Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2017, 12:25   #1
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Nowe auto - problemy w serwisiowe

Witam !

Kupiłem ok 2 miesiące temu auto, oda razu po wyjeździe z salonu miałem problem z składaniem lusterka pasażera jeździłem kilka razy do ASO wymieniony jakiś tam sterownik co nie pomogło, wkurzony powiedziałem że zostawiam auto na tyle ile trzeba aby zrobili to tak aby działało.

Otrzymałem informację o tym że podmienili lusterko i niby działa dobrze to je wymienili z tym że coś malowali w komorze itp, nie wiem o co chodzi, ale lusterko jest inne wewnętrzny plastik w tym co nie jest wymienione jest czarny a w tom wymieniony siwy, chodzi o to co widać po zamknięciu lusterka , czy to tak może być i czy jest zgodne z wymianą gwarancyjną ?

Druga sprawa to to że dałem auto do nałożenia ceramiki, ale przy odbieraniu wygląda to tak że jakby nie było dokładnie oczyszczony lakier i widać coś pod powłoką nie wszędzie ale widać, do tego na chromowanych częściach pokazały się jakieś kropki brązowe nie da się tego palcem zetrzeć.

Teraz najgorsze, odbierając auto po ceramizacji okazuje się że na zderzaku nad grylem jest zdarty lakier do czarnego plastiku kilka punktów, widać że to jest zdarte od góry zmarszczony lakier.

Do tego na masce jest głęboki odprysk lakieru razem z warstwą podkładową, auto ma 6tyś km przejechane nie miałem żadnych zdarzeń jestem przekonany że tych odprysków nie było.

Poradźcie jak do tego tematu podejść !! Auto zabrałem wcześniej kazałem zrobić zdjęcia pracownikowi serwisu i opisać te problemy, chciałem auto zostawić i nie odebrać ale nie miałem jak wrócić do domu a było to kawałek.

Doradźcie jak podejść do tego tematu bo mam już dość jeżdżenia co tydzień po serwisach.

Pozdrawiam

Michał

_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 18:59   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nowe auto - problemy w serwisiowe

Witam

Zasięgnij języka w centrali forda.Opisz im to.Poradz się prawnika może nakieruje jak to sprawę ruszyć.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 21:37   #3
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Nowe auto - problemy w serwisiowe

Tez mam 2 male brazowe kropki na chromowanym napisie Vignale na bagażniku.
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 13:48   #4
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Nowe auto - problemy w serwisiowe

Cytat:
Napisał _fenix_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz najgorsze, odbierając auto po ceramizacji okazuje się że na zderzaku nad grylem jest zdarty lakier do czarnego plastiku kilka punktów, widać że to jest zdarte od góry zmarszczony lakier.

Do tego na masce jest głęboki odprysk lakieru razem z warstwą podkładową, auto ma 6tyś km przejechane nie miałem żadnych zdarzeń jestem przekonany że tych odprysków nie było.

Michał
Przejeździłeś 6k km i mamy uwierzyć że żadnego odprysku na masce lub przednim zderzaku nie będzie ?
Przecież przy prędkości autostradowej, wystarczy malutki kamyczek i już jest gotowe, a tych z pod kół innych aut sporo lata.

Chyba że się umawiałeś, że przed nakładaniem ceramiki, mają wykonać odnowienie powłoki lakierniczej.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 20:00   #5
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nowe auto - problemy w serwisiowe

A czy jak coś takiego zlecisz to obligatoryjnie takie coś powinno byc robione ?
Przy cenach powłoki, co za problem poinformować użytkownika ze sa ślady które powinny byc usunięte. Jak dzwoniłem do firmy która nakłada ceramikę to warunkiem była naprawa nierówności czy ubytków lakieru , auto zostawiasz na 3 dni.
Ja mam wrażenie ze powłoka nałożono poprostu po myciu w myjni.
Sprawa rozwiązana z ubytkiem lakieru, serwis ze względu na współpracę pomaluje zderzak i zaprawia zalepi odprysk na własny koszt.
Taki ubytek, zadrapanie użytkownik od razu zauważy na srebrnym aucie, nie było tego wcześniej co do odprysku na masce to nie jestem pewny ale zadrapanie na zderzaku to nie od kamienia to poprostu coś spadło widać zmarszczony lakier.

Bump:
Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez mam 2 male brazowe kropki na chromowanym napisie Vignale na bagażniku.
Jakbym miał dwie małe kropki to bym to olał, ale po niecałych dwuch miesiącach na każdym chromie sa piegi i to pełno, nie da sie tego zmyć to poprostu wyglada jak wychodząca rdza, sam pracownik serwisu tak to opisał.
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.