Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2011, 22:11   #61
kazimuro
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: MONDEO MK3 KOMBI
Silnik: 2.0 115 KM
Rocznik: 04.2003
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wymiana piasty, tarczy, klocków - Instrukcja

Auto mam pomiędzy-liftingowe można rzec, wymieniałem dziś łożysko, bardzo prosta sprawa tylko trzeba wbić ładnie klucze gwaizdkowe przed okręceniem oraz zosikać wd40 od środkowej strony auta, od wewnątrz.
W skrócie ściągnięcie koła, odpięcie linki ręcznego z "siedziska", odkręcenie zacisku koła, zdjęcie tarczy, zdjęcie łożyska.
Banalna rzecz pełna logika.

kazimuro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 14:25   #62
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Odp: Wymiana piasty, tarczy, klocków - Instrukcja

Koledzy wszyscy piszą o kluczach "gwiazdkowych" TORX do odkręcenia piasty. Nikt oczywiście nie podaje jakie tzn nie chodzi o rozmiar ale może i o to też.
Przecież aby odkręcić lub przykręcić piastę trzeba mieć nasadkę typu TORX 6 kątną lub 12 kątną 10 mm . Pamiętajmy, że klucz tzn nasadka musi przejść przez "tarczę" piasty przez ten duży otwór 17 mm aby dotrzeć do śrub piasty. No i jak wcześniej pisałem to musi być nasadka a nie klucz trzpieniowy TORX.
No chyba że niektórzy mieli śruby na trzpienie bo ja w nowo zakupionych piastach SKF mam śruby TORX ale przystosowane do nasadek.
Może ktoś zapoda fotki kluczy jakie używa do odkręcania i przykręcania piasty.

Z kilku relacji foto widziałem, że niektórzy mają przykręcone na klucze trzpieniowe, zatem dlaczego SKF dał do nowych piast inne śruby ?

Ostatnio edytowane przez XDX ; 03-12-2011 o 14:31 Powód: zmiana
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 08:57   #63
kamkow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: śląsk
Model: fusion USA
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana piasty, tarczy, klocków - Instrukcja

napisze tylko krótko, jeśli chodzi o nasadki typu torx, niech ktoś się nie pomyli i nie kupi nasadki ze zbyt krótkim trzpieniem tzn samym torxem. Jak ktoś już zakupił piastę to niech zmierzy sobie odległość, pomiędzy elementem przykręcanym, a obrotowym, tam są trzy otwory różnej wielkości, ale wierzcie mi, że żadna nasadka nie przejdzie przez takie otwory. Trox musi być długi, tak aby sięgnął przez element obrotowy to elementu mocowania.
Torx oczywiście rozmiar T50, a nie jak pisał "SrebrnaStrzała" że T45 (w poście #42 tego tematu), chyba, że ktoś chce zniszczyć śruby, bo na bank się wyrobią takim rozmiarem. Fakt warto delikatnie nabić klucz młotkiem, żeby lepiej osiadł w śrubie, wcześniej jakimś wd40 spryskać na 10min przed odkręcaniem, u mnie pomogło. Ponadto ów użytkownik pisał, ze potrzebne będzie nasadka 13mm na odkręcenie hamulców. nie wiem jak on tam ma, ale u mnie potrzebna była też 12mm, ponieważ zacisk był przykręcony na inne śruby niż uchwyt zacisku, a do wkręcania tłoków proponuję raczej klucz typu imbus, lub klucz do szlifierki kątowej, ja takiego użyłem i dało rady.
kamkow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 11:57   #64
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Wymiana piasty, tarczy, klocków - Instrukcja

Cytat:
Napisał kamkow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Ponadto ów użytkownik pisał, ze potrzebne będzie nasadka 13mm na odkręcenie hamulców. nie wiem jak on tam ma, ale u mnie potrzebna była też 12mm, ponieważ zacisk był przykręcony na inne śruby niż uchwyt zacisku ...
Oryginalne śruby zacisków są na klucz 12mm (śruby jarzma mają 13mm), natomiast jak się wymienia klocki na nowe to w zestawie z nimi (przynajmniej firmy ATE) są 13-tki.

PS
Nie wiem dlaczego w zestawie firmy ATE z kompletem klocków na tył są tylko 2 nowe śruby a powinny być 4 sztuki do zacisków.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.