Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2023, 12:00   #81
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Zamiennik radia "dużego", tesla style

jeszcze może być zamieniony kabelek żółty z czerwonym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: a może zacznijmy od
jakie radio tam było wcześniej

jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2023, 14:37   #82
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 94
Domyślnie Odp: Zamiennik radia "dużego", tesla style

Ja montowalem troche inne ale pewnie wiekszosc dziala podobnie. W moim przypadku radio uruchamia sie jak dostanie sygnal po CAN. Jak nie jest podlaczone do CAN i zaplon nie jest wlaczony to nie daje sie go wlaczyc (rowniez na postoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Sprawdzane z dostawca, nie ma rady, taki to urok tych wynalzkow.
W jednej z recenzji do aukcji jest napisane "Na życzenie konsultant wysyła plik aktualizacji Androida do nowszej wersji." - wyglada ze jakos jest dostepny "konsultant" wiec dobrze sprawdzic jak. W moim przypadku dostalem kontakt to ich inzyniera przez Skype, gosciu pomogl mi wi bardzo wielu sprawach, glownie dlatego ze instrukcja dolaczona do radia jest bardzo "biedna" i o wszystko trzeba bylo sie dopywac. Na szczescie "konsultant" byl bardzo pomocny, odpowiadal szybko i calkiem sensownie.

W filmiku do ktorego jest link w aukcji jest pokazany zewnetrzny CAN box. Dostales cos takiego w zestawie? Zaleznie od wersji radia, bywa zewneetrzny lub zintegrowany.

Ostatnio edytowane przez Adam_Zd ; 20-11-2023 o 14:46
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2023, 22:44   #83
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 94
Domyślnie Odp: Zamiennik radia "dużego", tesla style

Tak dla podtrzymania tematu: niedawno montowaliśmy radio u kolegi, MK4 chuba z 2009 (przed FL). Radio z tej aukcji (wersja S5):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak wygląda przed zamontowaniem:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CAN box:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak wygląda po zamontowaniu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo zamontowany TPMS i odbiornink DAB+ jak ten:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Odbiór DAB+ na załączonej antenie był dość kipepski, dużo zaników podczas jazdy więc wymeniliśmy fabryczną antenę FM z Mondeo na taką:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na nowej antenie DAB+ działa bardzo dobrze.
Podobny problem miałem w z DAB+ w swoim aucie, widać te obiorniki na USB nie maja najlepszej czułości.

Klasycznie radio przyszło z 1-stronicową instrukcja montażu więc trzeba się było troche podomyślać ale obyło się bez problemów.

Po 2 tygodniach uzytkowania radio spisuje sie bez zarzutów, mogę śmiało polecić ten model.

W planie (na wiosnę) jest dodanie kamery wstecznej i rejestratora.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2024, 09:36   #84
arko76
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-09-2018
Skąd: Mrągowo
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140km DW10c
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zamiennik radia "dużego", tesla style

Cytat:
Napisał Adam_Zd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ja kupiłem takie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wersję 6G/128G z wysyłką z Polski, przyszło w kilka dni.
Nie zdecydowałem się na "tesla style", wolałem "hardware-owe" przyciski klimy i chciałem zostawić schowek pod radiem.

Działa całkiem dobrze, jak w większości tego typu urządzeń niektóre szczegóły są trochę niedopracowane, trzeba się z tym pogodzić albo zostać przy oryginalnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie wrażenie jest dobre, nie mam chęci zamienić go z powrotem na Blaupunkta.
Z Conversem działa bardzo podstawowo, z radia FM wyświetla częstotliwość (niestety brak nazwy stacji), na pozostałych źródłach wyświetla CD i jakiś tam numer bez większej logiki. Z przycisków na kierownicy działa głośność, zmiana utworów, obieranie / odrzucanie połączenia (czyli to co jest po lewej stronie kierownicy). Przyciskami po prawej nic z tego radia nie da się obsłużyć. Z tego co czytałem i oglądałem to chyba wiele więcej się nie ma co się spodziewać po wszelkich zamiennikach.
Działa Android Auto, Apple Car Play też jest ale nie sprawdzałem.

