Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2011, 08:54   #381
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A MOZE ZANIM ZACZNIECIE PROSIC O WROZBY Z FUSOW TO BEDZIECIE LASKAWIE CHCIELI ODCZYTAC KODY BLEDOW
przy problemach z zamarzającym paliwem błędy są chwilowe i później nie można ich odczytać. jak wczoraj miałem problemy z uruchomieniem i co któreś odpalenie tylko migała sprężynka jak auto gasło. później jak sprawdzałem komputerem czy są jakieś błędy to niestety nic nie było

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 09:11   #382
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy problemach z zamarzającym paliwem błędy są chwilowe i później nie można ich odczytać. jak wczoraj miałem problemy z uruchomieniem i co któreś odpalenie tylko migała sprężynka jak auto gasło. później jak sprawdzałem komputerem czy są jakieś błędy to niestety nic nie było
Mialem kilka aut z zapchanym filtrem i silnik gasl bez bledow. Przy zamarznietym paliwie pochodzil chwile i zgasl jak wypalil paliwo (tez bez bledow i bez kontrolki).
Przyznasz jednak, ze bez sprawdzenia czy sa zapisane bledy diagnoza jest wrozeniem ze szklanej kuli. Moze sie uda po wymianie/nagrzaniu filtra (tak wyglada), ale kady kto sie wysili poszukac minute na forum znajdzie informacje o tym, ze od filtra sie zaczyna, jak go sprawdzic i usunac skutki.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 15:18   #383
davidovv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Jarocin
Model: focus mk1 Komfort X
Silnik: 1,8 tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 35
Exclamation Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moze pompa?
dzis auto przy -20 nie chciało odpalic aku prawie siadł. Dopiero na plaka przy prawie rozładowanym aku odpalił bez problemu i przy pierwszym dotknięciu jestem 400km od domu samochód odstawie dopiero za 3 tygodnie jaka porazka
davidovv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 15:28   #384
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał davidovv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzis auto przy -20 nie chciało odpalic aku prawie siadł. Dopiero na plaka przy prawie rozładowanym aku odpalił bez problemu i przy pierwszym dotknięciu jestem 400km od domu samochód odstawie dopiero za 3 tygodnie jaka porazka
Zawor dawki na pompie?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 18:05   #385
Pioter_PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

jestem po wizycie u mechaników. Okazuję się że na szczęście dla mnie zasiałem troche paniki z ta migająca sprężynką. W serwisie na samym początku powiedziano mi że to pewnie przez temperaturę i paliwo. Po podłączeniu pod komputer wyszedł tylko 1 błąd paliwa.
Został usunięty i wszystko jest ok. Tankowałem BP Ultimate ale widać stacje oszczędzają jak mogą... (chyba załapałem się jeszcze na jakieś letnie paliwo)

Acha i jako ciekawostkę Pani z serwisu powiedziała mi że od wczoraj mieli już około 40 telefonów z podobnymi sprawami mieli już z 10 takich napraw również od wczoraj, a jak odbierałem samochód 2 innych klientów właśnie odbierało samochody z nowiuśkimi filtrami paliwa i spuszczoną ropą z baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pioter_PL ; 22-02-2011 o 18:09
Pioter_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 21:56   #386
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Pytanie do specjalistów.

Czy tym komputerem mogę zaprogramować wtryski w moim fordzie Mondeo 2002 2.0 TDCi. Chodzi o wprowadzenie kodu wtryskiwacza do ECU.

SOLUS-PRO BAHCO

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 22:13   #387
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do specjalistów.

Czy tym komputerem mogę zaprogramować wtryski w moim fordzie Mondeo 2002 2.0 TDCi. Chodzi o wprowadzenie kodu wtryskiwacza do ECU.

SOLUS-PRO BAHCO

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest Snap-On z naklejka Bahco.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wszystko zalezy od tego jakie masz klucze w zestawie, ale z tego co pamietam to wtryski ten robi. . Pytaj sie sprzedajacego, bo Snap-On ma mnostwo kombinacji i mozliwosci kodowania i niestety nie wszystko jest zawsze w zestawie.
Jak chcesz juz wydac 13k to lepiej sie zapytaj czy to koduje nowe klucze i pompy VP do ECU w starszych Fordach.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 22:57   #388
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest Snap-On z naklejka Bahco.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wszystko zalezy od tego jakie masz klucze w zestawie, ale z tego co pamietam to wtryski ten robi. . Pytaj sie sprzedajacego, bo Snap-On ma mnostwo kombinacji i mozliwosci kodowania i niestety nie wszystko jest zawsze w zestawie.
Jak chcesz juz wydac 13k to lepiej sie zapytaj czy to koduje nowe klucze i pompy VP do ECU w starszych Fordach.

Nie chcę wydac tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poprostu u mnie w mieście (w UK) jest jeden mechanik pakistański który taki komputer posiada i z tego co widziałem ma sporo kluczy takie zielone płytki wiadomo o co chodzi. Tyle że powątpiewam w jego wiedzę na temat obsługi tego urządzenia a już na 100 nie będzie potrafił zaprogramować wtrysków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz pytanie czy samodzielnie mogę się podjąć programowania na własne ryzyko, no właśnie "ryzyko" - jakie istnieje? Czy mogę coś kompletnie spierdzielić?

Znam kod wtrysku, czy mogę podjąć próbę samodzielnego zaprogramowania czy raczej mi to odradzacie i lepiej udać się do kogoś kto się na tym zna ?

2 możliwość to warsztat który ma jakiś wielki komputer do wszystkich marek robią MOT (przeglądy) serwisują auta etc etc koszt przeglądnięcia + kodowanie ok 50 funtów!

Pozdrawiam
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 23:11   #389
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę wydac tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poprostu u mnie w mieście (w UK) jest jeden mechanik pakistański który taki komputer posiada i z tego co widziałem ma sporo kluczy takie zielone płytki wiadomo o co chodzi. Tyle że powątpiewam w jego wiedzę na temat obsługi tego urządzenia a już na 100 nie będzie potrafił zaprogramować wtrysków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz pytanie czy samodzielnie mogę się podjąć programowania na własne ryzyko, no właśnie "ryzyko" - jakie istnieje? Czy mogę coś kompletnie spierdzielić?

Znam kod wtrysku, czy mogę podjąć próbę samodzielnego zaprogramowania czy raczej mi to odradzacie i lepiej udać się do kogoś kto się na tym zna ?

2 możliwość to warsztat który ma jakiś wielki komputer do wszystkich marek robią MOT (przeglądy) serwisują auta etc etc koszt przeglądnięcia + kodowanie ok 50 funtów!

Pozdrawiam
Starymi Snap-Onami sie programuje to i tym moze. Niech to zrobi przy tobie i bedziesz widzial.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 00:01   #390
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Starymi Snap-Onami sie programuje to i tym moze. Niech to zrobi przy tobie i bedziesz widzial.
A czy ma któś może jakiś opis jak zaprogramować wtrysk tym urządzeniem? Jakiś PDF lub instrukcja skrócona ? Jak już wspomniałem mam wrażenie jakby się ten koleś nie znał na tym więc wolę mu patrzeć na ręce i mieć jakąś wiedzę na ten temat zanim postanowi przerobić mi mondka na kombajn.

Byłbym wdzięczny za jakiś skrócony opis.
POzdrawiam
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.