Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2010, 20:13   #1
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Trwałość wycieraczek "flat blade"

Witam!

Posta kieruję głównie do posiadaczy nowych fiest lub/i posiadaczy wycieraczek typu "flat blade". Czyli płaskich montowanych do fiesty. Moje mają prawie 20 tyś przebiegu i wykazują pierwsze oznaki zużycia, przetrwały jedną zimę, ogólnie ponad rok eksploatacji. Z tym, że na nowym aucie, więc na idealnej niemal szybie. Myślę jednak, że to nie taki zły wynik. Teraz pytanie... Jakie jest u was, ile wytrzymały wasze wycieraczki?

Pytam bo te same aso zażyczyło sobie 200 zł (tym mnie zabili na miejscu), ale znalazłem takie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak widać taniej... tylko czy to te same?

mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 20:42   #2
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

to te same. z tym, że oryginalne wycieraczki przez 2 miesiące pracują super, potem coraz gorzej...
Kup championy i będziesz miał raz święty spokój - przerabiane na 2 focusach mkII.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 20:56   #3
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"flat blade"
Te wycieraczki były montowane również w innych modelach Forda.

Więc przenoszę do działu ogólnego , ponieważ ten temat może również zainteresować innych użytkowników.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2010, 19:22   #4
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

Nie wiem jak to jest z tymi wycieraczkami... gdy pytałem w aso o nie to serwisant oznajmił, że to nie są standardowe płaskie wycieraczki, dlatego są tak drogie. Nie wiem co dokładnie miał na myśli, może ich budowę....?

Vadero... te moje zdecydowanie dłużej pracowały bez problemu... no i kminię teraz czy kupić w aso czy te za 130 zł. Jeśli to te same to nie ma się co zastanawiać... Ale chyba jestem pierwszym użytkownikiem fiesty, który chce zmieniać wycieraczki... może jeszcze jakiś się znajdzie? ;-)
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 13:20   #5
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie

Daj sobie spokój z tymi z Aso. Tam wszystko ze znaczkiem forda jest super duper fantastik i lepsze. Nigdy w życiu nie wydałbym 200 zł za tak podstawowy element eksploatacyjny, bo ma znaczek forda. Dla nich i tak produkuje fabryka czy to Boscha, czy to Valeo. Bo raczej Ford nie ma oddziału, w którym produkuje wycieraczki, plastiki, reflektory dywaniki itd. Zleca to podwykonawcom. Kup te za 130 lub poszukaj innych firmowych w sklepach internetowych lub allegro. Bosch, Valeo, Heyner (teraz chyba jako Alca występuje). Ja kupiłem do mondeo i passata właśnie Heynery za około 60 zł za komplet (w komplecie masz do każdej wycieraczki 2 pióra) i możesz wierzyć albo nie - jeden komplet piór wytrzymał na autach prawie 2 sezony, i dopiero zaczęły się pojawiać paseczki od uszczerbionej powierzchni gumy.

A przemyśl jeszcze jeden aspekt.
Kupujesz wycieraczki o porównywalnej jakości - jedne za 200zł, drugie za 60zł.
Piasek na szybie, kawałeczek lodu, drobny kamyczek, przyklejony robal - jakikolwiek czynnik mechaniczny, przez który pióro wycieraczki się wyszczerbia. Ile by ta wycieraczka wcześniej nie kosztowała, wyrzucasz uszkodzoną - nówkę przecież wycieraczkę i jesteś zmuszony kupić nową. Chyba lepiej 2x 60zł niż nawet 1x 200 :]

Ostatnio edytowane przez maciek911 ; 18-09-2010 o 16:01
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 13:43   #6
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

Przemyśl jeszcze tą ofertę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeżdżę na nich drugi sezon/rok i jak narazie sprawują się wyśmienicie. Zero skrzypień i oznak większego zużycia. No i przede wszystkim cena!!!
Ale każdy robi i kupuje co uważa.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 17:30   #7
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

Macie rację... rozważam te z aso z jednego powodu. W sumie nie przyglądałem się dokładnie łączeniu, ale wydaje mi się, że jest inne niż to do tradycyjnych wycieraczek, lub do wycieraczek płaskich z tradycyjnym łączeniem. Nie wiem czy ono ma jakąś nazwę czy coś... może po prostu zdejmę tę wycieraczkę i zobaczę ;-).
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 18:10   #8
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

Chodzi Ci o sposób, w jaki jest mocowana wycieraczka do ramienia? Jeśli tak, to każdy producent dołącza do swoich wycieraczek odpowiednie adaptery. Możesz wtedy te same wycieraczki założyć do Fiata, Forda, Opla czy Renault. Podajesz markę, rocznik i każdy sprzedawca powinien Ci dobrać odpowiednio zestaw.
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 11:41   #9
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

Ja jednak do Foki kupiłem płaskie (ale właśnie w ford.sklep.pl), bo jednak przy prędkościach autostradowych tak nie świszczą jak o wysokim profilu. Stówkę kosztowały, ale 2 lata sie jeździ na nich.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 20:44   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Trwałość wycieraczek "flat blade"

Moje oryginalne maja na razie 30kkm i tylko kierowcy robi jedna smuge. Juz od polowy przebiegu. Trzeba przyznac, ze super zbieraja przy duzych predkosciach.u
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.