Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2012, 15:55   #1
tomek1487
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-04-2012
Skąd: Białka
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Nie można ustawić zbieżności

Witam Wszystkich.
Mam taki problem zakupiłem niedawno Focusa kombi 1.6 16V
chciałem ustawić zbierzność z tyłu ale okazało się że musze wymienić tuleje w wahaczu oraz śruby mimośrodowe. Po wymianie tychże cześci zbierzności dalej nie moge ustawićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie wiem co dalej z tym robićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mechanik też nie bardzo potrafi powiedzieć co robić. Może ma ktoś jakiś pomysł?

tomek1487 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 16:05   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Witam.
Rozumiem że wymieniałeś tylko tuleje w wahaczacz /wahaczu ?/ poprzecznych nośnych. A w jakim stanie są pozostałe wahacze, szczególnie "kości" ?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 16:09   #3
tomek1487
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-04-2012
Skąd: Białka
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Witam z tego co mówił mechanik nie widać tam nic nie pokojącego ale sam nie wiem bo nie bylem przy tej wymianie:/

Bump: Dodam jeszcze ze on powiedział ze wystarczy te tuleje wymienic i bedzie ok ale jednak tak nie jest. Ponoć mimośrody są już maksymalnie odkręcone do oporu.
tomek1487 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 16:56   #4
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 185
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Niech odda kase i jedz do innego, do tulejowania potrzebna jest madra glowa i dobry sprzet tak samo jak do ustawiania zbierznosci. A te tuleje to co to za firma byla?

Ostatnio edytowane przez maciejka11 ; 11-12-2012 o 17:11
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2012, 17:31   #5
tomek1487
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-04-2012
Skąd: Białka
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Szczerze to nie wiem wziąłem jakie mieli w sklepie. Nie znam sie na tym.
Auto pływało gdy jechałem po zaśnieżonej drodze a tak jest ok. Więc chyba nie jest raczej przestawione albo coś? Było by to jakoś widac jeżeli bylo by przestawione?
Rożnice w zbierzności nie są duże ale jednak są i szkoda mi opona u mnie w okolicy nie ma porządnego warsztatu który usuwa takie usterki:/
tomek1487 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 17:35   #6
TCFly
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Witajcie!
Podpinam się do tematu-mam ten sam problem przy focusie kombi 1,8 TDDi. Byłem na sprawdzeniu zbieżności tyłu i okazało się że jest zbyt zbieżny(różnica 4mm-tak powiedział mechanik),jeżeli dobrze zrozumiałem to będzie mi darło zewnętrzną stronę opon. Poinformował mnie że jest problem żeby odkrecić te śruby mimośrodowe,no i jedna się urwała.Druga została, ale tez nie mógł odkręcić. Powiedział że potrzebne będą dwie nowe śruby i tuleje Doradźcie mi koledzy gdzie to wszystko zakupić i czy w serwisie lepiej czy jakimś sprawdzonym sklepie internetowym i jeszcze czy są sprzedawane w zestawach śruby z tulejami?
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 17:43   #7
tomek1487
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-04-2012
Skąd: Białka
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Witaj ja kupiłem orginalne śruby Forda koszt śruby to 56 zl nakrętka 5.5 zł podkładka 22zł ale wpisz sobie śruba mimośrodowa Ford Focus i tańsze znajdziesz w necie. Tutaj masz linka do sklepu internetowego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tomek1487 ; 12-12-2012 o 17:46
tomek1487 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 09:22   #8
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie Re: Problem z ustawieniem zbierzności

Ale nie mozna ustawic zbieznosci bo...(nie rozumiem)
Czyli ustawia zbieznosc, wyjezdzasz z warsztatu a auto sciaga, tak?
Bo jesli tak, to jedz do dobrego warsztatu, ktory ma cztery glowice i potrafi jednoczesnie mierzyc zbieznosc przod/tyl, wspolosiowosc i rownoleglosc osi. Niestety w tym aucie tak jest, ze osobne ustawianie przodu i tylu niewiele daje.
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 10:56   #9
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Możesz mieć wszystko w porządku z częsciami które wymieniłeś, a niemożność ustawienia geometrii związana może być z osiadniętymi sprężynami, sprawdzone empirycznie pomaga wymiana tychże a przy okazji i amorków.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 11:21   #10
tomek1487
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-04-2012
Skąd: Białka
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Odp: Problem z ustawieniem zbierzności

Tzn tak ściągało tylko na śniegu gdy jest droga dobra wszystko jest ok. Nie sprawdzał chyba niczego bo nic nie mowił zbierzność ustawiał od razu przód i tył przód jest ok a tyłu nie ustawił;/ dodam zdjęcie może ktoś wyjaśni mi te wszystkie dane i czy to są duże różnice?

Bump:

Bump: Zdjęcie juz po ustawieniu zbierzności. Nie można bardziej ustawić mimośrod jest do oporu dokręcony.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie2998.jpg (98.5 KB, 42 wyświetleń)
tomek1487 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.