Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2010, 14:12   #1
SPDesign.eu
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Szczecinek
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 2
Post Stukanie w tylnym zawieszeniu

Witam jestem nowy na forum więc Dzień dobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam do Was dwa pytanka odnośnie,

jestem po wymianie w tylnym zawieszeniu stabilizatorów oraz tulejek na wahaczach - problem ciągle jest pukanie w tylnej części, nie jest to pukanie co np. kilka sekund tylko ciągle, czy może ktoś spotkał się z takim problemem, słyszałem o lince od hamulca ręcznego że może być luźna i obijać się ale podczas jazdy zaciągałem delikatnie ręczny i dalej słychać pukanie.

drugie pytanko bardziej poważne:

podczas jazdy obojętnie czy zimny czy ciepły silnik zapala się kontrolna świecy żarowej następnie auto traci moc i gaśnie, gdy odpalam po kilku sekundach auto jedzie normalnie jest to nie raz 2 razy dziennie nie raz 2 razy na tydzień?

z góry dziękuje za pomoc.

SPDesign.eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 16:14   #2
piorkum
ford::average
 
Avatar piorkum
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał SPDesign.eu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jestem nowy na forum więc Dzień dobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam do Was dwa pytanka odnośnie,

jestem po wymianie w tylnym zawieszeniu stabilizatorów oraz tulejek na wahaczach - problem ciągle jest pukanie w tylnej części, nie jest to pukanie co np. kilka sekund tylko ciągle, czy może ktoś spotkał się z takim problemem, słyszałem o lince od hamulca ręcznego że może być luźna i obijać się ale podczas jazdy zaciągałem delikatnie ręczny i dalej słychać pukanie.

drugie pytanko bardziej poważne:

podczas jazdy obojętnie czy zimny czy ciepły silnik zapala się kontrolna świecy żarowej następnie auto traci moc i gaśnie, gdy odpalam po kilku sekundach auto jedzie normalnie jest to nie raz 2 razy dziennie nie raz 2 razy na tydzień?

z góry dziękuje za pomoc.
0dnosnie drugiego pytania to jeden wtryskiwacz Ci polecial prawdopodobnie
zrob test na przelewach
piorkum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 20:02   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

pierwsze pytanie sprawdz wkłady tylnej belki ,drugie pytanie podjedz na kompa bo przyczyn moze być wiele,
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 21:20   #4
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

Pierwsze - spójrz czy linki sa przypięte do wahaczy.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 09:17   #5
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

kolego na wstępie... regulamin się klania- 1temat=jeden problem, a w dodatku kłania się szukajka bo tematy poruszane
ale jak już pisali koledzy wyżej, sprawdź czy linki nie wypięły się przy wahaczach z plastikowych uchwytów, jeśli to będzie ok, pobujaj tyłem auta-jak będzie stukać to mogą być tuleje tylnej belki

co do drugiego problemu poszukaj na forum bo może to być czujnik położenia wałka rozrządu, pompka paliwa i wiele innych
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 11:00   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pobujaj tyłem auta-jak będzie stukać to mogą być tuleje tylnej
jeśli to jest sedan lub hb bo w kombi nie ma tulej tylnej belki (rama jest bezpośrednio przykręcona do nadwozia bez amortyzacji)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 11:09   #7
bouli12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Kielce
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego na wstępie... regulamin się klania- 1temat=jeden problem, a w dodatku kłania się szukajka bo tematy poruszane
Ciągle czytam o tym regulaminie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nawet, czy tu wszyscy jeżdżą po mieście 50 km/h

Sprawdź przewody paliwowe, u mnie stukał.

Ostatnio edytowane przez bouli12 ; 11-11-2010 o 11:15
bouli12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 16:29   #8
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli to jest sedan lub hb bo w kombi nie ma tulej tylnej belki (rama jest bezpośrednio przykręcona do nadwozia bez amortyzacji)
dzięki za uzupełnienie, bo zapomniałem o tym wspomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał bouli12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągle czytam o tym regulaminie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nawet, czy tu wszyscy jeżdżą po mieście 50 km/h
jak się większość zastosuje do niego to nie będziesz musiał tego czytać, poza tym nikt Cie nie zmusza do korzystania z forum jak się nie potrafisz dostosować do jego reguł

a co do drugiej uwagi... odpowiedz sobie sam
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 12:06   #9
Pioter_PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

a jakiego rodzaju jest to pukanie? bo wiesz co ja niedawno tez mialem naprawiane w tylnym zawieszeniu gumy mocowania drazka stabilizatora i po tym u mnie tez zaczelo sie jakies stukanie jakbym wozil pusty baniak 5l po wodzie w bagazniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. też sie zastanawiam co to może być.
Pioter_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 15:52   #10
bax90s
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnym zawieszeniu

U mnie (hb) też występuje stukanie, wymieniłem drążki stabilizatora i dalej to samo, ja stawiam na poduszka gumowa górnego mocowania amortyzatora lub pęknięta w górnej części sprężyna.
bax90s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.