Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2011, 22:41   #81
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

witam,
sd2 działa tak jak fabryczny układ, tzn.
jeżeli włącznik świateł damy na pozycję 0 to światła dzienne swiecą wówczas gdy zostanie uruchomiony silnik (sd2 ma wbudowany włącznik wzbudzeniowy (czy jakoś tak) od alternatora)
gdy włączymy postojowe to dzienne sie wyłączają i świecą tylko postojowe.
Gdy włączymy światła normalne ( druga pozycja włącznika) świecą światła xenonowe( normalnie). Gdy włączymy automat (3 pozycja włącznika świateł) działa nam czujnik zmierzchniowy ( tzn. jak ciemno to świeci xenon, jak jasno to dzienne)
przy dziennych światłach nie świecą tylne lampy, deska rozdzielcza (tylko conwers bardzo mocno)
przy takiej ilości wyłączonych żarówkach możemy mówić o zmniejszeniu zużyciu paliwa (ale to może być na poziomie może 0,3l/100km)

działanie sd2 zależy jak sobie go podepniemy (chodzi o kabel, który jest sygnałem) tzn. jeżeli podepniemy do postojówek, światła dzienne gasną po włączeniu postojówek i analogicznie np do świateł mijania.
decydując się na zakup sd2 do smaxa należy gościa poinformować o tym fakcie , ponieważ trzeba sd2 doposażyć w dodatkową diodę i coś tam...........

drugą sprawą (pisałem we wcześniejszych postach) niestety ale światała długie są połaczone z przysłoną od xenonów, tzn. jak podpiąłem sd2, to przysłony buczały z braku energi, dlatego w przewód zasilający światła długie należy wpiąć diode (min 10A).

obiecuję że w przyszłym tygodniu opiszę cały schemat montażu. (urlopGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 06:50   #82
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Nie ma co przesadzać z mocą diody. Prąd płynacy w ukladzie SD-2.1 ma wartość kilkunastu mA, wystarczy więc byle jaka dioda.
Informacja ta jest sprawdzona i potwierdzona u autora układu i biegłych z wyksztalceniem elektrycznym.
Receptą na burczenie przyslon w biksenonach, czy żarzenie żarówek w "zwykłych" drogowych jest dodatkowy uklad filtrujący, zlozony własnie z takiej diody i kondensatora.
pzdr.

Ostatnio edytowane przez zbyso42200 ; 08-07-2011 o 06:59
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 08:23   #83
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

dioda została wpięta w nominalny kabel zasilający żarówkę od długich świateł. ( to tej czynności trzeba wyjąć lampę i diodę wpiąć w czarny kabel zasilający żarówkę.)
tak jak już wspomniałem zasilanie żarówki od długich świateł jest spięte z przysłoną soczewki w samej lampie., które mają wspólne zasilanie z instalacji samochodowej.

dioda 10A bo kosztuje 1 zł, i jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż diody o mniejszej mocy. (taki margines bezpieczeństwa)

może nie jestem wykształconym elektrykiem z biegłym podłączaniem kabelków, ale wiem jedno, sd2 działa i gitara

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez piotrh ; 08-07-2011 o 08:58
piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 15:08   #84
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

drugą sprawą (pisałem we wcześniejszych postach) niestety ale światała długie są połaczone z przysłoną od xenonów, tzn. jak podpiąłem sd2, to przysłony buczały z braku energi, dlatego w przewód zasilający światła długie należy wpiąć diode (min 10A).
a ja mam takie pytanie co to znaczy że buczały?

to buczenie słychać przy lampie, czy buczy to znaczy, że odzywa się jakiś sygnał dźwiękowy w środku samochodu informujący o jakiejś usterce.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2011, 19:58   #85
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dioda została wpięta w nominalny kabel zasilający żarówkę od długich świateł. ( to tej czynności trzeba wyjąć lampę i diodę wpiąć w czarny kabel zasilający żarówkę.)
tak jak już wspomniałem zasilanie żarówki od długich świateł jest spięte z przysłoną soczewki w samej lampie., które mają wspólne zasilanie z instalacji samochodowej.

dioda 10A bo kosztuje 1 zł, i jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż diody o mniejszej mocy. (taki margines bezpieczeństwa)

może nie jestem wykształconym elektrykiem z biegłym podłączaniem kabelków, ale wiem jedno, sd2 działa i gitara

pozdrawiam
Czy mógłbyś opisac laikowi(takim niestety jestem) jak krok po kroku podłączyc ten automat w aucie i podesłac zdjęcia w jakich miejscach podpiąłeś konkretne kable z SD2 do lamp i stacyjki?
Z góry Ci dziękuję- właśnie dzisiaj kupiłem urządzenie na allegro i nie wiem, czy sam bym sobie z tym poradziłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 20:50   #86
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ja jestem laikiem, dlatego za urządzenie i montaż zapłaciłem 300 zł, ale wszystko ładnie działa i jest git.

Długie świecą na 30 % mocy, do czasu wykrycia przez automat, że trzeba załaczyć xenony bo się już ściemniło lub przez ręczne załaczenie xenonów.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 20:55   #87
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Wodnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem laikiem, dlatego za urządzenie i montaż zapłaciłem 300 zł, ale wszystko ładnie działa i jest git.

Długie świecą na 30 % mocy, do czasu wykrycia przez automat, że trzeba załaczyć xenony bo się już ściemniło lub przez ręczne załaczenie xenonów.
Też bym zapłacił, ale nie chcę się przejechać na jakimś domorosłym elektrykuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 19:22   #88
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Żaden domorosły.

Gość jest elektrykiem ma warsztat z autoalarmami, od lat u niego zakładam autoalarmy i dodatkowe zabezpieczenia do samochodu.

On ma gotowe uządzenia i zajmuje się tylko montażem.

Więc jestem spokojny.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 21:01   #89
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Wodnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaden domorosły.

Gość jest elektrykiem ma warsztat z autoalarmami, od lat u niego zakładam autoalarmy i dodatkowe zabezpieczenia do samochodu.

On ma gotowe uządzenia i zajmuje się tylko montażem.

Więc jestem spokojny.
Nie chodziło mi o Twojego elektryka, tylko o to , że nie wiem do kogo w mojej okolicy z tym się udac:[
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 21:21   #90
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Popytaj w zakładach zakładających autoalarmy dla nich to żadna filozofia kupują gotowe pudełeczko z kablami i podłaczają.

Jak zapytasz i gość odrazu załapie temat że tak zajmują się tym i coś ci na ten temat powie to znaczy że wie co robić, a jak zacznie się ciebie dopytywać alebo coś kręcić to nie ma co dalej ciągnąc tematu z takim.

Ja tylko swojego zapytałem czy słyszał coś o takim czyms że się montuje i długie świecą na 30 % mocy i gość odrazu że tak oni to montują, żaden problem 1h czasu i będzie zamontowane.

Więc się nie zasanawiałem i od razu założyłem.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.