Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2007, 18:14   #1
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Polski samochod w Irlandii

Witam

Tak jak w temacie. Widomo ze na polskich blachach nie wolno jezdzic w Irlandii. Auto nalezy przerejestrowac w ciagu 24 godz. Tak mowia przepisy ale w praktyce wyglada to jak zawsze inaczej. Ale jak pytam Polakow ktorzy tu maja auta na naszych blachach to mowia ze jezdza i ze najwyzej Garda kaze dmuchac w balonik lub robia narko testy i to wszystko. Natomiast nie spotkalem jeszcze nikogo kto mial by problemy z powodu auta na naszyc blachach. Jest pelno osob ktore mowie ze komus tam zabrali, ze slyszeli, ale takiej osoby spotkac mi sie osobiscie nie udalo. I pytanie czy ktos mial tu takie doswiadczenie ?? Jezeli ktos tam slyszal niech nie zabiera glosu bo kazdy slyszal a szukac takiego ze swieca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prosze o wypowedzi osoby jezdzace autem na polskich blachach w Irlandii. Bo ja moim zamierzam tu przyjechac w wakacje, bo bez auta jak bez reki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowka

__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2007, 18:34   #2
kusy09
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2007
Skąd: Ostrów Wlkp
Postów: 2
Domyślnie

witam

mój kolega siedzi w Irlandii już ponad rok jest tam swoim autem na polskich blachach i właśnie z nim rozmawiałem i mówił ze nie ma z tym żadnych problemów typu ze sie czepiają gliny albo coś

pozdrawiam
kusy09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2007, 19:48   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

kusy09, mnie tez tu wszyscy tak mowia co maja auta na naszych blachach, chcialem jescze zasiegnac informacji przed przyjazdem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2007, 21:34   #4
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie

wedle przepisow irlandzkich na polskich blachach mozesz jezdzic przez pol roku
a gdy masz legalna prace i nadany nr pps (polski nip) i auto jest na ciebie zapisane to nie mozesz nim wogole jezdzic
moj kolega wlasnie pojechal tam samochodem na pl blachach, ale z papierami na starego wlasciciela wlasnie dlatego, ze znowu jego koledze garda zabrala auto!
jezeli jedziesz na wakacje a nie do pracy to spoko nie ma co sie bac
szerokiej drogi
__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2007, 22:13   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Tylko jak zrozumiałem, to problem jest tego typu, że zasadniczo 1olek, tam pracuje. A autko chce zabrać jadąc tam na wakacje. Ale zatrudnienie pozostaje, tylko będzie miał urlop. Chyba dobrze zrozumiałem ?
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2007, 22:49   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Łukasz_81
wedle przepisow irlandzkich na polskich blachach mozesz jezdzic przez pol roku
Niestety jak pracujesz tutaj mozesz jezdzic przez 24 godz a jak jestes na wakacjach to mozesz jezdzic 2 tyg ale nie mozesz tutaj pracowac.

Tu jest to dokladnie opisane na stronach naszej ambasady:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał karex
Tylko jak zrozumiałem, to problem jest tego typu, że zasadniczo 1olek, tam pracuje.
dokladnie pracuje tu

Cytat:
Napisał karex
A autko chce zabrać jadąc tam na wakacje
nie autko chcialem przywiesc wracajac z wakacji w Polsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2007, 22:56   #7
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Łukasz_81, a autka tez tak od razu nie zabieraja daja 5 dni na wyjazd nim albo przerejestrowaie go
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 04:38   #8
Dominik_CK
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2006
Postów: 147
Domyślnie

1olek mialem podobny problem do twojego bo [pracuje w niemczech
nie myslales o sprzedaniu auta i kupieniu jakiegos w irlandii?? bedziesz mogl odpisac od podatku(nie wiem jakie sa przepisy u Was)
Ja pracuje w Niemczech i w tamtym roku sprzedalem samochod bo jedno ze byl na polskich nr i nie chcialem robic przypalu na budowie a drugie ze po co mi oplacac go w Pl
Kupilem samochod w Niemczech odprowadzilem go od podatku ubezpieczenie tak samo
__________________
Tylko Korona Kielce YBH01
Dominik_CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 11:59   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Dominik_CK, powiem tak: tu samochody nie sa tanie tak jak w UK pomimo ze kierownica jest po prawej stronie, ubezpieczenie jest drogie. Ale nie o to chodzi poprostu chce cos odlozyc a nie ciagle w cos tu inwestowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla przykladu Mondeo z silnikiem 1.8 z rocznika 97 w sensownym stanie i z przegladem kosztuje tu ok 2.500 euro. Mozna kupic taniej bez przegladu albo z konczacym sie ale zdobycie go jest drogie i nie latwe (polakom tego nie ulatwiaja) a naprawy tez tu sa drogie. Dlatego mysle o przywiezeieniu auta z Polski. Normalnie Irlandczycy auta z rocznika 98 to juz zlomuja a ze przejezdzam codziennie kolo zlomu to widze ile ladnych autek kasuja i takich z rocznika 00 w tej puli tez jest pelno.

Cytat:
Napisał Dominik_CK
bo jedno ze byl na polskich nr i nie chcialem robic przypalu na budowie a drugie ze po co mi oplacac go w Pl
ja robilem 2 lata w niemczech przez caly czas jezdzilismy na polskich blachach i przypalu nie bylo :fcp3 a przy okazji ilu polakow pracujacych w niemczech sobie przypomnialo ze zna jezyk polski :fcp2
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 13:32   #10
Dominik_CK
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2006
Postów: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1olek
ubezpieczenie jest drogie
Jak masz znizki z Polski mozesz przywiezc i ci uwzglednia
Cytat:
Napisał 1olek
a naprawy tez tu sa drogie.
Twoj tez mzoe sie tam pospuc i co zrobisz? Pewnie nap
Cytat:
Napisał 1olek
Dlatego mysle o przywiezeieniu auta z Polski
rawiszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Niemczech mozna swoj samochod zarejestrowac na niemeickie nr moze tak sprobuj
Cytat:
Napisał 1olek
ja robilem 2 lata w niemczech przez caly czas jezdzilismy na polskich blachach i przypalu nie bylo a przy okazji ilu polakow pracujacych w niemczech sobie przypomnialo ze zna jezyk polski
Ja nadal znam Polski jezyk i go nie zapominam i bardzo kiepsko mowie po niemeicku
Ale jak nam wjechala policja na budowe dwa razy w jednym meisiacu to ludzie sie zastanowia dwa arzy czy im potrzebne problemy i czy brac firmy z Polski
Przynajmniej po blachach nikt nie bedzie na ciebie krzywo patrzyl
Po z atym po co mam placic ubezpieczenia w PL jak zyje w Niemczech i zawsze moge sobie je odciagnac od podatku sam zysk
Ale spoko nie namawiam nie zanm prawa nie irlandzkiego to nei weim jak tam jest
__________________
Tylko Korona Kielce YBH01
Dominik_CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.