Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2017, 11:44   #1
nike4561
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Nysa, Opolskie
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2008/2009
Postów: 3
Domyślnie Sprężyny zamianka

Witam. Będę chciał do swojej Fuzji włożyć sprężyny obniżające ale wybór na rynku sprężyn do mojego autka jest strasznie mały. I teraz pytanie: Czy podejdą sprężyny z fiesty? Jeżeli tak to z jakiej? Moja Fuzja 2008r 1.4TDCi 68km

nike4561 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 21:02   #2
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Exclamation Odp: Sprężyny zamianka

Cytat:
Napisał nike4561 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale wybór na rynku sprężyn do mojego autka jest strasznie mały.(...)
Nie gadaj głupot, na Alledrogo masz mnóstwo sprężyn na tył, jak i zarówno na przód, do sprzedania do swojej Fuzji. Chyba że chodzi Ci o sprężyny obniżające Eibach'a to tak, tutaj muszę się zgodzić. Ja akurat posiadam komplet sprężyn na tył do sprzedania jakbyś był zainteresowany ich kupnem. Pierwszy komplet jest oryginalny fordowski i z tego co mi wiadomo, mają zielone oznaczenie na sprężynie, czyli oznacza, że tył samochodu może ci usiąść. A drugie są firmy Kayaba. Te akurat nie mają oznaczeń więc nie wiem jak samochód będzie się na nich sprawował. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz link do moich ogłoszeń. Możesz przebierać i wybierać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL])
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 21:04   #3
MiłoszM
ford::average
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: KLIfornia
Model: Fusion
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2002
Postów: 55
Domyślnie Odp: Sprężyny zamianka

Z obniżaniem Fuzji jeszcze się nie spotkałem. Obawiam się że auto może za bardzo podskakiwać jak bez tego fusion jest sztywny. Tomos - z ciekawości jak Ci autko jeździ?

Ostatnio edytowane przez MiłoszM ; 21-01-2017 o 21:07
MiłoszM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 21:34   #4
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Wink Odp: Sprężyny zamianka

Cytat:
Napisał MiłoszM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Tomos - z ciekawości jak Ci autko jeździ?
Ja akurat nie obniżałem sobie samochodu jeśli to masz na myśli. Jak coś, to tylko próbowaliśmy z moim ojcem podnieś tył samochodu i uczyniliśmy to w wakacje 2016 roku. Mechanik nam wszystko powymieniał.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL])
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 18:32   #5
nike4561
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Nysa, Opolskie
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2008/2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sprężyny zamianka

Cytat:
Napisał Tomos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie gadaj głupot, na Alledrogo masz mnóstwo sprężyn na tył, jak i zarówno na przód, do sprzedania do swojej Fuzji.
Chodzi mi ogólnie o obniżające a szukając na Allegro widzę tylko 3/4 aukcje z czego dwie do JU2. A nie orientujecie Się czy z fiesty podejdą? Jak seria podejdzie to obniżające tez tylko z której fiesty i który rocznik
nike4561 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 19:15   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Sprężyny zamianka

Kupisz za miękkie(czyli z Fiesty Mk6) to sam siądzie.
Tylko co to za przyjemność bujać się jak w łódce.
Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek wpadł ma tak diabelski pomysł zeby obniżać Fusiona.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 08:34   #7
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Sprężyny zamianka

Zazwyczaj ludzie podnosili te samochody zwiększając funkcjonalność samochodu.

Generalną zasadą obniżania samochodu jest również jego utwardzenie. Jeżeli sprężyny od Fiesty podejdą to na pewno będą bardziej miękkie przy masie Fusiona (na moje oko jest troszkę cięższy) poza tym ma więcej miejsca w bagażniku. Musisz raczej uderzać do sklepów zajmujących się takimi rzeczami bo trzeba będzie dobrać na wymiar sprężyny oraz dopasować ich twardość. Taka jest moja prywatna opinia.

Należy pamiętać przy obniżaniu by zachować zdrowy rozsądek i nie ciąć sprężyn jak popadnie. Zdarzają się przypadki, że w krytycznych warunkach potrafi wypaść z gniazda.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 10:39   #8
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Exclamation Odp: Sprężyny zamianka

Cytat:
Napisał nike4561 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi ogólnie o obniżające a szukając na Allegro widzę tylko 3/4 aukcje z czego dwie do JU2. A nie orientujecie Się czy z fiesty podejdą? Jak seria podejdzie to obniżające tez tylko z której fiesty i który rocznik
No to przecież piszę że mam do sprzedania sprężyny i one pochodzą z mojego Fusion'a z oznaczeniem JU2. Te oryginalne.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL])
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta , fusion , sprężyny obniżające


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.