Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2011, 14:31   #361
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał reeich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
każdy profesionalny warsztat potrafi zdiagnozawać po wtrysku czy sa opiłki czy nie jesli stwierdzi ze sa to nie obędzie sie bez regeneracji pompy i czyszczenia układu a sama próba przelewowa to tez lipa nie zawsze powie prawde jedynie stół pobierczy !!!ja zregenerowałem wtryski 4miesiace spokoju pozniej znowu spreżynka pow 4tys obrotow okazało sie ze pompa nie trzyma cisnienia na szczescie tylko byl problem z uszczelniaczami 900zł regeneracja pompy wraz z założeniem
Uszczelniaczami? Chodzi Ci o te 4 kulki w glowicy pompy? Cena by na to wskazywala.


Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 20-02-2011 o 14:54
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 23:03   #362
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam serdecznie po raz pierwszy.
Przejdę od razu do rzeczy.
Przeczytałem kilkadziesiąt wątków ale nie znalazłem żadnego który mnie dotyczy więc postanowiłem zasięgnąć waszej opinii.
Kupiłem wczoraj mondka 2002r. 2.0 TDCi 130 Automat
Więc mam problem ze "sprężynką" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odpalam auto bez problemu 1 pykniecie i kreci, jak jest zimny strasznie terkocze jak ktoś wspominał wcześniej jak URSUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdy osiągnie temperaturę to wszystko niby ok tzn turkot ustaje i chodzi troszkę głośniej niż standardowy diesel (standardowy mam na mysli nowy) ale nie przeraża więc na moje ucho laika raczej normalnie jak na przebieg 127 tyś mil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no ale co dalej, wyjechałem nim w tym samym dniu co kupiłem w trasę 300km szczerze to jak dla mnie to trochę słabo się zbiera nawet jak na automat, gdy już rozpędziłem go do 120/130 na trasie szedł dobrze nawet przyśpieszał, zrobiłem mu próbę prędkości i powyżej 160 to już chyba musiałbym mieć nieźle z góry żeby przebić 165 km/h, oczywiście sprężynka cały czas mruga, gdy dojechałem do celu tocząc się przez miasto auto przy ok. 30km/h nagle zgasło, zatrzymałem się dałem skrzynię w położenie P i odpalił normalnie i kolejne 150 km z mrugającą sprężynką i nie gasł jak innym tu opisującym, nie mam pełnej historii auta wiem tylko ze ok 1500 km temu byly wymienione oleje i wszystkie filtry + kilka drobnych rzeczy których dokładnie nie rozumiem z angielskiego, nadmienię jeszcze może to istotny fakt że nie zauważyłem kopcenia ale jeśli chodzi o moc no niestety gdy wciskam przy np 40km/h gaz w podłogę to obroty potrafią skoczyć do 4,5 tyś a ja słyszę wielkie wycie a auto nie ciągnie tylko zbiera się jakby mnie holował fiat 126p.
Serdecznie proszę o jakieś porady z waszej strony, oczywiście mam zamiar się wybrać we wtorek do nieautoryzowanego garażu gdzie mają komputer zobaczę co im wyjdzie, jeśli skutek będzie marny będę musiał jechać do ASO. Dodam że jestem w Anglii i auto mam z kierownicą na opak niż w Polsce ale to raczej nie ma znaczenia jeśli chodzi o sprężynkę. Ciekaw jestem także jakie są koszty ASO w Anglii może ktoś ma jakieś doświadczenie.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 10:22   #363
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

odczytaj błędy i wtedy pogadamy. niestety masz zdaje się podwójny problem: 1 układ wtryskowy, 2 skrzynia (skoro słabo się rozpędza i wchodzi na wysokie obroty)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 10:29   #364
maroch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci GHIA
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
Probowałem znależc cos na temat swojego problemu ale bez skutecznie.

Otóż dziś rano odpaliłem moje mondeo mk3 2.0tdci 2006 167tyś, wczesniej bez zadnych problemów, żadnego spadku mocy, wzrostu spalania, falowania oborotów czy czegokolwiek innego poprostu chodził bez żadnych zarzutów.

Samochód stał pare dni na mrozie, a ostatnie dni, szczególnie dzisiejsza noc była bardzo mrożna,
wracajac odpaliłem go, przejechałem dosłownie 200m i nagle spadek mocy miga spreżynka, odpaliłem jeszcze raz i znów to samo, przejechałem pare km wskazówka temperatury delikatnie drgneła z poziomu 60stopni,
odpaliłem ponownie i wszystko wporzadku, zrobiłem jakies 30km i zadnych problemów, mocy nie brakuje, nie dymi, nie pali wiecej.

Zatankowałem jeszcze wracajac do domu Bp Ultimate,

dodam jeszcze że stojac na mrozie miałem bak prawie w połowie pełny, nie wiem czy to ma znaczenie, dolałem ostatnio tez dodatku do czyszczenia wtrysków na pełen bak.

Tym bardziej mnie to martwi, ponieważ jutro wyjezdzam mam do zrobienia trase Warszawa Gdynia Warszawa..

