Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2010, 20:00   #51
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Cytat:
Napisał Oskar_FKP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy przekreceniu kluczyka w pozycje II czyli jak kontrolki sie zapalają wszystkie.
Czyli auto palsz na światłach ?

tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 21:44   #52
eny120
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2004
Skąd: Łódź
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Skoro zmieniła się skrzynka bezp. to jak to zrobić w C-maxie z 2007 ?
eny120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 09:12   #53
...Święty...
ford::average
 
Avatar ...Święty...
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Dołączam się do pytania eny120
...Święty... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 10:40   #54
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Cytat:
Napisał tedii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli auto palsz na światłach ?
Na to by wychodziło
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 12:39   #55
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Cytat:
Napisał misiek0408 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xqs piszesz, że przekaźnik trzeba dodać nad pozycją 3 na zdięciu miska0408, tylko nad przekaźnikiem 3 i pod nim są wejścia pod inne przekaźniki. Sprawdzałem u siebie i przekaźnik z pozycji 3 pasuje tylko na pozycje 1 i 2 jak na zdieciu. Teraz sie zastanawiam, czy ma być w 1 czy 2?

Zobacz czy w pozycji 1i2 są styki-bo jak się u mnie okazało niema więc chodzi o tamte pozycje tylko niewiem jaki nadal mam kupić przekaźnik?
tak w zasadzie ja u siebie wsadziłem przekaźnik nad 3 i działa prawidło. Pojechałem do kolegi elektryka i dał mi taki, nie podmieniałem innego przekaxnika bo uznalem to za bezcelowe (musisz zapalic auto i zgasić aby sprawdzić a nie zrobisz tego z przełozonynm przekaźnikiem). Bez przekaxnika w polu nad 3 światła dzienne włączaja się ale przy włlaczonych nie można zgasić silnika a po włożeniu przekaźnika problem ustał stąd wywnioskowałem że tak ma byc i tyle.wszystko inne działa bez zarzutu i nic niepokojącego sie nie dzieje. z instrukcji wynika jasno że udział biorą bezpieczniki numer 71, 45 oraz przekaźnik o numerze R15, sprawdzone działa i chodzi jak trzeba, oczywiście po 2006 po zmianie gem na inny numere też sie zmieniają, jeśli chodzi o bezpieczniki to f71 zkmienia sie na f110, a f45 zmienia sie na f113, jeśli chodzi o przekaźnik to nie wiem. Pozatym jak włożysz same bezpieczniki bez przekaźnika to wszystko powinno działac i świecić, tylko nie można zgasić auta, przekaźnik powoduje poprawną prace całego układu.

ps
tak zapala sie na światłach które świecą, ale jakie to ma znaczenie? kiedyś przy duzych fiatach miało by znaczenie, ale przy naszych nowoczesnych autkach, nic to nie szkodzi.


warto by było usystematyzować :

bezpiecznik 71 lub 110 + przekaźnik R15 - wszystkie światła działają niezależnie czy noc czy dzień
bezpiecznik 45 lub 113 i bezpieczni 71 lub 110 + przekażnik R15 jak wyżej
bezpiecznik 45 lub 113 + przekaźnik R15 - w dzien siwecą tylko światła mijania, reszta zapala się po zmroku

Ostatnio edytowane przez xqs ; 28-04-2010 o 12:52
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 22:28   #56
slawekst
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 03-01-2010
Model: Fiesta, S-max
Silnik: 1,4 TDCI; 2,0 TDCI
Rocznik: 2003, 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Czy te światła dzienne działają tylko z ksenonami czy innymi lampami też? Może ktoś poda jaki to przekaźnik. Czy nowsze C-max y (od 2007 r) maja taka samą skrzynkę z bezpiecznikami? Może ktoś ma namiary na schematy elektryczne. Pozdrawiam. W sobotę kupiłem C-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawekst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 07:20   #57
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Cytat:
Napisał slawekst Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy te światła dzienne działają tylko z ksenonami czy innymi lampami też? Może ktoś poda jaki to przekaźnik. Czy nowsze C-max y (od 2007 r) maja taka samą skrzynkę z bezpiecznikami? Może ktoś ma namiary na schematy elektryczne. Pozdrawiam. W sobotę kupiłem C-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po pierwze gratuluje zakupu
po drugie przeczytaj wątek to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytaniea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 18:35   #58
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Cytat:
tak w zasadzie ja u siebie wsadziłem przekaźnik nad 3 i działa prawidło. Pojechałem do kolegi elektryka i dał mi taki, nie podmieniałem innego przekaxnika bo uznalem to za bezcelowe (musisz zapalic auto i zgasić aby sprawdzić a nie zrobisz tego z przełozonynm przekaźnikiem). Bez przekaxnika w polu nad 3 światła dzienne włączaja się ale przy włlaczonych nie można zgasić silnika a po włożeniu przekaźnika problem ustał stąd wywnioskowałem że tak ma byc i tyle.wszystko inne działa bez zarzutu i nic niepokojącego sie nie dzieje. z instrukcji wynika jasno że udział biorą bezpieczniki numer 71, 45 oraz przekaźnik o numerze R15, sprawdzone działa i chodzi jak trzeba, oczywiście po 2006 po zmianie gem na inny numere też sie zmieniają, jeśli chodzi o bezpieczniki to f71 zkmienia sie na f110, a f45 zmienia sie na f113, jeśli chodzi o przekaźnik to nie wiem. Pozatym jak włożysz same bezpieczniki bez przekaźnika to wszystko powinno działac i świecić, tylko nie można zgasić auta, przekaźnik powoduje poprawną prace całego układu.

ps
tak zapala sie na światłach które świecą, ale jakie to ma znaczenie? kiedyś przy duzych fiatach miało by znaczenie, ale przy naszych nowoczesnych autkach, nic to nie szkodzi.


warto by było usystematyzować :

bezpiecznik 71 lub 110 + przekaźnik R15 - wszystkie światła działają niezależnie czy noc czy dzień
bezpiecznik 45 lub 113 i bezpieczni 71 lub 110 + przekażnik R15 jak wyżej
bezpiecznik 45 lub 113 + przekaźnik R15 - w dzien siwecą tylko światła mijania, reszta zapala się po zmroku
myślę że ma znaczenie, szczególnie zimą gdy są mrozy i aku potrzebuje dużo prądu na sam rozruch.
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 20:47   #59
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Cytat:
Napisał tedii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę że ma znaczenie, szczególnie zimą gdy są mrozy i aku potrzebuje dużo prądu na sam rozruch.
tylko pod warunkiem ze masz aku ktory pada... inaczej jest ok
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 07:42   #60
maniek c-max
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Toruń
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Też bym sobie z chęcia uruchomił opcję świateł dziennych, ale jednak myślę, że takie odpalanie i gaszenie auta zwłaszcza przy włączonych ksenonach to jednak nie najlepsze rozwiązanie. Choć na plus jest to, że nie działąją spryskiwacze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniek c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max drl , c-max światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.