Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2011, 15:08   #11
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

A ja miałem tą niespodziankę w trasie. Przeciąłem oponę i trzeba było zmienić koło, przy odkręcaniu śruby zabezpiczającej rozleciał się "wzorek" w tej specjalnej nasadce. 3 godziny kombinowania i ostatecznie pomógł przecinak i cieżki młotek (zdobyłem od miłych ludzi w miejscowości w której mnie uziemiło) żeby naciąć nakrętkę i tak ją powoli odkręciłem. Od tego momentu antykradzierzowe nakrętki poszły do kosza i nie chcę o nich więcej słyszeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 16:05   #12
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

jeśli kupuje się nakrętki przeciwkradzieżowe to należy zwrócić uwagę czy nadają się od kluczy pneumatycznych. jeśli tak to znaczy, że są wytrzymałe i można je w miarę spokojnie użytkować a poza tym tych nakrętek nie dokręca się tak mocno jak zwykłych
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 00:57   #13
baykama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002-03
Postów: 29
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

wiecie co próbowałem w taki sposób ze nabijałem w kwiatka nasadkę 10 albo 11 ale te nasadki mialy wejscie na mala tryczke i niestety mimo ze nasadka twardo siedziala wszystko mi sie zrywalo(china) a wiec nie wiem co mi pozostalo, pewnie zaplace w wulkanizacji i tak sie zkonczy jezeli taka znajde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baykama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 08:50   #14
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

Kolego tez mialem ten problem ja robilem tak nakretka chyba na srube 12 klucz 21 musi miec spory otwór możesz ja nawet jeszcze rozwiercić dostawia ci jedna osoba kombinerkami do sruby przy kole a ty spawasz w środku wszyskie koła tak odkręciłem i nic sie nie stalo.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 17:34   #15
baykama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002-03
Postów: 29
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

dobry pomysł, spawając w środku nakredki nie poniszczysz alufelgi trzeba sprubowacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baykama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 21:01   #16
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

Tylko chyba nakretka na srube 14 bo 12 jest na klucz 19. Wieksza raczej nie bo klucz wiekszy ci nie wejdzie.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2011, 16:04   #17
baykama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002-03
Postów: 29
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

mam po problemie podjechałem na wulkanizacje zapłaciłem 60 zl i mi te nakładki zdjęli. jakby ktoś z płocka lub okolic miał podobny problem to do tip topu na bielskiej za Statoilem, odbyło sie to tak ze nabijał jakis klucz na chama młotkiem i odkręcał nakładkę, przez to rozwalił 2 te klucze i podobno dlatego tyle kosztuje bo trwało to 10 min a tak w ogóle to utargowałem 15 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baykama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2011, 22:42   #18
adamica
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

ja dzisiaj ten temat przerabiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pojechałem do warsztatu pan chwycił w łape młotek i przecinak 3 razy delikatnie popukał delikatnie się ruszyła po czym następne narzędzie to śrubokręt,dopasował sobie go w te słoneczko w tej nakrętce i odkręcił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cała filozofia z tym fantem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę że warto spróbować jego metody
adamica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2011, 21:11   #19
Sławczes
ford::advanced
 
Avatar Sławczes
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-04-2008
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta/Octavia
Silnik: 1.0 EB-PS/2.0 TDI-DSG
Rocznik: 2016/2020
Postów: 271
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

Też miałem ten problem... Podjechałem do ASO i chłopaki wyszli z "zestawem złodziejskim" , mieli dużo wzorów i o dziwo dopasowali ten który miałem. Odkręcili i po kłopocie , także naprawdę warto zacząć właśnie od wizyty w ASO...
__________________
Pozdrawiam
Sławczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 06:56   #20
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: brak możliwości zdjęcia koła -nakrętka przeciw kradzieży a brak klucza

Też mi się kiedyś zdarzyło zarżnąć końcówkę do śrub zabezpieczających, podjechałem do znajomego wulkanizatora i jak wyżej koledzy piszą młotek+przecinak potem lekko poszło.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.