Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2013, 22:11   #61
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Pewnie Ci się coś po prostu rozłączyło, jak składałeś wszystko do kupy. Jutro na świeżo poprawisz i będzie git. Ja oplotu też nigdzie nie podłączyłem, bo przy antenie nie ma do czego. Wygląda na to, że powinien on być podłączony poprzez tę metalową płytkę do karoserii, ale najwyraźniej (w moim wypadku tak jest) i bez tego się obejdzie.
Tak czy inaczej, skoro u Ciebie moja teoria się potwierdziła, to stawiam flaszkę, że większość przypadków z "0 satelit" to w cale nie jest oznaka zepsutej anteny (za 300zł) ale właśnie tej metalowej płytki.

Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 19:16   #62
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam
Dziś razem z elektrykiem jeszcze raz sprawdziliśmy wszystko. Prąd z radia po kablu GPS dochodzi - 5 Volt. Przetarł się w dwóch miejscach na załamaniach ten kabelek polutowany (od płytki stopki). Kabelek wymieniliśmy i nie działa. Pomyślałem, że może stopka się spaliła, więc podłączyłem stopkę zamienną - i też nic. Elektryk rozłożył ręce.
po pracy podjechałem do elektronika samochodowego (naprawa komputerów samochodowych, radio itp). Powiedział bez rozbierania, że prawdopodobnie spaliło się gniazdo czy coś tam, po tym jak ten przetarty kabelek dotknął gdzieś masy. Jeśli chcę to w poniedziałek rano mam zostawić samochód. Sama ekspertyza 50 zł, a ewentualnie z naprawą od 150 zł wzwyż. Załamka, a już się wczoraj cieszyłem bo zaczęła navi działać, pierwszy raz od stycznia.

Bym zapomniał: Zanim pojechałem do elektronika, próbowałem:
a) 2 razy zdjęta klema +, bo myślałem że może jakiś błąd w radio - nie pomogło.
b) wgrałem nowy SP 5.3 + nowe oprogramowanie do navi i zapodałem nową mapę 2013 - wszystko przeszło super, ale i to nie pomogło. Satelit - 0.
I co tu robić?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 20:16   #63
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Nie wzbraniaj się tak przed wyjmowaniem radia. Zaopatrz się w wyjmaki (parę złotych). Odkręcasz 6 śrubek i radio wychodzi. Zobaczysz wtedy co z tym kablem przy radiu, podepniesz bezpośrednio do radia zamiennik i podejmiesz decyzję co dalej. 50 za "ekspertyzę", naprawa od 150... każdy chce dobrze zarabiać.
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 11:37   #64
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam
Jeszcze raz dzięki "Skysailor" za rady. Wczoraj odebrałem zamówione wyjmaki. Wyjąłem radio (więcej mojego niepotrzebnego strachu niż to wszystko warte). Sprawdziłem oryginalną wtyczkę i na kablu pokazywało opór 1 Ohm. Wogule jak odciąłem ten kabelek od oryginalnej wtyczki to ekran OK, a ten rdzeń wewnętrzny koloru złotego, natomiast ten sam kabelek tylko że u góry pod podsufitką rdzeń koloru czarnego. Wnioskuję, że woda musiała się dostać głębiej w ten kabelek. Założyłem zamiennik. Kabel puściłem od radia w prawo pod schowkiem, potem pod czarną uszczelką przy słupku i pod plastikiem łączącym obicie słupka i podsufitki, potem w podsufitce przy szybie w stronę lusterka wstecznego i przykleiłem czarną taśmą 3M w to czarne kropkowane miejsce przy lusterku. Pokazuje 8 satelit. Nareszcie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 10:57   #65
atomic
ford::beginner
 
Avatar atomic
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Świdnica
Model: FORD MONDEO MK5 VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam,
Macie gdzieś może manuala jak wypruć to radio bo coś nie mogę trafić na forum a nie mogę się dopchać do mojego serwisu już 2 tydzień (pewnie nie chce im się bawić z taka popierdułka). Mam takie zdolności manualne, że zawsze jakiś zatrzask połamie wiec dobrze by było przynajmniej wiedzieć co i gdzie podważyć :-). Może to ktoś udokumentował na zdjęciach.

PS. Wyjmaki mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
atomic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 12:21   #66
atomic
ford::beginner
 
Avatar atomic
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Świdnica
Model: FORD MONDEO MK5 VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Niechcący się natknąłem może się komuś przyda. Swoją droga jeszcze takiego manula nie widziałem :-)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
atomic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2013, 19:46   #67
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Panowie pytam jako nerd, czy ktoś bardziej zorientowany w temacie mógłby podrzucić mi jakiś tutorial?

1) Link do aukcji z uchwytami do wyjęcia zestawu.
2) Link do aukcji z anteną GPS, która będzie odpowiednia do naszego urządzenia (część wcześniejszych linków prowadzi do aukcji, które są już zarchiwizowane.

I teraz, jak rozumiem - wyciągamy nasze urządzenie, rozłączamy dotychczasową antenę (pomiędzy stopką anteny a Blaupunktem), podłączamy naszą antenę, przeciągamy ją za gdzieś za deską rozdzielczą (jak?) i za poszyciem słupka A, pod podsufitką od strony czołowej szyby, aż do obudowy czujnika deszczu i świateł? Nie podłączamy jej jednak to stopki tylko zostawiamy w tej obudowie? Wsuwamy z powrotem naszą nawigację i to wszystko?
Czy to się zgadza?
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 06:31   #68
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam.
"Pulse" dokładnie tak. Przeczytaj mój ostatni post - jak to zrobiłem. Jeżdzę i jest OK.
Oto adres aukcji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Od Niego kupiłem. Wszystko OK. Aukcja aktywna.
Pozdrawiam
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 11:45   #69
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Ok dzięki. Już nabyłem.
Odnośnie miejsca w którym można mocować sam odbiornik - jak rozumiem żeby schować go w obudowie czujnika deszczu to nie ma na to miejsca. W związku z tym mocuje się do od środka gdzieś na szybie?
A może jeśli u mnie jest szyberdach to po prostu zamocować go na suficie przy otworze szyberdachu?
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 12:50   #70
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam
Zamontuj go z boku czujnika (sensora) deszczu. Będzie OK.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.