Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2012, 08:25   #1
karol0411
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Otwock
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

Witam,
Na forum jestem od kilku dni, więc jeszcze uczę się zasad tutaj obowiązujących.

Mam Forda Mondeo MK3 kombi (BWY) z silnikiem 2.0 TDDi rocznik 2002 i muszę wymienić przynajmniej koło dwumasowe, a też i prawdopodobnie będzie do wymiany cały komplet sprzęgła. Szukałem części na wielu stronach i zastanawia mnie duża różnica w cenach części tego samego producenta.

Pozwolę sobie umieścić tutaj kilka linków i proszę o jakieś wyjaśnienie skąd taka różnica i czym ona jest spowodowana. Interesuje mnie również Wasza opinia, czy warto kupować te tańsze części czy nie, ale to po zwróceniu uwagi na poniższe strony.

Koło dwumasowe - 843,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Koło dwumasowe - 1380,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Koło dwumasowe - 1275,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprzęgło komplet - 750,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprzęgło komplet - 595,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Koło dwumasowe i sprzęgło - 1990,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Komplet dwumasa i sprzęgło - 1600,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Komplet dwumasa i sprzęgło - 1499,00zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Komplet dwumasa i sprzęgło - 2028.55 PLN
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Widziałem jeszcze gdzieś taki sam komplet jak ten ostatni za 2599,00zł, ale teraz nie mogę znaleźć.

Prosiłbym o "rzucenie okiem na części i źródła, skąd pochodzą i ewentualnie jak ktoś może, to wskazać, co warto jest kupić. Różnice są gdzieniegdzie bardzo duże, pomimo że wszystko jest z logo firmy LUK, najtaniej chyba wychodzi allegro, ale jednocześnie nie chciałbym kupić lewych części czy jakiś trefnych, a nie wiem skąd użytkownicy mogą posiadać takie części w dużo niższych cenach, mam tylko nadzieję, że nie są one odrzucone fabrycznie przy testach jakości. Widziałem że firmy SACHS i VALEO też się tym zajmują, tyle że valeo proponuje zamianę na koła jednomasowe, na co raczej nie będę się decydował.

Sam będę wymieniał dwumasę i ewentualnie sprzęgło, dlatego chciałbym się wcześniej rozeznać w częściach, gdyż nie ukrywam, szukam trochę oszczędności, lecz nie koniecznie kosztem jakości części. Proszę o wskazanie co warto kupić, a co od razu odrzucić. Ewentualnie proszę o linki do innych stron, lub adresy sklepów w Okolicy Otwock, Warszawa gdzie warto zajrzeć lub się dowiedzieć.

karol0411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 10:09   #2
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

Jak chcesz już wymieniać to cały komplet wymieniaj dwu masę docisk sprzęgło i wysprzęglik ten komplet za 1499zł. ceny zależą od sklepów towar ten sam stacjonarny sklep nigdy się nie zrówna z sklepem internetowym lub allegro.pozd
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 10:29   #3
karol0411
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Otwock
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

Ok. Wielkie dzięki.
Może ktoś jeszcze podzieli się z nami swoim zdaniem na ten temat, mam jeszcze tydzień czasu, tak około, bo muszę skończyć kanał.
A może ktoś mi jeszcze powie, czy gdzieś na jakiejś stronie Forda bądź innej, znajdę dokładny numer katalogowy szukanych przeze mnie części?
Chciałbym być pewien, co do zamawianego towaru, gdyż spotkałem się na jakimś forum z sytuacją, że ktoś założył troszeczkę inne koło zamachowe i miało 2 zęby mniej czy więcej, bo kupował niby do swojego typu samochodu, lecz niestety czegoś nie wziął pod uwagę. Chodzi mi o coś takiego jak do Opla np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Szukałem, lecz nic ciekawego na stronie forda nie udało mi się znaleźć.
Pozdrawiam.
karol0411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 11:21   #4
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

inne masz dla 90 KM i 115 w TDDI a tak to wszsytko to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 11:54   #5
karol0411
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Otwock
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

90 KM. Jest jeszcze 130KM, jak dobrze pamiętam i koło dwumasowe do 115 i 130 są tańsze niż do 90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę jeszcze znaleźć gdzieś przy silniku symbol, bo znalazłem takie symbole jak D5BA i SDBA, którymi posługują się internauci. Wtedy będę miał większą pewność, choć powinno być to samo tak jak pisze linkgrabber, ponieważ nie wszędzie te symbole są umieszczane przez sprzedawców.
A istnieje coś takiego jak lista, czy wykaz numerów części do danego modelu samochodu? Na przyszłość bardzo by mi się to przydało, bo wystarczy tylko wpisać numer w allegro i już mamy to co potrzeba.
Jeśli ktoś dysponuje takimi informacjami na temat numerów lub wie gdzie je znaleźć to proszę o info.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez karol0411 ; 11-06-2012 o 11:59
karol0411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 12:48   #6
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

Ja w tamtym roku kupowałem komplet dwumasa, tarcza, docisk, wysprzęglik wszystko z LUKa i zapłaciłem niecałe 1400zł na allegro. Zadzwoniłem do gościa, podałem mu dane auta i nr VIN, stwierdził, że będzie pasować i pasowałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 13:02   #7
karol0411
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Otwock
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

Pewnie też tak zrobię.

Toomekk6
A ty to robiłeś sam, czy zleciłeś mechanikowi?
karol0411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 13:45   #8
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

Cytat:
Napisał karol0411 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
90 KM. Jest jeszcze 130KM, jak dobrze pamiętam i koło dwumasowe do 115 i 130 są tańsze niż do 90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
rozmawiamy o silniku tddi więc tu niema 130km w tddi jest 90kmi 115km i one się różnią nawet w zależności od rocznika,najlepiej kupuje się podając numer win i sprzedawca wszystko ci dopasuje.
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 15:49   #9
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

z tego co ja wiem to do TDDI 115 KM jest jedna dwumasa, ja jak kupowalem to tylko moc podawalem i wszystko pasowało, ważna jest tylko średnica i ilość zębów na wieńcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 07:05   #10
karol0411
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Otwock
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach

W takim razie dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.
karol0411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
koło zamachowe , mondeo mk3 , sprzęgło , wymiana skrzyni biegów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.