Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2016, 12:35   #81
maciek20038
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Czy orginalny tego nigdy nie wiesz ja bym tam dołozył z 50 tys tak dla zasady.
W firmie skody padały na wtryski po 70 tys .
Ale do rzeczy pojezdzilem troche w weekend i już wszystko mam.
Nowe wtryski w ASO 1750
Cars 1450 po zniżkach max 1050
regeneracja od 150 do 700 zł myją wymieniają koncówki nie wiem na ile to starcza.
W niemczech podobne ceny może trochę taniej
W bosch serwis Łódź powiedzieli mi 1000 zł za wtrysk ale oni tez pewnie mają regenerowane.Aczkolwiek mówią że nowe.
Ale wszyscy mi wspólnie odpowiedzieli że te wtryski wrażliwe są na nasze paliwo a mianowicie na brak siarki która to smarowała pompy i wtryski.
Jedyna rada to lać 250 ml oleju 2T na 50 litrów paliwa.
I tez to uczyniłem i jak wyskakiwał mi błąd na 6 biegu przy obrotach 2500 tys to dzis po przejechaniu 150 km nic takiego nie miało miejsca.Na pewno silnik jest cichszy.Co dalej zobaczymy

maciek20038 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 13:42   #82
piotrekbp
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 12-11-2014
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Ja jednak nie będę regenerował bo stosu piezoelektrycznego regenerować się nie da a to u mnie siadło teraz tylko siedzę i liczę czy nowy czy używany ale chyba skłonię się ku tej drugiej opcji bo pusto w portfelu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrekbp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 09:42   #83
maciek20038
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Po przejechaniu 2 pełnych baków z olejem 2 T u mnie na razie brak usterki silnika.
Piotrek jak masz pewne wtryski to bierz. Ja szukalem z okolic \Lodzi i nie ma nic.
Czesto z rozbitka mozna cos dobrego wyciagnac jak tylko masz pewne zrodlo i dadza gwarancje rozruchowa to najkorzystniejsza opcja
maciek20038 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2016, 22:18   #84
Matius86
ford::average
 
Avatar Matius86
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-12-2013
Skąd: Wierzchucino
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Koledzy mam problem i pytanko Ford Mondeo MK4 2008 221tys km. dzisiaj zauważyłem wyciek z jednego z wtryskiwaczy a dokładnie żona przyjechała po mnie do pracy stanęła na parkingu zmieniliśmy się miejscem i pojechaliśmy do Kaufland i jadąc czuć było dziwny zapach zatrzymałem się i spojrzałem pod maskę i okazało się że mam wyciek ropy z wtryskiwacza niżej zdjęcie z miejsca które ciekło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Wyczyscilem zalane otwory i odpalilem raz jeszcze by stwierdzić czy to to. I tak też było jak na zdjeciu. Wzialem klucz 13 i dokrecilem ta śrubę na miejscu znów wyczyscilem i teraz spokoj. Wróciliśmy do domu co chwilę się zatrzymując i sprawdzając czy nie cieknie ale okazało się że jest sucho. Teraz moje pytanie czy mam się szykować na wymianę wtryskiwaczy? Wiem że najlepiej wszystkie ale czytałem że można jeden wymienić i jak znajdę ten sam symbol to nie musze nic kodowac. Czy na razie dać sobie spokój do czasu kiedy znów nie zacznie cieknac? Dodam ze nic się nie działo samochód nie tracił mocy, nie trzymał na wysokich obrotach, spalanie na postoju pokaUje takie jak zawsze... Proszę o pomoc i radę...

MondeQ by Matius86
Matius86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2016, 16:38   #85
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Cytat:
Napisał maciek20038 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przejechaniu 2 pełnych baków z olejem 2 T u mnie na razie brak usterki silnika.
Piotrek jak masz pewne wtryski to bierz. Ja szukalem z okolic \Lodzi i nie ma nic.
Czesto z rozbitka mozna cos dobrego wyciagnac jak tylko masz pewne zrodlo i dadza gwarancje rozruchowa to najkorzystniejsza opcja
Na dłuższą metę to lanie oleju 2T to musi DFP dobijać, co nie ?

Ostatnio edytowane przez radekrogo ; 16-07-2016 o 16:55
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2016, 09:44   #86
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Akurat silnik 1.8 TDCI nie posiada DPF.
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2016, 17:05   #87
maciek20038
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

i juz wszystko sie uspokoilo . Co nie zmienia postaci rzeczy ze musze wtryski wymienic ale jest duzo lepiej
maciek20038 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 07:16   #88
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Cytat:
Napisał radekrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dłuższą metę to lanie oleju 2T to musi DFP dobijać, co nie ?
nie zauważyłem, nie czułem... miałem Citroena C5 III którym przejechałem ok 100 tys.km z 2T. Teraz po wielu set tys.km. (różnymi autami) leję 2T do baku co 5-7 tankowanie i wg. mnie to wystarcza.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 07:20   #89
romdyd
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Witam
Mam 1,8 TDCI z 250 tkm i generalnie nie narzekam, ale od pewnego czasu przy dodawaniu gazu mam chmurę czarnego dymu za sobą. Ponieważ z dwa lata temu sprawdzałem wtryski i wychodziło, że jeden jest słabszy - stawiam na moje piezoelektr. Siemensa. Znalazłem ofertę na OLX za 380 zł regenerację w Stanowicach (Diesel Serwis ul. Zwycięstwa), ale zastanawiam się czy warto i jak z rzetelnością firmy. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w tym temacie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 07:30   #90
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze piezoelektryczne Simens

Cytat:
Napisał Matius86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wzialem klucz 13 i dokrecilem ta śrubę na miejscu
I tym sposobem usunąłeś usterkę.
Tam jest wkręcana końcówka, dokręcenie uszczelnia i finał

Bump:
Cytat:
Napisał romdyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale od pewnego czasu przy dodawaniu gazu mam chmurę czarnego dymu za sobą
sprawdz dolot wpierw na szczelność
Cytat:
Napisał romdyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Siemensa. Znalazłem ofertę na OLX za 380 zł regenerację
z mojej wiedzy piezo na razie nikt nie regeneruje z powodzeniem, ale może sie coś zmieniło.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.