Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2009, 22:26   #1
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

Witam i od razu się tłumaczę bo wiem, że temat był przerabiany ale rozwiązania konkretnego (nie licząc wymiany liczników) nie było.

To z resztą jest kolejny odcinek z cyklu "kupiłem sprwadzone auto" i próbuję rozwiązywać problemy jakie napotkałem.

Tym razem chodzi o liczniki.

Licznik mierzący przebieg (dzienny również) raz działa a raz nie. Zdarzało się czasem, że gdy zaczął działać to nie zliczał od momentu w któym stanął tylko przeskoczył od razu o kilka kilometrów dalej. Prędkościomierz za to pracuje skokowo i czasem się zawiesza do momentu, w którym prędkość na tyle się różni od wskazywanej, że coś "rusza" wskazówkę. DZieję się tak jednak niezależnie od licznika przebiegu, tzn gdy ten się zablokuje to prędkościomierz dalej działa ale nadal skokowo.

Już wiem, że licznik był na bank cofany i to pewnie jest przyczyną jego złej pracy.
Czy jest jakiś skuteczny sposób by naprawić to samemu?

Zauważyłem też, że licznik przebiegu nie blokuje się na jakichś konkretnych cyferkach.

Dzięki.

MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 22:31   #2
lukasz2911
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-08-2006
Model: Mondeo
Silnik: 20
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

ktos cos pokopał jak je składal sam raczej tego nie naprawisz poszukaj nowych za 30 juz kupisz na allegro...
__________________
powrot turbo ........
lukasz2911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 22:46   #3
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

Witam !
Jeżeli masz tempomat i działa poprawnie to nie VSS tylko zegary.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 22:58   #4
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

Nie mam tempomatu.
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2009, 09:01   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

a masz fabryczne radio forda? Jeżeli tak to możesz tam ustawić funkcję AVC. Długo trzymasz przycisk menu, pojawia się jakaś tam funkcja i wtedy klikasz menu aż zobaczysz AVC 3 albo coś takiego, strzałkami >> dajesz do 7, klikasz menu aby wyjść.
Od tej pory w trakcie jazdy będzie Ci się radyjko zgłaszało zależnie od prędkości. Najlepiej ustawić Volume na np 3. I wyjechać gdzieś, abyś mógł do jakiś 110 się bujnąć bo gdzieś wtedy jest ostatni próg. Wtedy na pewno przy sprawnym czujniku VSS będziesz słyszał wyraźnie i głośno radyjko.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2009, 12:37   #6
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

Z radiem mam inny wątek na forum, ale w skrócie powiem, że mam Ford 7000 z padniętym wyświetlaczem, ale ostatnio przez kilka minut zakaczał więc doszedłem do tej funkcji AVC i ustawiłem na 7 i raczej działa ale czy płynnie czy skokowo tego już nie usłyszę. W sobotę jak będzie w miarę pogoda i czas to zabiorę się za sprawdzenie tego licznika i czujnika, może coś się uda jeszcze zrobić tylko mam prośbę - czy ktoś może zrobić fotkę gdzie ten czujnik VSS się znajduję żebym go nie pomylił z czymś innym.
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2009, 16:29   #7
mirosch
ford::average
 
Avatar mirosch
 
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: zabrze
Model: mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 151
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

czujnik vss jest na skrzyni biegow pod filtrem powietrza
mirosch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 22:19   #8
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

Witam ponownie.

Rozebrałem ten licznik i widać było, że ewidentnie ktoś na siłę go cofał. Przekręciłem delikatnie rolkę z prawej strony, która obraca po kolei cyferki. Wtedy tak jakby wskoczyło wszystko na miejsce i cyferki zaczęły się dobrze układać. Kręcąc dalej sprawdziłem czy kolejne cyferki będą obracane przez poprzednie i tak najechałem sobie 100 kilometrów i wszystko działa. Założyłem licznik i jak na razie działa bardzo dobrze. Cyferki przekręcają się płynnie i wskazówka prędkościomierza też. Tutaj wydaje mi się, że za mocno ją docisnął do zegarów ten kto grzebał tam przede mną i przez to miała opór żeby wskazywać płynnie prędkość. Więc jak na razie jest dobrze, zobaczymy tylko jak długo.

Przy okazji. Próbując dostać się do licznika niepotrzebnie wykręciłem wszystkie żarówki (w tych plastikowych "wkrętach") - mój błąd. Ułożyłem wszystkie tak jak miały iść ale dziecko mi trochę przestawiło niechcący część z nich.

Mam dwa pytania:

1. Nie jestem pewien co do kwestii biegunowości tych żarówek - czy jest istotna?

Zauważyłem dziś, że kontrolka od kierunkowskazu nie mruga więc wkręciłem ją odwrotnie i już działała. W innych przypadkach inne kontrolki świeciły bez względu na biegunowść więc już nie wiem.

2. Na tych plastikach, w których są te żarówczki są jakieś oznaczenia typu 8E, 6E itd, czy one też muszą być w określonych miejscach czy jest to obojętne gdzie je wkręce ?

Tak jak mówiłem część z nich mi poprzestawiało dziecko i nie jestem pewien czy są teraz na swoich miejscach te żarówki.
Zrobiłem przed zabiegiem kilka fotek ale niestety nie da rady z nich odczytać tych oznaczeń. Teraz nie jestem pewien czy mi się w razie czego zapali jakaś istotna kontrolka, żeby mnie ostrzec.

PS. Przyuważyłem, że jedna żarówka od podświetlenia prawej strony zegarów (końcówka zakresu prędkości i wskażnik ilości paliwa) jest spalona. Na samej żarówce nie ma żadnego opisu. Jakiej mocy są te żarówki? Nie chciałbym przedobrzyć dając za dużą.


Czekam na Waszą pomoc.
Dzięki.

Ostatnio edytowane przez MayuB ; 29-03-2009 o 23:50
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 10:02   #9
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

A więc nie ma biegunowości żarówek. A to, że włożyłeś odwrotnie i zaczęła działać to po prostu zbieg okoliczności albo lekko odgięta nóżka i po włożeniu "dostała styku".
Hmm jakoś nie zwróciłem uwagi na oznaczenia, bo z tego co wiem to jest tylko jeden typ tych żaróweczek. Wyjmij jedną tą spaloną, wyjmij bańkę szklaną z plastiku i idź do jakiegokolwiek sklepu moto i kup. One mają ok 1W mocy. Po prostu pokażesz w sklepie i dostaniesz.

Dodano po chwili.
O znalazłem bo miałem na wierzchu. Słaba fotka, ale zawsze. Zobaczysz coś takiego po wyjęciu z plastiku. Ma napisane 14V 65mA, więc z jej mocą się za dużo nie pomyliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]

Ostatnio edytowane przez karex ; 30-03-2009 o 10:12
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 11:26   #10
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Uszkodzony czujnik VSS czy zegary?

U mnie w sklepach albo nie mają wcale albo już z tym plastikem i to od 10 - 12,50zł za sztukę. Pojechałem na szrot po inne jeszcze sprawy i kupiłem 5szt za 5 złoty i to w plastikach. Dobrze, że są takie miejsca i nie daleko.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc temat uważam za zamknięty.
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.