Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2011, 08:01   #21
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byćmoże skuszę się jednak na wymianę kluczyków. Podpowiedźcie gdzie mogę dorobić kluczyk do Galaxiaka. Piszecie o cenach rzędu 5-10 zł - nie wierzę, że za taką cenę można dorobić kluczyk. Czy taki klucz dorobią w zakładach gdzie dorabiają zwykłe klucze do drzwi?
Bo jak tylko w ASO to ceny są rzędu 400-500zł.

Kolejna sprawa to immo - podejrzewam, że te scyzoryki z allegro nie mają immo ale czy mają miejsce na immo?

Gdzie w Galaxiakach MK2 jest centralka centralnego zamka?
Tu masz wałkowany temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
za 50 pln to chyba centralki nie kupisz, mnie to kosztowało 107pln

Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 08:27   #22
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

No tak ale tamten temat dotyczy MK1 a ja mam MK2. Tam jest sterowanie plusem a ja mam sterowanie minusem. Tam nie ma żadnej informacji o dorobieniu kluczyka (szabli). Tam nie ma zadnej informacji na temat immo - temat tamten czytałem ale nie odpowiada na moje pytania.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 11:50   #23
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak ale tamten temat dotyczy MK1 a ja mam MK2. Tam jest sterowanie plusem a ja mam sterowanie minusem. Tam nie ma żadnej informacji o dorobieniu kluczyka (szabli). Tam nie ma zadnej informacji na temat immo - temat tamten czytałem ale nie odpowiada na moje pytania.
Słabiutko czytałeś bo jest dużo o mk2 kolega laktup pisze że w mk2 też jest sterowanie plusem i u siebie zakładał i wszystkie zamieszczone tam schematy idealnie pasują do twojego modelu.
Scyzoryk nie jest według mnie dobrym rozwiązaniem, jest to za delikatne ustrojstwo. Proponuję dwa dodatkowe piloty
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 14:11   #24
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

No tak ale kolega motopio pisze, że sterowanie jest minusem a kolega luktup nie zamieścił w tamtym temacie żadnych schematów z wyjątkiem przekaźnika.
Nie czepiaj się mnie bo pytanie moje dotyczyło immobilisera oraz dorobienie grota kluczyka a nie czy jest minus czy plus (nie ma problemu ze sterowaniem - zrobię sobie tak aby było dobrze).

Chodzi mi o koszt i miejsce dorobienia kluczyka (grota) oraz o sposób rozwiązania immobilisera. Czy przekładać ze starych kluczyków, adoptować nowe, itp. Nawet nie wiem czy w tych scyzorykach jest miejsce na immo oraz wydaje mi się, że tego kluczyka bez pilota nie dam rady rozebrać (aby ew. przełożyć immo).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 20:21   #25
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Chodzi mi o koszt i miejsce dorobienia kluczyka (grota) oraz o sposób rozwiązania immobilisera. Czy przekładać ze starych kluczyków, adoptować nowe, itp. Nawet nie wiem czy w tych scyzorykach jest miejsce na immo oraz wydaje mi się, że tego kluczyka bez pilota nie dam rady rozebrać (aby ew. przełożyć immo).[/QUOTE]
czesc moj nowy kluczyk(scyzoryk)ktory dalem do zakladu dorabiania kluczy koszt 55zl ,immo wydlubal ze starego kluczyka(mam dwa)kazal mi isc sprubowac czy dziala atu kicha nie za kazdym razem odpalal,powiedzial mi ze tak bedzie dzialal raz odpali raz nie,pokazal mi oryginalny vw duza ruznica w wygladzie(i w cenie350zl)wrucilem do chaty rozkrecilem pilot obrucilem wewnatrz kostke immo kreska do grotu i troche cyjanopanu,od tamtej pory za kazdym razem odpala,zbieg okolicznosci czy na umyslnie odwrucil ja.kluczyk nie jest az taki zly,zalezy na co cie stac!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcia227.jpg (92.8 KB, 39 wyświetleń)
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 21:01   #26
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

To co ja polecam (nie mam nic wspólnego ze sprzedającym, a jedynie jestem zadowolonym kupującym) to gościu przesyła schemat montażu na majla, łącznie z kolorami kabelków, naprawdę żadaen problem z montażem, centralka współpracuje z + jak i - więc nie ma problemu czy MK1 czy MK2 no i w scyzoryku jest ładny schowek na immo z oryginalnego kluczyka.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 21:32   #27
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

A to co ja ostatecznie zrobiłem to dorwałem kluczyk os Ibizy (identyczny z moim), wypiąłem sam moduł pilota (kluczyk z immo wywaliłem), adoptowałem nowy pilot i mam jeden kluczyk orygil\nalny ze zdalnym sterowaniem, drugi kluczyk bez sterowania zdalnego ale z samym pilotem od seata i takie rozwiazanie mi wystarcza.
Miałem trochę problemów z adoptowaniem nowego pilota - opisy na forum są niedokładne a i instrukcja Galaxy nie mówi jak r\to zrobić (tylko o adaptacji kluczyka - immo).
Zasada adaptacji pilota jest taka:
1. Przekręcamy trzykrotnie kluczyk w drzwiach kierowcy (nie w stacyjce jak niektórzy piszą) - przekręcamy tak jakbyśmy chcieli otworzyć drzwi.
2. Dioda w drzwiach piwinna zaświecić.
3. Potem przyciskamy przycisk pilota z kluczykiem czyli zamknięcie trzwi i trzymając go przyciskamy trzykrotnie przycisk otwarcie też na pilocie po czym puszczamy przycisc zamknięcia. Zarówno dioda w drzwiach powinna kilka razy mrugnać jak i dioda w kluczyku też (nie wiem ile razy bo nie mierzyłem). Żadne klikanie przycisków w różnych pilotach tylko tak jak opisałem wczesniej (niektórzy opisywali, że jak dioda zaświeci to klikają przyciski we wszystkich pilotach jakie mają i wszystkie sa zaadoptowane - bzdura).
4. Po zaadoptowaniu kluczyka dalej dioda świeci i adoptujemy następny wg wczesniejszej procedury.
5. Po zakończeniu czekałem 15 s aż dopda przestanie świecić - obydwa piloty działają super.

Teraz mam jeden kluczyk wraz z pilotem oraz drugi kluczyk z osobnym pilotem.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 09:06   #28
klintirek
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Sępólno kraj
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Cytat:
Napisał adrianooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!!od dluzeszego czasu mam maly problem zwiazany z otwieraniem mojego galaxiaka 2005 1,9 131KM.mianowicie chodzi o pilot ktory znajduje sie oczywiscie w kluczyku.zdarza sie tak ze lapie czasami z 15 metrow otwiera i zamyka a bardzo czesto jest tak ze nie reaguje nawet z najblizszej odleglosci...dioda po wcisnieciu (OTWIERAM/ZAMYKAM) za kazdym razem mryga na czerwono...przej jakies dwa miesiace otwieram kluczykiem w zamku zwyczajnie przekrecajac ale juz mnie to meczy..prosze o jakies rady.
witaj ja kolego miałem tak samo , pojechałem do szpeca i okazało się że sa zimne luty , wystarczyło je poprawic i pilot działa jak nowy
klintirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.