Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2011, 20:03   #1
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Dylemat sprzedającego

Lada chwila dotrze do mnie nowy Focus i w związku z tym obecny zacznie być zbędny. W związku z tym stoję przed następującym dylematem: oddać go w rozliczeniu w salonie czy sprzedać normalnie?
Stan mojego samochodu oceniam na bardzo dobry ale wiadomo jak jest - pośród wszechobecnych 'okazji', 'igieł' i innych cudów nie będzie się za bardzo wyróżniał. W salonie mogą mi za niego dać ok 23-25 tysięcy (Focus 1.6 100KM, kombi, 2007r, 90 tys.). Teoretycznie mógłbym go wystawić za 28-29 i próbować tak sprzedać. Ale jak jest wiadomo - każdy będzie się targował i szukał dziury w całym. Znajdzie plamę na siedzeniu i już będzie smęcił, że musi wydać na pranie. Za więcej go nie wystawię bo wtedy nikt nie zadzwoni.
Kwestia płynności finansowej nie ma dla mnie znaczenia w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam nie wiem co lepsze. Jak myślicie?

_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 20:29   #2
zbys24
ford::advanced
 
Avatar zbys24
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Łódź
Model: kuga
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 367
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Oddaj go w rozliczeniu, naprawdę mniej nerw będziesz miał.
__________________
zbys24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 06:35   #3
kammm
ford::beginner
 
Avatar kammm
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-12-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Ja bym na Twoim miejscu sam sprzedawał. Zawsze możesz zejść do tej ceny 23-25 tys o ile nie będą pojawiali się kupcy. A jak możesz dostać 27, czy 28 to chyba jest różnica, za którą możesz sobie zafundować porządne wakacje przykładowo. Jeżeli jesteś pierwszym posiadaczem to także powinno działać na plus, ja osobiście podchodzę bardzo sceptycznie do handlarzy i ich okazji, perełek itp.
kammm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 13:13   #4
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Jestem drugim właścicielem ale kupiłem auto z tego samego salonu, z którego teraz biorę nowego. Obawiam się, że nie będzie kupców i albo zostanę z samochodem np przez 2-3 miesiące albo ostatecznie po stracie wielu godzin na oglądanie, rozmowy i negocjacje sprzedam za tyle ile mi proponują od ręki.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 13:19   #5
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Jeśli masz zcas na prezentowanie samochodów potencjalnym kupcom, jeżdżenie do serwisu na sprawdzenie itp to można spróbować, może wytargasz coś więcej. Jeśli natomiast cenisz wygodę zostaw go w salonie, umów się tak że przyjeżdżasz starym wyjeżdzasz nowym i tyle
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 17:44   #6
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Odpicowałbym i sprzedawał na własną rękę. Jestem pewien że dostaniesz więcej, no, chyba że Twój czas i nerwy są cenniejsze niż tych kilka tysięcy złotych...
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 23:08   #7
pan_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-05-2011
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Różnica pomiędzy oddawanym w rozliczeniu a samodzielnie sprzedawanym może wynieść nawet 5-6 tys. Dlatego warto samemu sprzedać . Jak oddawałem swój poprzedni samochód w rozliczeniu to tydzień później widziałem go w komisie w ASO wystawionego 4 tys drożej zin mi dali w rozliczeniu. Przypomniałem sobie ile mi go wycenili (chyba wg euro-taxu) i dopiero wtedy się zdenerwowałem. Jak będę obecnego wymieniać - wystawie w internecie. Znajomy tak zrobił po dwóch dniach samochodu się pozbył... Jeśli był serwisowany w ASO (udokumentowane) to kupca znajdziesz od ręki..

p.s. Podpytaj w salonie czy nie znalazłby się jakiś kupiec np. na serwisie... gwarantuje Ci, że zaraz znajdzie się jakiś "szwagier lub "wujek", który się będzie z Tobą kontaktował "bo podobno ma pan forda do sprzedania"... da Ci więcej niż jakbyś go oddawał w ASO w rozliczeniu. O ile? O różnicę pomiędzy odkupieniem od Ciebie auta przez ASO a wystawieniem go na placu.

Ostatnio edytowane przez pan_p ; 24-05-2011 o 23:17
pan_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 07:54   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Cytat:
Napisał pan_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak oddawałem swój poprzedni samochód w rozliczeniu to tydzień później widziałem go w komisie w ASO wystawionego 4 tys drożej zin mi dali w rozliczeniu. .
A co myślałem że dobroczynnie na nim stracą np 1tys.zł albo bez marży sprzedadzą??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 08:12   #9
pan_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-05-2011
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co myślałem że dobroczynnie na nim stracą np 1tys.zł albo bez marży sprzedadzą??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż taki naiwny nie jestem... .
Chodzi mi oto, że jak go oddawałem to od ceny odsprzedażowej odbili jeszcze trochę "bo ma rysy" (5 letnie auto użytkowane głównie w mieście może je chyba mieć) oraz chcieli odbic dodatkowo bo "coś"nie tak z silnikiem (był tydzień po pełnym przeglądzie rocznym w ASO) Po awanturze, że wtakim razie składam reklamację na prace serwisantów i idę do szefa salonu ze skargą, że dostałem po przegladzie niesprawne auto zmienili zdanie.
Sprzedawali je bez żadnej polerki itp upiększajek znacznie drożej.

Dlatego też radzę koledze -jeśli nie chce tracić nerwów i pieniędzy przy odsprzedaży w salonie to lepiej stracić ewentualnie trochę nerwów sprzedając samodzielnie - przynajmniej więcej za niego weźmie
pan_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 08:29   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dylemat sprzedającego

Ehh...to typowe zachowanie handlarzy,zbijają cenę w celu maksymalizacji zysku no...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężko zeby zachwalali autko a potem taniej sprzedali przecież...
Jak sie komuś nie spieszy to masz racje,ale ja swojego MK2 (nie spieszyło mi sie początkowo) też chciałem sprzedać sam i za większą cenę i...przez pół roku musiałem co miesiąć zjeżdżać z ceną i ostatecznie poszedł za taką jaką mi dawał handlarz od ręki ale pół roku wcześniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A autko było doinwestowane,super zadbane itp itd...także róznie to bywa ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.