Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2013, 10:41   #81
five
ford::beginner
 
Imię: five
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

witam
mam zamiar w weekend zabrać się za "regenerację", potrzebował bym info jakiej grubości kupić uszczelkę do wycięcia pod uszczelnienie pompy wspomagania, 1 mm czy cieńszą
czy do zdjęcia łożyska potrzebny jest sciągacz?

rozumiem że wszyscy wkładacie zwykłe uszczelniacze bo ciśnieniowe z corteco to koło 200 zł za 1 szt. więc raczej odpada


Ostatnio edytowane przez five ; 28-11-2013 o 15:12
five jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 19:19   #82
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał five Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mam zamiar w weekend zabrać się za "regenerację", potrzebował bym info jakiej grubości kupić uszczelkę do wycięcia pod uszczelnienie pompy wspomagania, 1 mm czy cieńszą
czy do zdjęcia łożyska potrzebny jest sciągacz?

rozumiem że wszyscy wkładacie zwykłe uszczelniacze bo ciśnieniowe z corteco to koło 200 zł za 1 szt. więc raczej odpada
ja włożyłem uszczelkę 0,8 mm podobno może być i 0,6 a 1 za gruba, uszczelniacze zwykłe ( przynajmniej ja takie dałem) łożysko da radę ściągnąć bez ściągacza tylko lekko stukać w wałek najlepiej gumowym młotkiem (do płytek)
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 20:10   #83
five
ford::beginner
 
Imię: five
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

dzięki wielkie za info,
trochę się tego boję ale jak jutro uda mi sie zdobyć łożysko i uszczelniacze to szykuje się pracowita sobota, tym bardziej że jeszcze dolot do wyczyszczenia
a tak przy okazji bo nie chce spuszczac płynu chłodniczego, domyślam się żę można bez demontażu całości odkręcic samą pompę wspomagania a pompe wody zostawić na miejscu (podejrzę tylko na wielowypust)

Ostatnio edytowane przez five ; 28-11-2013 o 20:15
five jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:02   #84
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

a macie może namiar na zestaw naprawczy do pompy w benzynie ?
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 12:59   #85
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał five Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki wielkie za info,
trochę się tego boję ale jak jutro uda mi sie zdobyć łożysko i uszczelniacze to szykuje się pracowita sobota, tym bardziej że jeszcze dolot do wyczyszczenia
a tak przy okazji bo nie chce spuszczac płynu chłodniczego, domyślam się żę można bez demontażu całości odkręcic samą pompę wspomagania a pompe wody zostawić na miejscu (podejrzę tylko na wielowypust)
uważaj na nakrętkę przy pompie ! nowa to ok 60 zeta, ja odkręciłem większą złapałem kluczem szwedzkim a na górną ( mniejszą) zwykły klucz i rurka ( ponad 0,5 m) i poszła. Następna podpowiedź to staraj się nie ruszać za bardzo rurą od EGR idzie ona obok pompy i wchodzi z tyłu pod turbo (przynajmniej w tddi) ja ją naruszyłem i musiałem spawać ;( jest cienka jak papier ! możesz od razu sprawdzić sobie rolkę napinacza, moja była w tragicznym stanie. Będę trzymał kciuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakby jeszcze jakieś pytania to wieczorem powinienem być
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 21:11   #86
five
ford::beginner
 
Imię: five
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał herflik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stanie. Będę trzymał kciuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakby jeszcze jakieś pytania to wieczorem powinienem być
dzięki wielkie za rady, operacja zakonczona sukcesem pompa smiga aż miło ale nie obyło się bez problemów, po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że pompa działa cichutko ale kiepsko i dopiero od 1500 obrotów coś tam wspomaga, a wczesniej wyczytałem na forum że może to być problem z za grubą uszczelką, nie byłem pewien czy dostałem 0,8 czy może dali mi 1 mm, bo brak oznaczeń na płycie, no i masa niecenzuralnych słów, godzina przerwy, mój humanistyczny umysł z domieszką technika mów mi że to niemożliwe żeby grubość uszczelki mogła mieć taki wpływ....może zawór źle założyłem, no nie jest ok.... powrót i wszystko od początku, na szczęscie okazało się że nie trzeba sciągać ani kolektora ani napinacza żeby wyjąć pompę.
wynik najprawdopodobniej założyłem do góry nogami pierscień w którym chodzi wirnik. Po złożeniu od nowa z trójkącikiem na górze radocha jak nie wiem co, chodzi idealnie, nie wyje, nie cieknie

