Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2009, 09:20   #1
pebeel
ford::average
 
Avatar pebeel
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: wwa
Model: S-Max TS/ Jeep WJ
Silnik: 2.2 TDCI/ 4,7 V8
Rocznik: 2009/ 2001
Postów: 124
Domyślnie Macie leasing?

Witam klubowiczów,
zdecydowałem się na tą formę finansowania zakupu samochodu, wymyśliłem sobie, że dobrze będzie podpisać umowę leasingową w tym samym miejscu, w którym kupuję samochód, ubezpieczenie czyli w salonie Forda. Kalkulacja, sposób obsługi w zasadzie bez zarzutu. Schody pojawiły się w momencie kiedy zacząłem czytać to co mi dają do podpisu... A tu:
1. opłata administracyjna - w jakiej wysokości i tak naprawdę za co? Brak jakichkolwiek wyjaśnień nawet w tabeli prowizji i opłat
2. kaucja zwrotna - w jakiej ewentualnej wysokości? Macie?
3. Pkt. 1, par. 7 ust. 1 - wg jakiego prawa korzystającemu nie przysługuje
odstąpienie od umowy pod żadnymi warunkami?
4. Pkt. 3, par. 12 ust. 2 - brak realizacji zamówienia przez dostawcę lub
jego opóźnienie skutkuje karą w wysokości 10%, którą jestem JA obciążany? A za co? Tak chyba nie można?
5. Pkt.3, par jw., ust. 4 - gdy nie dojdzie do sprzedaży po podpisaniu umowy
leasingu z winy dostawcy - karę ponosi korzystający w wysokości 10%????
Jakim prawem?
6. Pkt. 3, par. 13. - całkowita odpowiedzialność za przedmiot leasingu, jego
stan i ewentualna utrata spoczywa na Korzystającym bez względu na przyczynę zaistnienia zdarzeń? Czyli w przypadku kradzieży samochodu - sam jestem sobie tego winien?
8. Pkt. 7, par. 30, ust. 3 - wypłata odszkodowania następuje na rzecz
finansującego - czyli kto naprawia samochód przy szkodzie? Kto ją likwiduje?
I kto płaci VAT od naprawy?
9. Pkt. 7, par. 32, ust. 7, pdpkt c - w przypadku kradzieży, całkowitego
zniszczenia pojazdu - wnoszę odszkodowanie w wysokości 102% niezapłaconych do tego momentu rat w terminie 30 dni. W jakim czasie następuje zatem wypłata odszkodowania, w jakiej kwocie (netto/ brutto), w jaki sposób jest fakturowane takie odszkodowanie i w jakiej formie i czasie następuje zwrot odszkodowania? I dlaczego wnoszę odszkodowanie umowne przy całkowitym ubezpieczeniu przedmiotu leasingu?

Finansującym ma być pekao leasing...

Czy w Waszych umowach leasingowych też są takie zapisy?
Czy jest jakakolwiek możliwość negocjowania tych zapisów? Cześć wydaje mi się być co najmniej rozmijająca się z obowiązującym prawem.
Jakie macie doświadczenia z leasingodawcami?

Przemek

pebeel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 10:04   #2
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Ja wziąłem w Millennium Leasing, jedyną opłatą dodatkową nie wynikającą z rozłożenia ceny samochodu na raty była refaktura za rejestrację samochodu no i oczywiście ubezpieczenie. Żadnych kosztów w stylu opłaty administracyjnej, czy prowizji nie było. ODnośnie zapisów w warunkach leasingu - podzwoń po różnych firmach leasingowych i poproś o ofertę wraz warunkami i porównaj.
BTW: jaki wychodzi Ci w fordzie całkowity koszt leasingu w % ? Ile lat i jaka wpłata początkowa ? Jak jeszcze współpracowali z VB Leasing to ich oferta była bardzo nieatrakcyjna na tle rynku...
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 10:53   #3
pebeel
ford::average
 
Avatar pebeel
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: wwa
Model: S-Max TS/ Jeep WJ
Silnik: 2.2 TDCI/ 4,7 V8
Rocznik: 2009/ 2001
Postów: 124
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wziąłem w Millennium Leasing, jedyną opłatą dodatkową nie wynikającą z rozłożenia ceny samochodu na raty była refaktura za rejestrację samochodu no i oczywiście ubezpieczenie. Żadnych kosztów w stylu opłaty administracyjnej, czy prowizji nie było. ODnośnie zapisów w warunkach leasingu - podzwoń po różnych firmach leasingowych i poproś o ofertę wraz warunkami i porównaj.
Właśnie czekam na przesłanie odpowiednich dokumentów od innych.

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: jaki wychodzi Ci w fordzie całkowity koszt leasingu w % ? Ile lat i jaka wpłata początkowa ? Jak jeszcze współpracowali z VB Leasing to ich oferta była bardzo nieatrakcyjna na tle rynku...
111%. 30% pierwszej wpłaty, 35 rat, 36. za 1%
Taką samą ofertę mam od GoldFinance - tylko nie wiem z jakiej firmy leasingowej.
pebeel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 14:18   #4
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Ta "opłata administracyjna" to może być refaktura za zarejestrowanie samochodu (koszt tablic, dowodu itd.) - u mnie tak było.