Prosze kolegów o pomoc
maroch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 10:35   #365
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

paliwo zgęstniało w filtrze. miałem dzisiaj to samo. odpalał pięknie i po chwili gasł i sprężynka. przetrzymałem go i po kilkunastu próbach załapał. wczoraj wracając z gór tankowałem pod korek na trasie nr 8 na stacji BP Port8 pod Wieluniem i to chyba jest moja przyczyna
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 11:12   #366
maroch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci GHIA
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

dziekuje Kolega za szybko odpowiedz, mam nadzieje ze to to,

dzis i tak wymieniam olej +filtry
maroch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 13:55   #367
Pioter_PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

No to i ja zawitałem do grona użytkowników z migającą sprężynką.

Przeczytałem cały ten temat 37 stron i jestem już nieco mądrzejszy przed jutrzejszą wizytą w serwisie, jednak chciałbym przedstawić tutaj swój konkretnie przypadek, ponieważ wydaje mi się, że pod pewnymi względami odbiega od innych i przede wszystkim powstał w trochę innych okolicznościach.

Zacznę od tego (myślę że może to mieć niemały wpływ), że jakiś prawie rok temu nieopatrznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zalałem cały bak benzyny do diesla i niestety uruchomiłem silnik, przejechałem jakieś 5 km i potem zgasł. Został wymieniony filtr paliwa, spuszczona cała benzyna i przepłukany układ. Od tego czasu żadnych złych oznak jeśli chodzi o silnik.

A teraz do rzeczy:

- wczoraj samochód został lekko przegoniony, obroty dochodziły do 5tys rpm (ale to jednorazowe szalenstwo z mojej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
- wczoraj zatankowałem pełny bak paliwa BP Ultimate - komputer pokazywał, że paliwa zostało jeszcze na jakieś 40-60km więc zupełnie sucho chyba jeszcze nie było.
- wczoraj jeszcze jezdziłem samochodem cały dzień zrobiłem około 60km i żadnych negatywnych objawów

- dzisiaj przy -14stopni C odpalam samochód całą noc stał na takim mrozie i falują mi obroty tak między 900-1000rpm mniej więcej. Dodałem lekko gazu po czym samochód zgasł. Potem było jeszcze 5-6 takich odpaleń i za każdym razem auto gasło. Początkowo pomyślałem, że przy takim mrozie zamarzło mi paliwo i po tych 7 odpaleniach jednak obroty się ustabilizowały więc pojechałem do pracy. Do tego momentu żadna kontrolka się nie zaświeciła.

- Wyjeżdzam na ulicę 1 bieg do 2tys rpm wrzucam 2 bieg i cisnę do 2,5tys rpm nagle auto zamuliło zaczęła mrygać "spręzynka" i auto zaczęło gasnąć. Zjechałem na pobocze i odpaliłem jescze raz i nic się nie świeciło potem znowu powyżej 2,5tys rpm na 2biegu znowu kontrolka zaczęła mrygać a za chwilę zapaliła się kontrolka "check engine". Zgasiłem silnik i "sprężynka zniknęła" ale "check engine" świeci się już cały czas.

Wiem, bez komputera się nie obejdzie przy diagnozie, ale może ktoś na podstawie tej opowieści będzie w stanie jednoznacznie stwierdzić, że to za małe ciśnienie na listwie czy wtryski czy ten czujnik wałka rozrządu czy 14 stopniowy mróz czy może jeszcze zupełnie coś innego?

Dzięki z góry za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pioter_PL ; 21-02-2011 o 14:42
Pioter_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 14:06   #368
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Piotrze, czujnik położenia wałka rozrządu raczej odpada, bo po pierwsze masz nowszy model z nowszym czujnikiem, a po drugie objawy niezbyt pasujace do awarii tego czujnika.
Co do zalania baku benzyną: po pierwsze przesmarowały sie wtryski i pompa CR, po drugie gdyby coś sie miało stać poważnego to stałoby sie od razu a nie po roku.
Tak jak napisałeś jedź najpierw na kompa aby zobaczyć błedy, bo może to być pompa CR, wtryski albo cos w układzie turbo - to najbardziej prawdopodobne. Powodzenia! Pzdr.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 14:33   #369
Pioter_PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

podczas jazdy w sumie nie czulem duzego spadku mocy poza tym jednym razem na samym początku turbina działała sprawnie więc wydaje mi się, że można ją wykluczyć.

Czyli w takim razie można by wstępnie postawić diagnozę, że to ta łuszcząca pompa (przez złe paliwo) zniszczyła wtryski? Tak mówił mi kiedyś mechanik usuwając benzynę z baku, że te wtryski już słychać, a po jakimś czasie wyjdą te konsekwencje zalania złego paliwa.

Jutro powinienem wiedzieć coś więcej to będę informował na bieżąco.
Pioter_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 14:49   #370
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

W twoim roczniku pompa nie powinna się łuszczyć, tym bardziej od benzyny (zalanej rok temu), gdyż ma ona lepsze właściwości smarne od ON! A to że słychać wtryski niczym nie świadczy! Nie daj się wrobić jakiemuś pseudo "fachofcowi", który tylko chce wyciągnać kasę! Być może w twoim przypadku został zgubiony kod wtrysku, lub zaworek w wtrysku sie zawiesił lub po prostu przy tym mrozie w filtrze paliwa oddzieliła się parafina stąd te kłopoty. Głowa do góry. Pzdr.
PS. Popytaj doświadczonych chłopaków z W-wy na forum gdzie najlepiej się znają na TDCi.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.