jeszcze raz wielkie dzięki za rady i fotorelacje

p.s jakby ktoś chciał uszczelkę gambit do wycięcia to mam jeszcze z metr więc mogę podzielić przynajmniej na 10 szt. łożysko też mam nowe jakby komuś się przydało, a jakby ktoś miał problem ze zdobyciem reszty to uszczelniacze też moge zorganizować na szybko
pozdro
five jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 04:48   #87
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał five Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki wielkie za rady, operacja zakonczona sukcesem pompa smiga aż miło ale nie obyło się bez problemów, po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że pompa działa cichutko ale kiepsko i dopiero od 1500 obrotów coś tam wspomaga, a wczesniej wyczytałem na forum że może to być problem z za grubą uszczelką, nie byłem pewien czy dostałem 0,8 czy może dali mi 1 mm, bo brak oznaczeń na płycie, no i masa niecenzuralnych słów, godzina przerwy, mój humanistyczny umysł z domieszką technika mów mi że to niemożliwe żeby grubość uszczelki mogła mieć taki wpływ....może zawór źle założyłem, no nie jest ok.... powrót i wszystko od początku, na szczęscie okazało się że nie trzeba sciągać ani kolektora ani napinacza żeby wyjąć pompę.
wynik najprawdopodobniej założyłem do góry nogami pierscień w którym chodzi wirnik. Po złożeniu od nowa z trójkącikiem na górze radocha jak nie wiem co, chodzi idealnie, nie wyje, nie cieknie

jeszcze raz wielkie dzięki za rady i fotorelacje

p.s jakby ktoś chciał uszczelkę gambit do wycięcia to mam jeszcze z metr więc mogę podzielić przynajmniej na 10 szt. łożysko też mam nowe jakby komuś się przydało, a jakby ktoś miał problem ze zdobyciem reszty to uszczelniacze też moge zorganizować na szybko
pozdro
Gratulacje ! Zapomniałem dodać info o tym pierścieniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ważne, że operacja zakończona powodzeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 11:28   #88
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał herflik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uważaj na nakrętkę przy pompie ! nowa to ok 60 zeta, ja odkręciłem większą złapałem kluczem szwedzkim a na górną ( mniejszą) zwykły klucz i rurka ( ponad 0,5 m) i poszła.
Tej śruby mniejszej się nie wykręca! Nie ma takiej potrzeby, a jest ryzyko, że się rozpapra i faktycznie trzeba wtedy szukać nowej.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do uszczelki między dwie połówki pompy - ja dałem 1mm i działa już od maja 2013. Zero wycieków, nie ma problemów z kręceniem na niskich obrotach... Szerokość simeringu też nie ma większego znaczenia

Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 11-12-2013 o 11:34
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2013, 07:26   #89
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał wbbmzg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tej śruby mniejszej się nie wykręca! Nie ma takiej potrzeby, a jest ryzyko, że się rozpapra i faktycznie trzeba wtedy szukać nowej.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do uszczelki między dwie połówki pompy - ja dałem 1mm i działa już od maja 2013. Zero wycieków, nie ma problemów z kręceniem na niskich obrotach... Szerokość simeringu też nie ma większego znaczenia
Masz rację, ja ją niepotrzebnie wykręcałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak na razie nie ma problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 22:37   #90
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

nie wiem czy nie będzie deja vu ;( pompa zaczyna się robić mokra ;(
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.