Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2011, 04:38   #491
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał rol6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie do doświadczonych w tym remacie kolegów, szcególnie posiadajacych Focusy.

Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem cały wątek. Ne jestem zupełnie "zielony" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w temacie modyfikacji - mam na koncie doinstalowanie tempomatu do Mojego mondka więc czuję klimat.

Porzy zmianie lampki oświetlenia zauważyłem, że w moim nowym nabytku Focusie mam okolicy lusterka bardzo bogatą wiązkę niewykorzystanych kabli wśród których znalazłem kabel z wtyczką do mikrofonu.

Poszedłem więc za ciosem i chciałem zlokalizowć wtyczkę do podłączenia modułu Bluetooth w okolicach schowka, lecz po ponad półgodzinnym poszukiwaniu, badaniu wygłuszenia i szarpaniu (delikatnym) za wiązki, które nie kończyły się w skrzynce bezpiecznikowej nie mogłem zlokalizować dużej bądź co bądź wtyczki.

Być może osoby, które zaintalowały Bluetootha u siebie korzystając z fabrycznej wiązki wskażą mi dokładnie w którym miejscu to ustrojstwo można znaleźć.

Na koniec dodam, że mam wersję titanium więc ta wtyczka powinna chyba gdzieś u mnie być.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
po pierwsze telefon do aso z numerem vin niech ci sprawdzą co jest po drugie,musisz tu podać jakie to ty posiadasz radio a po trzecie i najważniejsze musisz rozebrać schowek pasożyta ,on w focusach był montowany własnie blisko tego miejsca jak wyciągniesz schowek latarka i trochę gimnastyki ci pomoże w znalezieniu tego magicznego miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 06:55   #492
rol6
ford::beginner
 
Imię: Roland
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,6 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał karmaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po pierwsze telefon do aso z numerem vin niech ci sprawdzą co jest po drugie,musisz tu podać jakie to ty posiadasz radio a po trzecie i najważniejsze musisz rozebrać schowek pasożyta ,on w focusach był montowany własnie blisko tego miejsca jak wyciągniesz schowek latarka i trochę gimnastyki ci pomoże w znalezieniu tego magicznego miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, może coś bardziej konkretnego - schowek mam wyciągnięty i piszę że ponad pół godziny nurkowałem między poduszką powietrzną pasażera, a skrzynką bezpiecznikową.

Być może to złącze jest schowane w pewnym miejscu pod wygłuszeniem/tapicerką dlatego proszę o konkretne wypowiedzi osób które w Focusie skorzystały z własnej wiązki, a nie odpowiedzi na poziomie abstrakcji typu musisz mieć radio, jedź do ASO.

By uniknąć tego typu rad napisałem, że sam domontowałem tempomat w Mondeo i dokładnie opisałem to w stosownym wątku co oznacza, że jakieś pojęcie o modyfikacjach posiadam.

Proszę o konkrety... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jest Focus MkII FL 1.6 TDCi, Titanium oraz Opel Insignia 2.0 CDTi Cosmo
było Mondeo MkIV 2.0 TDCi automat, Titanium - przebieg 156.000 km przez 3 lata
było Mondeo MkIII 2.0 TDCi automat - przebieg 156.000 km przez 3 lata
rol6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 15:28   #493
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał rol6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, może coś bardziej konkretnego - schowek mam wyciągnięty i piszę że ponad pół godziny nurkowałem między poduszką powietrzną pasażera, a skrzynką bezpiecznikową.

Być może to złącze jest schowane w pewnym miejscu pod wygłuszeniem/tapicerką dlatego proszę o konkretne wypowiedzi osób które w Focusie skorzystały z własnej wiązki, a nie odpowiedzi na poziomie abstrakcji typu musisz mieć radio, jedź do ASO.

By uniknąć tego typu rad napisałem, że sam domontowałem tempomat w Mondeo i dokładnie opisałem to w stosownym wątku co oznacza, że jakieś pojęcie o modyfikacjach posiadam.

