11:14   #3937
Bobini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał MarkyMark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Kolegów po Majówce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mondeo z silnikiem EB (w szczególności 1,5). Czy silnik bierze wam olej i jeśli tak to ile?
U mnie (silnik 1,5) do pierwszego przeglądu, jakby nic nie brał (lub prawie nic). Teraz mam 33000, czyli trzynaście tysięcy od wymiany i miarka jest poniżej połowy, a zalany był zdaje się do max.
Normalne?
U mnie podobnie. W ASO stwierdzili, że po prostu trzeba dolewać. Z dugiej strony i tak wymieniam olej na tyle często, że o ile nie będzie żadnej awarii to nie wpłynie to na działanie.
Bobini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 13:21   #3938
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

u mnie zalewają 3/4 oszczędzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 13:57   #3939
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie zalewają 3/4
i tak powinien być zalany olej, mniej więcej 3/4 pomiedzy min a max.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 14:51   #3940
Bobini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał artczy1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ubywanie płynu chłodniczego - czy jest kontrolka do tego? - dziś widziałem w Mondeo że płyn był na dnie zbiorniczka - był równy z poziomem rurki na dole (na oko jakieś 1,5l dolewki żeby osiągnąć poziom lekko pow. min.) - dziwi mnie że żadna kontrolka nie świeciła się - czy nie ma takowej?
Jak to jest, wyczytałem że u kogoś przyczyną była pompa wodna
Cytat:
Napisał pablo35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie teź ubywało. Źadnych widocznych wycieków. Od kiedy zalałem płynem o większym stężeniu - nie ubywa.
Cytat:
Napisał artczy1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakiego stężenia użyłeś? jaka proporcja?
Czujnika niskiego poziomu płynu chyba nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... przynajmniej w instrukcji nie znalazłem.

Chyba gdzieś wspominałem, że u mnie też ubywało płynu. Sytuacja rozwinęła się następująco: we wrześniu została mi wymieniona chłodnica klimatyzacji (znaleźli w ASO jakieś mikropęknięcie). Wszystko było ok do marca, kiedy przyjechałem na przegląd. Znowu płyn był na dnie zbiorniczka - został dolany do maksimum. Jako, że umówiony byłem na wymianę opon cztery dni później, od razu zaznaczyłem, żeby skontrolowano mi poziom płynu. Okazało się, że płyn był na minimum. Wobec tego - szybka akcja, silnik został sprawdzony i okazało się, że jest uszkodzony z powodu przegrzania. W związku z tym, został zamówiony i zamontowany nowy silnik.
Całe szczęście, że wszystko w ramach gwarancji. Zatem - nie lekceważcie znikającego płynu!
Bobini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.