Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2013, 09:33   #71
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Baster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli nie ma problemów s pompą wodną w ogóle nie trzeba ruszać tego elementu, dla mnie była to cenna lekcja gdyż straciłem przy tym sporo cennego czasu, niestety niepotrzebnie
gratuluje podejścia - za jednym kłopotem rozbierania i "straty czasu" mogłeś zrobić sobie z nią spokój na kolejne 10 lat - a tak czekaj aż Ci się zagotuje auto w trasie za rok albo dwa, albo od oporów z padniętego w niej łożyska zje Ci wieloklin na wałku od pompy wspomagania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gwarantuje Ci, że wtedy będziesz miał więcej kłopotów, stracisz więcej cennego czasu no i pieniędzy...
Cytat:
Napisał Baster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyprasowałem z wałka element po którym chodzi pasek
zupełnie niepotrzebnie bo wałek wychodzi razem z rolką z pompy wspomagania bez większego problemu, a łożysko zostaje w obudowie lub na wałku. Kwestia ściągnięcia starego i założenia nowego...
ciekawy jestem jak założyłeś później rolkę na wałek i czy została zachowana osiowość paska... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 18:52   #72
Baster
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-01-2012
Skąd: Świebodzice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

być może mogłem zrobić coś z pompa wodna, ale nie ona była przedmiotem naprawy i być może za jakiś czas powrócę właśnie do tego elementu,

odnośnie wałka i prowadnicy paska, wałek wyszedł z łożyskiem więc rozebrałem wszystko, odległość zachowana, wcześniej przed demontażem odległości pomierzone suwmiarką,

martwi mnie inna kwestia, po kilku dniach jazdy zauważyłem że problem z pompą częściowo powrócił, a mianowicie: wycieku brak, hałasu łożyska brak, wszystko toczy się prawidłowo, problem to dźwięk wewnątrz samochodu - lekkie wycie układu kierowniczego na wolnych obrotach, odczuwalny opór kierownicy na wolnych obrotach, niestety nie wiem co jest tego przyczyną

czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być ? nieszczelność wewnątrz pompy i niskie ciśnienie czy też jakaś inna przyczyna ?
Baster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 12:36   #73
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

...obserwowałeś płyn w zbiorniczku? nie jest spieniony?
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 14:13   #74
speed34
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Oświęcim
Model: suzuki
Silnik: 1.3
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Jeśli cieknie, nie ma sensu naprawiać. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko poszukać nowej pompy.
__________________
http://forum.samochodowe-kredyty.info/ - kredyty, leasing, ubezpieczenia.

Ostatnio edytowane przez speed34 ; 26-09-2013 o 00:38
speed34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 11:39   #75
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

nowej w sensie używanej czy nowej w sensie regenerowanej? ....bo nowych nie ma w sprzedaży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet w aso

Cytat:
Napisał speed34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli cieknie, nie ma sensu naprawiać.
ciekawe - mi ciekła i wyła i naprawiłem
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 19:34   #76
madeco
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Witam
Jak jest w końcu z tymi simeringami trzeba zastosować ciśnieniowe? Jak tak to jaki jest koszt takich simeringow? Moje objawy są takie same jak innych czyli wyciek głośna, praca i pieniący się olej. jak to jest z naprawa? W garażu bez specjalnych przyrządów dam rade to zrobić? Bo pewien Pan ze sklepu z częściami używanymi powiedział mi ze bez prasy ani rusz i chciał mi sprzedać używaną pomp, mało tego mówił ze jeden simering to koszt 100 zł i żal byłoby jak nie umiejętnie go wcisnę. . Proszę o jakieś sugestie bo sam już nie wiem.

Ostatnio edytowane przez madeco ; 07-11-2013 o 22:02
madeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 11:16   #77
madeco
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

odświeżam
madeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 19:13   #78
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał madeco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Jak jest w końcu z tymi simeringami trzeba zastosować ciśnieniowe? Jak tak to jaki jest koszt takich simeringow? Moje objawy są takie same jak innych czyli wyciek głośna, praca i pieniący się olej. jak to jest z naprawa? W garażu bez specjalnych przyrządów dam rade to zrobić? Bo pewien Pan ze sklepu z częściami używanymi powiedział mi ze bez prasy ani rusz i chciał mi sprzedać używaną pomp, mało tego mówił ze jeden simering to koszt 100 zł i żal byłoby jak nie umiejętnie go wcisnę. . Proszę o jakieś sugestie bo sam już nie wiem.
Ja dzisiaj wymieniałem te simeringi, dałem zwykłe 15x24x5 ale powinny być x 7, ale były takie i jak na razie nic się nie dzieje, pompa śmiga cichutko, pogoniłem kilkanaście km i nic, ale jakby co to już mam temat opanowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. koszt - 10 zł za 2 szt. !
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728

Ostatnio edytowane przez herflik ; 19-11-2013 o 19:14 Powód: dodanie info
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 20:15   #79
Radmon
ford::average
 
Avatar Radmon
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 86
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

witam ja już jeżdzę pół roku i wszystko jest ok kupiłem łożysko i dwa zwykłe uszczelniacze po 4 zł a i zrobisz to sam bez żadnej prasy
Radmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 17:15   #80
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Radmon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ja już jeżdzę pół roku i wszystko jest ok kupiłem łożysko i dwa zwykłe uszczelniacze po 4 zł a i zrobisz to sam bez żadnej prasy
kurde, przepłaciłem ! moje kosztowały 5 zeta za szt ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.