Co do zmieniarki - jak masz oryginalną to szczerze wątpię że będzie działać.
Jeszcze kończę instalację jak będzie wszystko gotowe to zrobię fotorelację, na razie kilka zdjęć:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej!
Jak się sprawuje radio? Czy ramka, panel od klimy i podgrzewania szyby zostaje oryginalny?
arko76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2024, 22:33   #85
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 94
Domyślnie Odp: Zamiennik radia "dużego", tesla style

Cytat:
Napisał arko76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej!
Jak się sprawuje radio? Czy ramka, panel od klimy i podgrzewania szyby zostaje oryginalny?
Cześć,
Cala ramka jest nowa, w zestawie z radiem.

Przyciski podgrzewania szyb, świateł awaryjnych, czujników parkowania i AutoStop zostają oryginalne (przełożone ze oryginalnej ramki).

Przyciski klimatyzacji są nowe, w zestawie z ramką. Mają też trochę inne funkcje, jest przycisk "Menu" przywołujący ekran startowy, "FM" - radio FM, "Climate" - ekran regulacji klimatyzacji i ogrzewania. Ogólnie dość praktyczne rozwiązanie.

Co do działania, wrażenia po ponad roku użytkowania (poza tym co pisałem wcześniej):

- jednostka działa szybko i płynnie, żadnych zacięć itp

- nawigacja korzysta tylko z satelity, nie ma akcelerometrów jak w Smartfonie -> reaguje na zmianę kierunku jazdy z pewnym opóźnieniem. Można przywyknąć, alternatywnie używać AndroidAuto ze smartfonem (działa bardzo dobrze, przez BT/WiFi, bez kabla). Kolejna alternatywa którą przetestowałem z dobrym skutkiem to zewnętrzny odbiornik GPS o lepszej dokładności na USB. Działa na tyle dobrze że nie myślę o użyciu smartfonu.

- Fadio zarówno FM jak i DAB+ ma gorszą czułość niż oryginalne. Mieszkam dość daleko od nadajnika więc jest to uciążliwe. Nie udało mi się w żaden sposób podłączyć radia DAB+ do istniejącej anteny w samochodzie (oryginalnie miałem też DAB+), zero zygnału. W zestawie z odbiornikiem DAB+ jest antena naklejana na szybę, u mnie pewnie ze względu na atermiczną szybę przednią z ogrzewaniem praktycznie nie działa po naklejeniu jej z przodu. Jest względnie OK po naklejeniu na boczna szybę bagażnika (tam gdzie są oryginalne anteny). Tak czy inaczej, zastanawiam się teraz nad wstawieniem jakiejś anteny zewnętrznej na dach bo zaniki sygnału sa uciążliwe.

- super sprawa to możliwość słuchania radia internetowego, karta SIM z najtańszym abonamentem z dużą ilością danych, aplikacja do wybranego radia i śmiga. Dużo jeżdżę po Europie więc super rozwiązanie, działa wszędzie. Tak samo z aplikacjami stramingowymi. Także przydatne do informacji o ruchu drogowym.
Tu też antenę GSM przeniosłem na tylką szybę bagażnika, działa lepiej niż z przodu.

- super też że można zainstalować wszystkie aplikacje, np WhatsApp, poczta itp. Nie pisać w czasie jazdy, chyba ze pasażer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- takie drobne, praktyczne rozwiązanie - pod przyciskiem M z lewej strony na kierownice mam zaprogramowane włączenie aplikacj nawigacji (ostatnio kożystam głównie z Waze), bardzo szybko można włączyć mapę w dowolnej chwili, bez odrywania rąk od kierownicy.

- co kilka miesięcy są aktualizacje softu chociaż jakichś istotnych zmian w nowych wersjach nie zauważyłem.

- w Standby radio pobiera około 25mA, niby niewiele ale zostawiając auto nieużywane na kilka tygodni (ponad miesiąc), może to być już problemem.

Ogólnie mimo pewnych mankamentów nie wróciłbym do oryginalnego radia z dawno nieaktualnymi mapami -> praktycznie bezużyteczną nawigacją.

Ostatnio edytowane przez Adam_Zd ; 20-08-2024 o 22:49
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , montaż radia , radio , radio mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.