Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2010, 21:33   #1
majkelmk3
ford::average
 
Imię: Michu
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Gniew
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 64
Exclamation [mk3]Luźny hamulec ręczny

Witam.
Jest to mój pierwszy post. Używałem szukajki i nie znalazłem tego o co mi chodziło.A mianowicie mam Mondeo mk3 i mam problem ponieważ mój ręczny nie łapie od początku tylko od 3 ostatnich ząbków.Problem pojawił sie dzisiaj gdy wróciłem miałem gorącą prawą tylną felgę,poczekałem aż ostygłą i spryskałem zacisk WD 40 no i problem minął ale nie do końca ponieważ ręczny nadal łapie od ostatnich ząbków ale tarcze felga jest zimna.Miał ktoś już z tym problem? Proszę o Waszą pomoc i wyrozumiałość jestem Młodym użytkownikiem auta i na forum tym jestem bardzo krótko.

majkelmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 22:21   #2
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [mk3]Luźny hamulec ręczny

mogl ci zapiec sie reczny na jednym kole, mialem cos takiego ale trzeba bylo zacisk rozebrac. byc moze pomoglo smarowanie wd40 ale nie wiadomo czy nie na chwile. wczesniej reczny lapal normalnie czy tez pod koniec?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 08:10   #3
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: [mk3]Luźny hamulec ręczny

słabo szukasz tego jest od groma...
jeśli chodzi o słaby ręczny to do przynajmniej połowy 2002 Ford robił wersje dźwigni z samoregulatorem co okazało sie poronionym pomysłem/wykonaniem. W zasadzie to możesz kombinować coś nowatorskiego żeby to działało ale najlepiej to kupić dzwignię z regulacja manualną koszt jakieś 350pln nowa.( i tam przy luźnym hamulcu po prostu naciągasz linkę)

Co do zablokowania zacisku to pewnie tłoczek. Najlepiej kupić zestaw gumek do regeneracji oczyścić i wymienić. Czasami pomaga czasami nie.

i nie psikaj tam za dużo wd-40 bo jeszcze tarcze sobie nasmarujesz..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 09:08   #4
majkelmk3
ford::average
 
Imię: Michu
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Gniew
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: [mk3]Luźny hamulec ręczny

wcześniej łapał normlanie
majkelmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 10:50   #5
pajak-1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: [mk3]Luźny hamulec ręczny

Odp. j.w. - kup komplet gumek, rozbierz, wyczyść i ponownie poskładaj. Miałem tak samo i pomogło.
pozdrawiam.
pajak-1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 11:22   #6
fred8345
ford::average
 
Avatar fred8345
 
Zarejestrowany: 20-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 189
Domyślnie Odp: [mk3]Luźny hamulec ręczny

najlepiej wcześniej zdjąć linkę z zacisku i zobaczyć czy czasem linka nie zapiekła się w obudowie
__________________
Jeśli potrafisz śmiać się z siebie - to najlepszy dowód, ze masz poczucie humoru

-Molier-
fred8345 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 10:59   #7
majkelmk3
ford::average
 
Imię: Michu
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Gniew
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: [mk3]Luźny hamulec ręczny

pomogło wd 40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
majkelmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 19:41   #8
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: [mk3]Luźny hamulec ręczny

Miałem to samo z prawym kołem, po spuszczeniu ręcznego linka nie odbijała do końca i koło kręciło się z lekkim oporem, wyszło mi to dopiero na przeglądzie, a pomogło jedynie wymiana tej jednej linki, tamta była gdzieś w środku przytarta i ciężko było ja cofnąć do końca. A automatyczna regulacja hamulca ręcznego którą mam nie działała ale pomógł sposób opisany już w którymś z postów. podgięcie jednej blaszki i przytrzymanie na chwilę linki po zaciągnięciu ręcznego, spuszczeniu go a następnie puszczeniu tej linki. Przed tym zabiegiem żeby ręczny trzymał musiałem energicznie pociągnąć i puścić dźwignię parę razy a teraz trzyma już na 3 ząbku, auto parkuje na stromym podjeździe podczas gdy wcześniej uciekał mi z każdego małego wzniesienia.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.