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: jaki wychodzi Ci w fordzie całkowity koszt leasingu w % ? Ile lat i jaka wpłata początkowa ? Jak jeszcze współpracowali z VB Leasing to ich oferta była bardzo nieatrakcyjna na tle rynku...
Ja mam w VL Leasing i specjalnie nie narzekam. Za to, że brałem leasing w salonie "automatycznie" dostałem rabat i z tego co pamiętam to całkowity koszt leasingu na 3 lata wyniósł ok. 105% ceny auta.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 16:17   #5
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Mam kilka samochodów w VB Leasing i nie mam żadnych problemów zarówno przy podpisywaniu umów, ani też innych ważnych kwestiach. Samochody są różnych marek, w różnych miejscach kupowane, osobowe i ciężarowe. Ważną rzecza jest ich ubezpieczanie i koniecznie nie godzenie się na ich propozycję, którą wczesniej przesyłają. Należy tylko napisac prośbę o wyrażenie zgody na ubezpieczenie we własnym zakresie na ich zasadach. Ja dzieki temu w ciagu roku zaoszczędziłęm parę ładnych tys. zł.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2009, 23:28   #6
kubao
ford::amateur
 
Imię: K
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Nie wytłumacze leasingowych niuansów, ale jedno mogę powiedzieć na pewno, bo mój szwagier robi w tej branży. Firmy leasingowe bardzo dobrze placa za klientow. Salony albo sprzedawcy dostaja min. 1% a czesto 2-3% od wartości auta. To sie odbija oczywiscie na wysokosci oplaty administracyjnej. Lepiej uderzac do nich bezposrednio.
kubao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 23:11   #7
PepecK
ford::average
 
Avatar PepecK
 
Zarejestrowany: 11-11-2006
Skąd: Starachowice
Model: S-max
Silnik: 1,8 TDCi 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 72
Domyślnie Odp: Macie leasing?

a wiecie coś o lesingu w bre, efl albo reiffeisen ?
PepecK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 09:07   #8
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Cytat:
Napisał PepecK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wiecie coś o lesingu w bre, efl albo reiffeisen ?
Każdy jest traktowany indywidualnie. Jak się nie targujesz, to nic nie dają. Jak zaczniesz porównywać oferty i robić swoisty "przetarg" kto da mniej z jakiej firmy.. możesz sporo ugrać. Spytaj się jednych, drugich i trzecich o ofertę i mów "a tu i tu mi dają lepiej" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kto zostanie, ten wygrywa. U mnie wygrał Raiffeisen, wcześniej trzy auta finansował efl, ale ostatnio stali się mało elastyczni.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 09:46   #9
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Cytat:
Napisał jojojo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy jest traktowany indywidualnie. Jak się nie targujesz, to nic nie dają. Jak zaczniesz porównywać oferty i robić swoisty "przetarg" kto da mniej z jakiej firmy.. możesz sporo ugrać. Spytaj się jednych, drugich i trzecich o ofertę i mów "a tu i tu mi dają lepiej" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kto zostanie, ten wygrywa. U mnie wygrał Raiffeisen, wcześniej trzy auta finansował efl, ale ostatnio stali się mało elastyczni.
jojojo ma rację, dzwoń w kilka miejsc i mów że tu dają ci tyle i jak dacie lepsze warunki to wygracie.
U mnie wygrało BREL.
Moja rada jest taka, nie pieść się z nimi i nie proś.
Po prostu wal z mostu, dajcie takie warunki to wezmę samochód.
Oczywiście są jakieś granice, ale to się zorientujesz jak zbierzesz dane z kilku firm.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 13:44   #10
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Ja tez jestem na etapie wybierania leasingu i przyjąłem zasadę o której pisał jojojo. Mówię wprost, że konkurencja podała taki a taki koszt leasingu i jak uda wam się zejść poniżej ich poziomu to pogadamy. Zwróć też uwagę na koszt ubezpieczenia. Mnie samochód wyszedł prawie 100 tys netto i najtańsze ubezpieczenie mam od VB leasing (4,02%) dla mnie to jest interes bo praktycznie nie mam zniżek, zwłaszcza na AC. Mój dotychczasowy leasingodawca to samo ubezpieczenie (też od PZU) zaoferował za prawie 5% wartości pojazdu. Może nie dużo ale zawsze coś. Jak doliczyłem sobie że zaoferowali droższy leasing to wyszło tego prawie 2tys. (jedna rata gratis)..
BTW.. jeśli to nie tajemnica, to jaki masz całkowity koszt leasingu? To oczywiście zależy od warunków. Ja biorę na 2 lata, wpłata własna 30%, wykup 19%. Najtańszy jaki mi zaoferowali to 107,87% suma wszystkich opłat. Uważam, że to sporo. Będę negocjował w okolicę 105%
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.