Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2010, 17:33   #11
pablo264
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Polska
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 4
Question Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

Ja mam podobny problem tzn: podczas przyspieszania,hamowania i na nierównościach występuje stukanie tylnego prawego koła :zmieniałem niedawno linki od ręcznego i klocki,czy to może mieć coś z tym wspólnego???byłem u mechanika mówił ze wszystko jest prawidłowo zamontowane na diagnostyce tez nie stwierdzili luzów w zawieszeniu: pozdrawiam

pablo264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 17:41   #12
pablo264
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Polska
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

U mnie podobnie podczas przyspieszania ,hamowania i na nierównościach występuje stukanie w okolicach prawego tylnego koła niedawno wymieniałem linki ręcznego i klocki byłem u mechanika i stwierdził że wszystko jest prawidłowo na diagnostyce też nie wyszły żadne luzy w zawieszeniu:!??
pablo264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 17:48   #13
pablo264
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Polska
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 4
Question Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

Ja mam podobny problem tzn: podczas przyspieszania,hamowania i na nierównościach występuje stukanie tylnego prawego koła :zmieniałem niedawno linki od ręcznego i klocki,czy to może mieć coś z tym wspólnego???byłem u mechanika mówił ze wszystko jest prawidłowo zamontowane na diagnostyce tez nie stwierdzili luzów w zawiesziu

Ostatnio edytowane przez pablo264 ; 17-02-2010 o 18:26
pablo264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 14:11   #14
wojciech100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-06-2009
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

W moim przypadku to były linki od ręcznego.
No i chyba znalazłem warsztat gdzie znają Fordy w każdym detalu. Mechanik ok 30 lat spojżał na mojego Mondeo , zajżał pod spód i bez jazdy zdiagnozował to co dwóch innych i stacja diagnostyczna nie byli w stanie zdiagnozować.

A tak wogóle to można w łatwy sposób sprawdzić czy to linki. Mianowicie trzeba wjechać na wyboje z lekko zaciągniętym ręcznym. Jeżeli przyczyną stuków są linki to powinno być cicho lub tylko delikatne stuki.
wojciech100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 07:33   #15
homig
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2010
Skąd: włocławek
Model: mondeo
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

u mnie wydawało sie ze stuki są z tyłu z prawej strony po wymianie łączników stabilizatora nieprzeszły po wielu dochodzeniach sprawa okazała sie bardzo błaha tylna klapa pukała wiec opuściłem trochę zamek i jest ok. zawsze szuka sie bug wie czego a nie najprostszego
homig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 18:08   #16
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

A ja w swoim kombi też walczyłem z głuchymi odglosami stuków z lewego tyłu.Na szarpakach wszystko OK, więc meczyłem się tak jakieś 2 m-ce i w końcu postanowiłem zmienić amortyzatory (nie były już najlepsze - ale jeszcze nie umarły) i oto moje oczekiwanie było wynagrodzone, nastała błoga cisza. Dobrze że nie kombinowałem wcześniej z tulejami bo tak bymm wymienił pół zawieszenia a stuki dalej by pozostały .....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 21:37   #17
Farinelli
ford::beginner
 
Avatar Farinelli
 
Zarejestrowany: 18-04-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001r.
Postów: 47
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

Witam, chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie odgłosów (stuków)dochodzących z tylnej części auta w modelu MK III 2.0 TDDi 2001r. W dniu dzisiejszym miałem możliwość skorzystania z kanału na warsztacie kolegi. Przy okazji wymiany oleju oraz paska wielorowkowego zrobiłem oględziny podwozia i oto moje spostrzeżenia:
- uszkodzony uchwyt trzymający linkę hamulca ręcznego lewa strona (znowu).
- luźna plastikowa osłona koło pompy paliwa.
- luźna pompa paliwa oraz sztywne przewody paliwowe pomiędzy bakiem a pompą które w skuteczny sposób powodowały charakterystyczne stuki.
Wszystkie te niedoskonałości usunąłem i na dzień dzisiejszy brak charakterystycznych stuków puków z tylnej części auta, co nie znaczy że za jakiś czas nie powrócą one patrząc na stan naszych dróg po zimie. Zawieszenie pracuje jeszcze nie najgorzej porównując jakość dróg do wieku auta, dlatego na razie nic nie ruszam. Moja rada na takie problemy to znaleźć kanał i samodzielnie przeprowadzić szczegółowe oględziny podwozia bez obaw mondi nie gryzie.
__________________
Ford Mondeo 2.0 TDDi Sedan Ghia
280Nm 115KM
Farinelli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 21:26   #18
dit
ford::amateur
 
Avatar dit
 
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: Jasło
Model: Mondeo MK3 (Unikalny kolor)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

Miałem taki sam problem ze stukaniem w okolicy prawego tylnego koła i okazało się że była to linka od ręcznego..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc przed wymianą jakichkolwiek podzespołów radze sprawdzić czy linka jest przymocowana do wahacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 13:22   #19
jobek22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-04-2010
Model: Focus mk2
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

A więc sprawa jest prosta teraz prosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo co wy , stuki jak diabli , wpadłem w dziure, jakas nierówność , garb i uderzenie , jak by deska walnęła o deskę w bagażniku .Czytałem to forum szukałem jak wy skad to moze być .Sprawdzałem linki , czy koło w bagazniku nie lata i lewarek a może rura wydechowa o co cos obija? NIC ...pojechałem do ASO Forda i wymieniłem poduszki belki czyli silenblocki 4 na belce ( koszt 500 zł ) i co ? Nadal wali ....
w koncu podjechałem do kumpla co robi zawieszenia , pomyslałem ze to amory , sprawdził i AMORY okazały sie w BDB stanie ale wiecie co mi powiedział ?
Ze to sprężyny w tylnych kołach ( tam gdzie sa w nich amortyzatory) i co ? BINGO !!!!!
Zostawiłem mu auto na 1 dzien , rozebrał posprawdzał i nałożył jakąs gumowa osłonę ( coś ala wąż ogrodniczy) na spręzyny z 2 stron ....jak sie okazało po prostu spręzyna na nierównosciach obijała o karoserie auta i stad własnie był taki głuchy dzwiek przelatujacych desek ....TERAZ SŁYSZE TYLKO DZWIEK toczącego sie auta .jak macie takie usterki a ten głuchy dzwiek was bardzo wkurza to polecam zacznijcie OD SPRĘŻYN !!!! pozdrawiam
jobek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 17:26   #20
hoohones
ford::average
 
Avatar hoohones
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 11-06-2008
Model: [MK3] Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM 6 biegów
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła

witam.

w moim przypadku,podobnie jak u niektórych kolegów było to górne mocowanie amortyzatora.
__________________
Regulamin pkt 23 i 24
hoohones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.