Proszę o konkrety... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no ja myślę że dałem ci konkrety ten modul właśnie powinien w focusie tam się znajdować,poza tym dałem ci radę byś zadzwonił do aso to ci powiedzą czy masz wiązkę \,powinni ci to powiedzieć bo mi to powiedzieli,i jak się nie mylę to za poduszką powietrzną pasorzyta jest właśnie miejsce na ten moduł jak tam nie znajdziesz wtyczki to morzesz nie mieć wiązki tak na zdrowy rosądek pozdrawiam
karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 20:12   #494
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

cześć rol6 ...
co ruzmiesz przez "mam wiązkę do mikrofonu"?
Jeśli to że na podsufitce w oświetleniu masz złącze to muszę cię zmartwić że najczęściej kabel ten kończy się w słupku prawy na wysokości 15 cm pod plastykiem.
Sprawdź. Jeśli się tu kończy to możesz sobie darować szukanie. I tak wiązką od fiest się skończyło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 08:56   #495
rol6
ford::beginner
 
Imię: Roland
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,6 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Glucosum - rozebrałem wczoraj prawy słupek i wszystkie wiązki idą przez całą jego długość, nic się nie kończy w połowie jego wysokości.

Nie mam zamiaru dłużej szukać dokupuję osobną wiązkę.
__________________
Jest Focus MkII FL 1.6 TDCi, Titanium oraz Opel Insignia 2.0 CDTi Cosmo
było Mondeo MkIV 2.0 TDCi automat, Titanium - przebieg 156.000 km przez 3 lata
było Mondeo MkIII 2.0 TDCi automat - przebieg 156.000 km przez 3 lata
rol6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 12:02   #496
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A jesteś w stanie zrobić zdjęcia quadlocka i przewodów wychodzących z tych małych kosteczek?
To jedyny 100 % sposób na sprawdzenie czy instalacja jest czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 08:07   #497
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał rol6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam zamiaru dłużej szukać dokupuję osobną wiązkę.
mam niepotrzebną wtyczkę do modułu z pełnym okablowaniem do usb - mogę sprzedać
wtedy wystarczy kupić quadlock'a i pociągnąć kabelki
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 25-01-2013 o 09:37
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 12:23   #498
szyru
ford::average
 
Avatar szyru
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Skąd: Opole
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCi 115 KM
Rocznik: 2OO9
Postów: 90
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam pytanie czy tylko i wyłącznie zestaw fabryczny jest możliwy do sterowania z fabrycznego radia? Czy może też zestaw typu Bury czy Nokia podpięte do radia za pomocą przejściówki też będą w ten sposób obsługiwane? Czy jednak ta wielka przejściówka to tylko mute na radio i sygnał na głośniki? Pytam dlatego, że nie interesują mnie zabawki typi VC czy przełaczanie przy manetce, ale już sterowanie zestawem bluetooth za pomocą radia owszem.
__________________
Ambiente z SilberX + nieoryginalne i niefabryczne dodatki
szyru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 19:52   #499
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał szyru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie czy tylko i wyłącznie zestaw fabryczny jest możliwy do sterowania z fabrycznego radia? Czy może też zestaw typu Bury czy Nokia podpięte do radia za pomocą przejściówki też będą w ten sposób obsługiwane? Czy jednak ta wielka przejściówka to tylko mute na radio i sygnał na głośniki? Pytam dlatego, że nie interesują mnie zabawki typi VC czy przełaczanie przy manetce, ale już sterowanie zestawem bluetooth za pomocą radia owszem.
Na 99,9% nie da się sterować z kierownicy innym zestawem niż fabryczny.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 10:06   #500
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

zewnętrzny zestaw bluetooth (Bury, nokia, parrot itp) można podłączyć tak, aby było wyciszanie radia i dźwięk przez głośniki radia, ale sterowanie z dodatkowego sterownika tego zestawu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.