Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2023, 05:44   #61
piecia1628
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-03-2022
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost

Co do błędu , to wadliwy może być zawór upustowy blow off , również jest na silniku elektrozawór , do którego idzie wężyk od zaworu blow off i również on może nie działać , elektrozawór na turbinie może również nie działać prawidłowo .
Aby sprawdzić elektrozawory wystarczy napięcie 12v podłączyć do nich i sprawdzić czy słychać jak się otwierają . U mnie okazało się,iż zawór na silniku zawór sterujący wlot powietrza był uszkodzony .
Pozostaje wymiana tylko i wyłącznie na zamiennik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.

piecia1628 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2024, 07:17   #62
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie 1.6 EB zawór upustowy i elektromagnetyczny turbo (brak mocy)

Witam, chcę wymienić zawór upustowy i elektromagnetyczny turbiny w 1.6 EB bo od jakiegoś czasu borykam się z brakiem mocy i podwyższonym spalaniem a widziałem na naszym forum dużo osób miało problem właśnie z tymi zaworami. Widziałem że ktoś kupował podobny zawór firmy Turbosmart (sądząc po cenie chyba są dobre). Moje pytanie brzmi czy trzeba dokupić do tego zaworu coś dodatkowego czy po prostu przekładka ze starego membranowego na ten nowy tłoczkowy i po sprawie.

Ostatnio edytowane przez mati3995 ; 28-03-2024 o 08:27
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2024, 17:45   #63
Doli22
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-06-2024
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: C max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost

Witam wszystkich, kupiłem nie dawno Cmaxa z 1.6 ecobost. Pojawił się u mnie również ten błąd p0039 z informacją że zablokowało się w pozycji zamkniętej. Po oczytaniu tematu mam pewne niejasności, bo występuje u mnie również trochę gorsze odpalanie na ciepłym, czasem po odpaleniu zegar od obrotów silnika nie pokazuje żadnej wartości obr./min i odrazu gaśnie ale jak dodam trochę gazu to wskakuje na obroty i już pracuje poprawnie. Występują też lekko odczuwalne poszarpywania podczas ostrego przyspieszania w pewnym zakresie obrotów około 3tyś. Ale też nie zawsze i w tym samym momencie. Można powiedzieć że losowo, jednak zawsze z wciśniętym pedałem w podłogę. Znalazłem gdzieś informacje ze może to też być zawór elektromagnetyczny sterujacy turbiną, przez to gorsze odpalanie czy strata mocyw wyższych partiach obrotów.
Pytanie czy skupić się na czymś konkretnym, czy na każdym z osobna?
Jazda miejska, pozamiejska odbywa się bezproblemowo dopóki nie przygazuje trochę mocniej
Pozdrawiam!
Doli22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2024, 19:29   #64
Damian890
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 10-08-2024
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 3
Cool Odp: P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost

Cytat:
Napisał piecia1628 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do błędu , to wadliwy może być zawór upustowy blow off , również jest na silniku elektrozawór , do którego idzie wężyk od zaworu blow off i również on może nie działać , elektrozawór na turbinie może również nie działać prawidłowo .
Aby sprawdzić elektrozawory wystarczy napięcie 12v podłączyć do nich i sprawdzić czy słychać jak się otwierają . U mnie okazało się,iż zawór na silniku zawór sterujący wlot powietrza był uszkodzony .
Pozostaje wymiana tylko i wyłącznie na zamiennik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
Witam mnie błąd P0039 prześladuje już bardzo długo a z moja puszką pandory przeżyłem już prawie wszystko. Nie bardzo rozumiem o jaki "zawór" chodzi użytkownikowi "PIECIA1628"
"U mnie okazało się,iż zawór na silniku zawór sterujący wlot powietrza był uszkodzony"
W moim aucie wymieniłem już w związku z błędem P0039:
elektrozawór turbo , MAP sensor na intercoolerze , filtr powietrza , przepływomierz , sprawdziłem zawór BLOW OFF (membrana wygląda jak nowa) .
Brak wycieków oleju , nieszczelności , dziwnych dźwięków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a błąd po podłączeniu komputera nadal występuje. A objaw o którym wcześniej nie napisałem to losowe wstawanie turbo po dobrym rozgrzaniu silnika na wyższych obrotach.
Z góry dziękuje za odpowiedź

