Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2004, 20:33   #1
Charnas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2004
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Kłopoty z silnikiem 1.6TDCi c.d.

Witam wracam do mojego problemu z C-Max-em i silnikiem 1.6. TDCi.

Jak pisałem ostatnio wizyta w jednym serwisie nic nie dała. Postanowiłem spróbować w innym i tym razem coś się ruszyło. Został wgrany nowy soft i silnik przestał przechodzić w tryb awaryjny. Niestety nie znikł problem z dziwną wibracją w okolicach 1750-2000 obrotów.
W tym zakresie nadal odczuwalny jest brak mocy. Później już jest OK. Co dziwne do 1750 obrotów także nie jest źle. Komletnie irracjonalne zjawisko - może coś z turbiną?
Liczę na jakieś wskazówki lub doświadczenie innych użytkówników C-Maxa z tym silnikiem!
Może to normalne zjawisko? Jeśli tak to jestem załamany- poprzednio miałem 1.8TDDI i wszystko było zdecydowanie lepiej (zarówno kultura pracy jak i moment obrotowy).
Proszę o jakieś informację.

Pozdrawiam

Charnas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2005, 10:17   #2
Piro
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2005
Skąd: Kraków
Postów: 122
Domyślnie

Służę wyjaśnieniami:

Silnik 1.6 koncernu PSA ma mocno restrykcyjny system sterowania - niski limit ciśnienia powyżej którego stan pracy uznaje się za przeładowanie (sterownik to Siemens SID803). Ze względu na stosowany w PSA filtr cząstek stałych dynamika turbiny jest niższa bo wydech za nią jest bardzo restrykcyjny. Ford dziedziczy dokładnie taki sam setting w swoim sterowniku. Efektywność turbiny w fordzie jest wyższa (inny wydech) i dynamicznie ładuje bardzo dużo (przeładowuje). Ford w pierwszej rynkowej wersji softu borykał się z dwoma problemami - tym wymienionym wyżej i jeszcze jednym, związanym z grzechotaniem zimnego silnika.

Twój problem został poprawiony w nowym sofcie - pogorszono dół obrotów, ujmując dawkę, oraz nieco (0,1 bar) podniesiono limit doładowania chwilowego, po którym auto ma przejść w tryb awaryjny. Problem brzydkiej pracy silnika na zimno skorygowano przez zmianę dawki wtrysków-pilotów w funkcji temperatury.

Wibracja wynika z gwałtownego narastania momentu obrotowego (jest to wynik zastosowania wysokosprawnej turbiny i trudno nazwać to jej wadą). Podobnie chodzą silniki Multijet (przy 1800 rpm na wysokim biegu plomby same wypadają z zębów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów. Ale z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże
Vtech & Magazyn KMH & tdi.pl - portal o dieslach
Piro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2005, 19:03   #3
zbigstan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2005
Skąd: śląskie
Postów: 3
Domyślnie

Charnas,
Miałem podobne przypadki w silniku 2.0 TDCi. Zmiany softu nie pomagały. Po szczegółowych badaniach komputerem w serwisie stwierdzono jednoznacznie uszkodzenie jakiegoś zaworu przy pompie wtryskowej, który nie występuje jako część zamienna. Wymieniono więc na gwarancji całą pompę wtryskową. Na razie jest dobrze.
Pozdrawiam-zbigstan
zbigstan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2005, 19:42   #4
Charnas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2004
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbigstan
Charnas,
Miałem podobne przypadki w silniku 2.0 TDCi. Zmiany softu nie pomagały. Po szczegółowych badaniach komputerem w serwisie stwierdzono jednoznacznie uszkodzenie jakiegoś zaworu przy pompie wtryskowej, który nie występuje jako część zamienna. Wymieniono więc na gwarancji całą pompę wtryskową. Na razie jest dobrze.
Pozdrawiam-zbigstan
Witaj Zbigstan:

Mam pytanie - w jakim serwisie udało Ci się zdiagnozować tą usterkę? Może na
mój problem też pomogą!

Pozdrawiam
Charnas
Charnas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2005, 21:57   #5
PM75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2005
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie

Hmm, a myślałem, że w 1.6 tdci nie będzie jak w 1.8/2.0 tdci, który jest znany z awarii pomp i dziwnych innych przypadków (utraty mocy). Dlatego właśnie nie kupiłem mondeo, tylko avensis. Toyota nie jest oczywiście idealna, ale przynajmniej nie drżę przy wyprzedzaniu i tankowaniu... Szkoda, kurcze, już się napaliłem na nowego SAV jako kolejny samochód za kilka lat (jeśli tylko finanse...); ale jeśli z tymi silnikami, czy to fordowskimi czy wspólnie z PSA nic się nie zmieni, to...
PM75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2006, 20:51   #6
krolik2002
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: wawa
Postów: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piro
Służę wyjaśnieniami:


Wibracja wynika z gwałtownego narastania momentu obrotowego (jest to wynik zastosowania wysokosprawnej turbiny i trudno nazwać to jej wadą). Podobnie chodzą silniki Multijet (przy 1800 rpm na wysokim biegu plomby same wypadają z zębów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
BZDURA :fcp7 Widać, że w życiu nie jeździłeś M-jetem. Nie ma żadych wibracji
krolik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2007, 21:15   #7
Futurist2
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Gdańsk
Model: c-max Grand
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie

Odradzam silnik 1,6 Cdti. W nowym C-maxie już nie ma wersji 109KM jest 1,6 90 KM widac wyraxnie ze silnik ten był zbyt obciążony. Zamiast 1,6 CDTI jest teraz starszy technologicznie ale trwalszy 1,8 CDTI 115KM
__________________
Pozdrawiam
Paweł
Futurist2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2007, 06:56   #8
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futurist2
CDTI
gwoli scisłości, tak silniki oznacza opel
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2007, 18:33   #9
august
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Bydzia
Postów: 20
Domyślnie

w nowym 1.6 tdci zmniejszono moc z jednego powodu - aby spełnić normę emisji spalin zastosowano filtr cząstek stałych i stąd zamiast owych 109 koników tylko 90.
Z tym przeciążeniem to chyba nie tak. Są silniki bardziej wysilone niż 1.6 tdci 109 KM.
Ja cenię go za elastyczność , dynamikę i oszczędność ( 4,9 l )
__________________
Niektóre FORDY są bezcenne, za wszystkie inne zapłacisz kartą Mastercard ...
august jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2007, 18:49   #10
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał august
w nowym 1.6 tdci zmniejszono moc z jednego powodu - aby spełnić normę emisji spalin zastosowano filtr cząstek stałych i stąd zamiast owych 109 koników tylko 90.
Z tym przeciążeniem to chyba nie tak. Są silniki bardziej wysilone niż 1.6 tdci 109 KM.
Ja cenię go za elastyczność , dynamikę i oszczędność ( 4,9 l )
4,9 bajka lub marzenie. W ten sposób powstaje mit o dieslach spalajacych 5 litrów
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.