Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2009, 09:55   #41
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapomniałem dodać że przy okazji wymiany podświetlenie stwierdziłem, że pora wymienić tarcze zegarów (raziły moje oko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i to są efekty
jeszcze gdyby mi ktoś napisał jak się zabrać za te 2a LCD z przebiegiem (żeby ich nie rozwalić) to będę mega wdzięczny
Ale tych zielonych wyświetlaczy chyba nie zamierzasz tak zostawić? Strasznie się gryzie. Zobacz to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 10:16   #42
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Takie filterki już mam tylko jak rozbierałem zegary próbowałem rozebrać LCD ale nie chciałem ich uszkodzić, pewnie jutro zrobie wszystko na tip top Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maestro06 ; 15-11-2009 o 10:24
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 10:23   #43
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 - powiedz mi Ty u siebie zmieniłeś całą tarczkę? Rozumiem, że podświetlasz ją oryginalną żarówką (bo widzę żółty kolor pod wskazówką)?
dokładnie, zmieniłem tarczki zegarów, od kontrolek zostawiłem oryginalne czarne, i żarówek tez nie zmieniałem, wskazówke obrotomierza ustawiłem idealnie no i temp też bo go nagrzałem, ale prędkościomierz musze poprawić bo przekłamuje o 20km/h
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 11:18   #44
puchcioo
ford::beginner
 
Avatar puchcioo
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: 3miasto
Model: Mdo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty masz całość rzuconą w niebieski kolor, więc faktycznie zielony tam zupełnie nie pasuje
e no cos Ci sie chyba pomylilo bo ja mam podswietlenie na bialo wszystkiego z wyjatkiem wyswietlaczy LCD

pzdr
Maciek
__________________
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn
puchcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 11:47   #45
Anabela
ford::beginner
 
Avatar Anabela
 
Imię: Anka
Zarejestrowany: 17-07-2009
Model: HYUNDAI IX20
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Słuchajcie, pytanie za 100 punktów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. : czy jak bym sobie zamontowała takie coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to żarówki podświetlające tablicę zostają te same czy też je muszę zmieniać? Bo wydaje mi się, tak na rozumek blondynki, że nie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Skoro nikt za mnie nie umrze, niech nikt mi nie mówi jak mam żyć...
Anabela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 11:56   #46
puchcioo
ford::beginner
 
Avatar puchcioo
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: 3miasto
Model: Mdo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał Anabela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....żarówki podświetlające tablicę zostają te same czy też je muszę zmieniać? ....
na moj rozumek blondyna tez nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zreszta sa to filtry, wiec maja za zadanie zmienic kolor podswietlenia bez zmiany koloru zrodla swiatla. Tak na moj gust Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn
puchcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 12:05   #47
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Nie, to są same filtry do zmiany bez jakiegokolwiek ingerowania w oświetlenie. Należy jednak pamiętać, że oryginalnie żarówki dają żółte światlo, więc trzeba to skorelować z filtrem. Zresztą na tej aukcji widać jakie są oryginalne filtry - kolor taki inny niż to co widzimy finalnie.

Tak naprawdę takich filtrów nie trzeba kupować od nich. Można pójść do pierwszego lepszego sklepu w foliami kolorowymi i zakupić kilka różnych. Zastanawiam się tylko w jakim sklepie coś takiego można dostać.


puchcioo - Ty ma białe podświetlenie? Ja na zdjęciu widzę lekko niebieskawe.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 12:51   #48
Anabela
ford::beginner
 
Avatar Anabela
 
Imię: Anka
Zarejestrowany: 17-07-2009
Model: HYUNDAI IX20
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

He he he, no właśnie, w jakim sklepie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Skoro nikt za mnie nie umrze, niech nikt mi nie mówi jak mam żyć...
Anabela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 13:02   #49
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie filterki już mam tylko jak rozbierałem zegary próbowałem rozebrać LCD ale nie chciałem ich uszkodzić, pewnie jutro zrobie wszystko na tip top Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdrapujesz farbę z filtrów tak samo jak na zegarach tylko trzeba zdjąć czarne obejmy podważając je od dołu (patrząc czytelnie) po bokach (obok pręcików zasilających wyświetlacze) i potem od góry (po środku) już można palcami zdjąć spokojnie. Po zdjęciu obejm odchylić delikatnie wyświetlacz od góry i odkleić (podważyć) spod szkła zielone filtry które są przyklejone po obwodzie. Trzeba między filtr a szkło od góry wsunąć nożyk i przesunąć po całej powierzchni wyświetlacza. Sam wyświetlacz jest przylutowany na długich pręcikach i raczej się nie oderwie więc można to robić spokojnie. Po wyjęciu filtrów zdrapuje się od tyłu farbę białą a potem zieloną tak jak przy zegarach tylko idzie znacznie łatwiej.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 15-11-2009 o 13:20
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 13:07   #50
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał Anabela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słuchajcie, pytanie za 100 punktów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. : czy jak bym sobie zamontowała takie coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to żarówki podświetlające tablicę zostają te same czy też je muszę zmieniać? Bo wydaje mi się, tak na rozumek blondynki, że nie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mondeo są 4 żarówki do podświetlenia wskaźników i 2 do podświetlenia wyświetlaczy więc musisz wyjąć w ogóle te żarówki bo do momana montuje się oddzielny moduł podświetlający tarcze. Jedyna moja wątpliwość czy w tych zegarach moman jest podświetlenie wyświetlaczy kilometrów i komputera. Dolicz sobie jeszcze koszt właśnie tego podświetlenia moman, chyba ok 100 zł
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.