Bump:
Cytat:
Napisał Doli22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, kupiłem nie dawno Cmaxa z 1.6 ecobost. Pojawił się u mnie również ten błąd p0039 z informacją że zablokowało się w pozycji zamkniętej. Po oczytaniu tematu mam pewne niejasności, bo występuje u mnie również trochę gorsze odpalanie na ciepłym, czasem po odpaleniu zegar od obrotów silnika nie pokazuje żadnej wartości obr./min i odrazu gaśnie ale jak dodam trochę gazu to wskakuje na obroty i już pracuje poprawnie. Występują też lekko odczuwalne poszarpywania podczas ostrego przyspieszania w pewnym zakresie obrotów około 3tyś. Ale też nie zawsze i w tym samym momencie. Można powiedzieć że losowo, jednak zawsze z wciśniętym pedałem w podłogę. Znalazłem gdzieś informacje ze może to też być zawór elektromagnetyczny sterujacy turbiną, przez to gorsze odpalanie czy strata mocyw wyższych partiach obrotów.
Pytanie czy skupić się na czymś konkretnym, czy na każdym z osobna?
Jazda miejska, pozamiejska odbywa się bezproblemowo dopóki nie przygazuje trochę mocniej
Pozdrawiam!
Witam Doli22
Uszkodzony zawór turbo wywala błąd mniej więcej bo już nie pamiętam "Awaria silnika natychmiastowy serwis" po czym wyskakuje check engine i auto wchodzi w tryb serwisowy
Niestety gorsze odpalanie na ciepłym jest mi bardzo dobrze znane a masz ten sam silnik i rok auta co ja. Nie chciałbym cię straszyć ale czy masz jakiekolwiek ubytki płynu chłodniczego nawet minimalne ? A miałeś lub sprawdzałeś może kompresje na cylindrach ?

Bump:
Cytat:
Napisał Doli22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, kupiłem nie dawno Cmaxa z 1.6 ecobost. Pojawił się u mnie również ten błąd p0039 z informacją że zablokowało się w pozycji zamkniętej. Po oczytaniu tematu mam pewne niejasności, bo występuje u mnie również trochę gorsze odpalanie na ciepłym, czasem po odpaleniu zegar od obrotów silnika nie pokazuje żadnej wartości obr./min i odrazu gaśnie ale jak dodam trochę gazu to wskakuje na obroty i już pracuje poprawnie. Występują też lekko odczuwalne poszarpywania podczas ostrego przyspieszania w pewnym zakresie obrotów około 3tyś. Ale też nie zawsze i w tym samym momencie. Można powiedzieć że losowo, jednak zawsze z wciśniętym pedałem w podłogę. Znalazłem gdzieś informacje ze może to też być zawór elektromagnetyczny sterujacy turbiną, przez to gorsze odpalanie czy strata mocyw wyższych partiach obrotów.
Pytanie czy skupić się na czymś konkretnym, czy na każdym z osobna?
Jazda miejska, pozamiejska odbywa się bezproblemowo dopóki nie przygazuje trochę mocniej
Pozdrawiam!
Witam Doli22
Uszkodzony zawór turbo wywala błąd mniej więcej bo już nie pamiętam "Awaria silnika natychmiastowy serwis" po czym wyskakuje check engine i auto wchodzi w tryb serwisowy
Niestety gorsze odpalanie na ciepłym jest mi bardzo dobrze znane a masz ten sam silnik i rok auta co ja. Nie chciałbym cię straszyć ale czy masz jakiekolwiek ubytki płynu chłodniczego nawet minimalne ? A miałeś lub sprawdzałeś może kompresje na cylindrach ?
Damian890 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2024, 09:01   #65
Damian890
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 10-08-2024
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 3
Smile Odp: P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost

