Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2010, 12:19   #41
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

czyli co nikt z forumowiczów nie pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 19:49   #42
adam.b12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2009
Model: MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Mam podobny problem, auto przed regeneracją wtryskiwaczy spalało po mieście ok 6,3L a na trasie 5,7 ( odczyt z komputera ) w tej chwili spalanie na trasie ok 7,6 a w mieście ok 9L
czy regeneracja wtrysków może mieć wpływ na spalanie czy przyczyny należy szukać gdzieś indziej.
adam.b12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 20:21   #43
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Cytat:
Ostatnio pierwszy raz zalałem paliwo na Shellu, niby biorą to paliwo z Rafinerii Gdańskiej (raczej na pewno) a silnik i równiej pracuje i samochód pali mi po 3-city o ponad 0,5 l/100 mniejPrzy mojej dość agresywnej jeździe wychodzi mi ostatnio w granicach 9,5l/100 przy średniej prędkości 37 km/h ( ach to 3-city)
Zleży jakie paliwo, VPOWER i Racing są sprowadzane i nikt mi nie wmówi że jest inaczej bo za dużo mam znajomych w SHELL. Natomiast zwykły ON i Pb jest z Rafinerii Gdańskiej jak Orlen i reszta. Widzę, że ja nie mam się co martwić, jak mi wychodzi po mieście 7.2-8L/100 po chipie...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 21:47   #44
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

bierz pod uwagę fakt, że sporo osób narzekało na kłopoty z paliwem shella w okolicach zachodniej granicy. bywały spore problemy z tego co wyczytałem na forum. więc w shellu stacja stacji nierówna.
to co jest najgorsze przy tankowaniu, że później jest ciężko dochodzić sprawiedliwości po takim tankowaniu, niezależnie od stacji na której się tankowało. tankuj i spadaj to kredo większości.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-07-2010 o 21:50
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 13:19   #45
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.widzę że rozmowa zeszła na nic boczny tor dotyczący jakości paliw, ale dalej nie otrzymałem odpowiedzi na moj wczesniejszy post
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 10:13   #46
audi80jettronic
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2,0TDCI 115kM/1,8 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 18
Wink Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Kolego 10l/100km po mieście to jest spalanie normalne i nie ma co Octavi porównywać,bo silniki VW mają inny moment orotowy,inny układ wtryskowy,moc,układ paliwowy etc. Na trasie też Skoda wypadnie lepiej.
Pozdrawiam.
Artur...
P.S Zajmuję się Fordem 8 rok-mechanika.
Jeżdżę Fordem Mondeo 2005 rok przebieg 142tyś i mam go od nowości...
Na trasie 6l-7,5l/100km ,a na mieście do 12 nawet wychodzi od nowości.
Jedź w trase i 800km też zrobisz na zbiorniku spokojnie jak prędkość będzie nie większa niż 140km/h
audi80jettronic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 19:30   #47
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Cytat:
Napisał MĄKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.widzę że rozmowa zeszła na nic boczny tor dotyczący jakości paliw, ale dalej nie otrzymałem odpowiedzi na moj wczesniejszy post
a jaszcze podaj , jaka wyszła Ci średnia prędkość, bo może więcej stałeś, jak jechałeś,Dzisiaj przy bardzo zakorkowanym mieście,ujechałem 10 km w godzinę i średnie spalanie wyszło mi także koło 15l/100 (wszak czy się stoi , czy się jedzie, paliwo samochód bierze).
Moim zdaniem średnie spalanie zawsze trzeba odnieść do średniej prędkości.

Ostatnio edytowane przez siteman ; 14-07-2010 o 19:36
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 20:23   #48
CornPL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2010
Skąd: Puławy
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Nie wiem czy to cos pomoze, ale jak kupilem moje mydelko to spalanie wynosilo w granicach 6l. Na zime musialem wymienic akumulator i po podpieciu klem licznik sredniej predkosci, spalania itd sie wyzerowal. Po przejechaniu ok 200km komputer zaprogramowal sie na 16l / 100km. Odpiolem akumulator jeszcze raz i po podpieciu klem rozgrzalem silnik do normalnej temperatury pracy i wyjechalem za miasto robiac ok 30km i spalanie wrocilo do normy czyli ok 6,2l / 100km.
CornPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 14:12   #49
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Cytat:
Napisał siteman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jaszcze podaj , jaka wyszła Ci średnia prędkość
śr. prędkości ci nie podam bo moja Czarna Pantera nie ma odpalonego komputera jedyne co moge napisać że poruszam sie z niewielkimi prędkościami po mieście 30-40km/h- 3bieg,50- 60km/h-4 bieg, raczej jest to normalna jazda bez stania w korkach tyle ze odległości niewielkie , jak pisałem wczesniej postoje ograniczaja sie do 1 cyklu na światłach czsem jakiegos piechura na pasach puszczeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 22:28   #50
koziol3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2010
Skąd: W-wa
Model: ford
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Duże spalanie mk3

Hej,
Posiadam mondeo kombi mk3 w dieslu 2.0 tdci i
spala w mieście dość sporo bo 11 litrów/setkę. Jak obniżyć spalanie? (nie mam ciężkiej nogi)
koziol3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.