Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2008, 23:29   #1
Sławek72
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 07-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 69
Domyślnie Skrzypienie w układzie kierowniczym

Witam, od kilku dni cos sie dziej z moim układem kierowniczym i jestem tym troche zaniepokojony. Podczas skrecania w prawą strone slyszę dziwne ocieranie gumy o gume takie mam wrazenie. Te objawy wystepuje jak autko troszke pojedzi. Nie sa to zadne stuki tylko tak jak napisałem. Ach i podczas krecenia kierownica tez mi ociera jakas guma. Pomozcie bo dostane wariacji. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Sławek

Sławek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 13:39   #2
Bartek_S
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym

Witam, mam dokładnie to samo. Nie wiem czy ma to z tym jakiś związek, ale u mnie zaczęło się to po dosyć długiej jeździe z czego większość dystansu odyła się po autostradzie. Jeśli samochód jest zimny lub po dłuższym postoju jest cisza, natomiast po zrobieniu paru może parunastu kilometrów przy skręcaniu kierownicy słychać właśnie taki charakterystyczny dźwięk jakby dwie gumy tarły o siebie.
Także przyłączam się do pytania Sławka.

Pozdrawiam,
Bartek
Bartek_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 15:01   #3
s@ndy
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Postów: 97
Domyślnie Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym

U mnie pomogła wymiana łączników stabilizatora z przodu - charakterystyczne jeszcze bylo to, że lepiej było słychać na niższych prędkościach (manewrowanie po parkingach itp).
Pozdrawiam
s@ndy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 17:39   #4
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym

u mnie był taki objaw jak uszkodzone było łożysko poprzeczne w kolumnie mc Pehrsona czyli w zestawie sprężyna amortyzaror. jako że przy skręcie amor też się przekręca wiec w górnej części dają łożysko poprzeczne, czasami plastikowe , jeszcze nie wiem jakie są w focusach ale muszą być, pozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 19:11   #5
radas74
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2008
Postów: 76
Domyślnie Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym

Cytat:
Napisał Sławek72
Witam, od kilku dni cos sie dziej z moim układem kierowniczym i jestem tym troche zaniepokojony. Podczas skrecania w prawą strone slyszę dziwne ocieranie gumy o gume takie mam wrazenie. Te objawy wystepuje jak autko troszke pojedzi. Nie sa to zadne stuki tylko tak jak napisałem. Ach i podczas krecenia kierownica tez mi ociera jakas guma. Pomozcie bo dostane wariacji. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Sławek
Radziłbym jechać na szarpaki, u mnie też się zaczęło od skrzypienia, potem były małe stuki, na diagnostyce wyszły łożyska górne amortyzatorów (koszt niewielki - w sensie części, bo mechanik to niewiem ile weźmie).
radas74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2008, 20:04   #6
Sławek72
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 07-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 69
Domyślnie Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym

Dzieki Panowie za dobre rady napewno skorzystam. Tak jak napisał ktoeys z Was pojade na szarpaki i wszystko powinno wyjść. Z tego co napisaliście to bede małe koszty i to jest dobra wiadomość. Pozdrawiam :fcp1
Sławek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 16:39   #7
Bartek_S
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym

Sławek72, udało Ci się zlokalizować skąd dobiega to skrzypienie.

Pozdrawiam
Bartek_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 10:59   #8
Sławek72
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 07-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 69
Domyślnie Re: Skrzypienie w układzie kierowniczym

Tak udalo mi sie. Bylem na szarpakach i nic diagnosta przejechal sie moim autkiem i byl zaskoczony ze jednak cos skrzypi. Nasmarowal mi wszystkie tuleje gumowe jkaims preparatem nie pamietam nazwy i przeszlo jakby reka odja. Polecił mi tez zebym co jakis czas sam sobie posmarowal tzn prysnał sprayem. Nie wiem czy u Ciebie to pomoze ale zycze powodzenia. Pozdrawiam
Sławek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.