Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2006, 09:27   #81
tony finger
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: mazury
Postów: 17
Domyślnie

z tym spalaniem to wiem, że informacja że czyjś mondek spala trasa-8 miasto-11 jest bardzo elektryzująca i trochę człowiek się wkurza że jego auto spala np. 10 w trasie a 14 na mieście.
tak, wszystko by się zgadzało jeśli byłyby to 2 takie same instalacje i tak samo wyregulowane, ale nigdy tak nie jest!
Przecież można osiągnąć niższe spalanie gazu np. poprzez zubożenie mieszanki - lecz nic nie ma za darmo, coś za coś - silnik dostający zubożoną mieszankę będzie dużo szybciej się zużywał, duuuużo szybciej. I tu jest pytanie w jakim celu jest nam ten mondek - jeśli ktoś chce tylko jak najtaniej pojeździć rok czy dwa to może jeździć na zubożonej mieszance, dowalić silnik i sprzedać auto (mój ojciec przejechał transitem 2.0 do śmierci jego silnika na gazie coś ok.60-70tys) , lecz jeśli ktoś zainwestował w auto, szanuje je i pieści i chce je użytkować długo przyjemnie i bezproblemowo to powinno zależeć mu na tym aby mieszanka gazu była bogata i silnik nie ulegał zwiększonemu zużyciu. Takie jest moje zdanie.
I choć czasem biorą mnie nerwy gdy słyszę ile inne mondki palą gazu, to wiem że mój tyle potrzebuje żeby dobrze chodził.
Druga kwestia jest taka - gaz na sekwencji spali mniej niż I czy II czy nawet III generacja, może nie tyle co na benzie ale mniej. Też trzeba mieć to na uwadze, bo niektórzy z kolegów podając swoje spalanie mają przecież sekwencje.

Pozdrawiam!

tony finger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2006, 09:43   #82
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

A więc na testach u gazowników mieszkanka jest prawidlowo wzbogacona. Z tego co sobie kombinowalem i rozmawialem z nimi to być może udalo by się jeszcze zjechać o jakieś 0,7 lita na 100 km, ale już bym się silnikiem nie nacieszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Nie za pominajmy, że na spalanie ogromny wplyw ma wiele innych czynników niż tylko ustawienie:
Jeżdżę dynamicznie, ale zarazem napisalbym, szybko się luzuję lub nogę z gazu zdejmuję (od razu dodam, że z klockami hamulcowymi nie mam problemu częstej wymiany). Dbam o ciśnienie w oponach (o tym się gdzieś już rozpisywalem), same opony mają b. duże znaczenie. Niestety na tym nie można oszczędzać, dobra opona lekko idzie ale porządnie trzyma się drogi (rzecz oczywista) a różnica w spalaniu może spokojnie przeskoczyć granicę 0,5 l/100 km co już przy 40 tys km daje 200 litrów gazu/paliwa.
No i ostatnie jakość gazu - temat rzeka. Myślę, że nie ma go sensu tutaj po raz któryś rozwijać. Szkoda nerwów na zlodziei :fcp24
Wczoraj na trasie auto wyszlo mi ok 9 na 100, bo musialem zatankowac na innej stacji niż zawsze. Może wina zaworu bo źle odbil, albo gazu. Tak czy inaczej malo mnie coś nie trafilo.

I tak jak wyżej napisalem mam zalożony BLOS, cudowne i proste urządzonko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2006, 10:00   #83
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

@karex
co to jest ten BLOS? Gdzie go kupiłeś ile kosztował?
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2006, 10:03   #84
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Miłej lektury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2006, 10:15   #85
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał TREBOR75
co to jest ten BLOS? Gdzie go kupiłeś ile kosztował?
BLOS to taki gaźnik gazowy, po prostu nie steruje ilością gazu silnik krokowy w instalacji II gen. tylko podciśnienie samo wysysa tyle gazu ile ma być.
Oczywiście ja nie wywalalem elektroniki od gazu (żeby ECU blędów nie lapal).
Fajna sprawa, po ustawieniu autko śmiga jak na benzynie (mam wrażenie większego momentu obrotowego na niskich obrotach), nie zalewa się gazem (co czasami mi się zdarzalo - objaw śmierdzialo nie przepalonym gazem), stabilne wolne obroty. Cena? Ostatnio na Allegro widzialem po 325 zl. Zapytaj się kolegi Struna , albo Maup któryś z nich kiedyś tym handlowal i na forum to wlasnie im zawdzięczamy wiedzę o BLOSie.

Ale to schodzimy z glównego wątku w temacie. Jeżeli chcesz poczytać więcej to w dziale LPG wpisz w szukaj: BLOS
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2006, 12:45   #86
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie

Cytat:
Napisał TREBOR75
@karex
co to jest ten BLOS? Gdzie go kupiłeś ile kosztował?
Z choinki się ktoś tu urwał :fcp4
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2007, 21:02   #87
tom007thc
 
Postów: n/a
Domyślnie

Odgrzewam stary kotlet, ale co mi tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


1,8 16V LPG - miasto z elementami tras przelotowych jak dotad 13,5 L
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2007, 21:10   #88
api
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2007
Skąd: Zielona góra
Postów: 24
Domyślnie

Ja od wczoraj uzytkuje II generacje w mondku 97, 1.6 zetec. Jestem bardzo mile zaskoczony, bo nie czuje specjalnie spadku mocy (o ile przy 1.6 mozna o mozy mowicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jutro trasa, to zabadam ile jest to wszystko warte. Oczywiscie o zuzyciu gazu poinformuje.
__________________
http://www.apiterra.pl
api jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2007, 11:04   #89
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie

hej, ja też odgrzeję

chciałbym zapytać o 2 rzeczy:
1) ile benzyny zużywają auta na gaz (rozruch, rozgrzewanie silnika, słyszałem też, że niektórzy zalecają raz-na-jakiś-czas przejechać się na benzynie...)

2) OT rozbieżności w spalaniu wykazane w tym wątku są duże - dlatego mi się nasuwa pytanie o skuteczność liczników w samochodach - czy wg Państwa zdarza się, że podają one przebieg tak niedokładnie, że rozbieżność w spalaniu 3l/100 wyskakuje? czy jest to w ogóle możliwe? (wiem - wystarczy inny rozmiar opon założyć - różnica w obwodzie) no ale czy błędy liczników występują i jaki mogą mieć wpływ
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2007, 22:51   #90
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Myślę, że nie o błędy liczników tutaj chodzi tylko o regulacje instalacji gazowych oraz ich konstrukcję. Wiadomo, że sekwencja powinna palić mniej niż II generacja bo racjonalniej jest tam dawkowane paliwo. Z gazem jest oprócz tego tak, że jest ogromna rozbieżność jego jakości czy proporcji propanu do butanu na różnych stacjach. A to ogromnie wpływa na spalanie. No i jeszcze kwestia stylu jazdy, która chyba ma największe znaczenie. Ja w mieście nie umiem zejść poniżej 12 litrów, a są tacy co im pali 9 - zależy też od miasta. No i jeszcze to co zauważyłeś - na sekwencji auto mniej pali bo pali benzynę - szczególnie w zimę.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.