Witam mała korekta do przedostatniego postu- po ostatniej czynności czyli wymianie czujnika ciśnienia powietrza zapomniałem skasować błędu P0039. Po skasowaniu błędu i dwóch dniach "dynamicznej jazdy" aby sprawdzić czy błąd się pojawi - chyba w końcu sukces błąd jak na razie się nie pojawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku trochę to dziwne ale rozwiązaniem okazał się zawór ciśnienia powietrza na intercoolerze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . wczesniej wymieniłem elektrozawór turbo , sprawdziłem zawór BLOW OFF, wymieniłem przepływomierz, filtr powietrza i nic dopiero po wymianie tego czujnika błąd w końcu zniknął . Też to dla mnie dziwne ale jak narazie tylko się cieszyć.
Gdyby ktoś szukał tego czujnika to jest od od strony kierowcy na intercoolerze, dojście do niego jest łatwe wystarczy zdjąć trójkątną zaślepkę w zderzaku (światła do jazdy dziennej) jeśli nie uda wam się wykręcić śrubki to można to zrobić od góry ściągając lampę i używając długiej przedłużki. Koszt nowego czujnika (Bosch) to 83 zł.
Mam nadzieję że może komuś pomogę bo ja oczytałem cały internet w związku z tym problemem i sprawdziłem wszystko o czym inni pisali i nic. A na ten czujnik wpadłem przypadkowo "oglądając" intercooler i sprawdzając co to za czujnik stwierdziłem że nie zaszkodzi go wymienić bo już po głowie chodziła mi regeneracja turbosprężarki ale na szczęście chyba się obędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. mój czujnik ciśnienia był jakby delikatnie podtopiony a śrubka zardzewiała no i niestety się ukręciła więc radzę uważać
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20240802_124459.jpg (92.1 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20240802_125224.jpg (89.8 KB, 15 wyświetleń)
Damian890 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2024, 08:15   #66
Doli22
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-06-2024
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: C max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost

Damian890 Cześć, wiesz co u mnie problemem tego błędu w sumie nie wiem co się okazało bo jednorazowo usunąłem kilka rzeczy, mianowicie po przeanalizowaniu odczytów między innymi z czujnika map sensor okazało się że nie działa on prawidłowo, podawał cisnienie atmosferyczne na minusowych wartościach. Wymieniłem go i auto przestało już przerywać w trakcie przyspieszania. Później okazało się że mam złe założona rurę od dolotu do przepustnicy, tzn uszczelka która jest w rurze była podwinieta i tak zostało to skręcone że powietrze po części wydostawało się poza obieg. Po złożeniu tego poprawnie i wymianie elektrozaworu turbo (miałem już go wcześniej kupionego) mój błąd już się nie pokazuje. Co do odpalania na cieplym to poprawiło się trochę jak wymieniłem czujniki polozenia walkow rozrzadu i wału, oczywiście w forscanie zrobiłem adaptacje po ich wymianie i jakiś czas było lepiej z tym odpalaniem, ale po kilku dniach znowu dopadła mnie ta przypadłość. Jeśli chodzi o płyn chłodniczy to różnie z tym bywa, czasem stoi na tym samym poziomie długo długo, a czasem widzę że coś tam podebrało. Prawdopodobnie mogą to być początki i może z ym związane jest gorsze odpalanie silnika
Doli22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2024, 11:21   #67
Damian890
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 10-08-2024
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost

Doli22 Cześć. Super że udało się Tobie rozwiązać problem z tym błędem P0039.
Trochę nie na temat tego wątku ale wracając do Twojego problemu z gorszym odpalaniem na ciepło i minimalnym ubytkiem płynu chłodniczego to niestety przerabiałem ten problem a znalezienie przyczyny zajęło kilkanaście miesięcy gdyż auto było często użytkowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W skrócie auto na zimnym odpalało na strzała zawsze, na ciepłym gorzej - z biegiem czasu coraz gorzej. Płynu na początku ubywało bardzo mało czasami poziom stał w miejscu czasami w skali miesiąca przy codziennym jeżdżeniu ubyło około 50 ml - 100 ml. - z biegiem miesięcy niestety apetyt Forda na płyn wzrastał minimalnie. Chyba wszystkie opcje rozwiązania problemu z odpalaniem na ciepłym jak i magicznego ubytku płynu nie przyniosły żadnego efektu. nie będę pisał rzeczy które zostały sprawdzane itp. itd. bo bym książkę musiał napisać. Tym objawom również towarzyszyła zaniżona delikatnie kompresja na jednym cylindrze- niby nic strasznego patrząc na wiek auta, jak się później okazało była to kluczowa wskazówka dla tego problemu. I niestety przyczyną problemów okazały się mikro pęknięcia na tulejach cylindrów (wszystkich 4) . Mam nadzieję że w Twoim przypadku okaże się jakaś drobnostka. Pozdrawiam
Damian890 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , ecoboost , turbina , turbo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.