Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2009, 15:28   #11
ala
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: SUCHA BESKIDZKA/ CAVAN -IRLANDIA
Model: GALAXY GHIA X
Silnik: 1,9 TDI AFN
Rocznik: 1999
Postów: 55
Domyślnie Re: Stukanie w kole przy skretach

Witam po blisko 2 tygodniach czekania nadeszla czesc ( przegub) ale okazalo sie ze nie pasuje tzn w 3/4 ok a reszta nie pomyslalam ze znowu dwa tygodnie czekania skoncza mnie i to auto jednak nie dzis przywiezli pasujace ogniwo i dokonali wymiany stuki (jak narazie ustaly-pojezdze to sie okaze) ale wystapil inny problem nie wiem tylko czy moze miec cos wspolnego z wymiana przgubu ,chodzi o to ,ze wczoraj zdemontowali kolo i strary, tlukacy sie jak grzechotka przegub i w zwiazku z tym ze nowy okazal sie zly zalozyli mi na powrot stary musze powiedziec ze stuki byly prawie nieslyszalne ale nie o to chodzi bo dzis zauwazylam ze zaczyna swiecic kontrolka ABS albo swieci caly czas od wlaczenia silnika i potem gasnie albo pozniej zaczyna swiecic i co najwazniejsze hamulce dzialaja ale mam wrazenie jakby efekt dzialania abs lub gdy zwalniam pedal hamulca to wystepuje taki dziwny( nie wiem jak to nazwac ) chrobot sorki ze tu o tym pisze ale nie przedtem forum nie dzialalo i nii moglam sprawdzis bo gdzies widzialam problem swiecacej kontrolki abs.

ala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 15:47   #12
dydorobert
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 67
Domyślnie Re: Stukanie w kole przy skretach

mogli uszkodzić czujnik od ABSu :fcp23
dydorobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 16:46   #13
ala
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: SUCHA BESKIDZKA/ CAVAN -IRLANDIA
Model: GALAXY GHIA X
Silnik: 1,9 TDI AFN
Rocznik: 1999
Postów: 55
Domyślnie Re: Stukanie w kole przy skretach

A czy moglabym sie dowiedziec w ktorym miejscu ow czujnik sie znajduje moze poprostu niedopieli czegos
ala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 17:42   #14
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Stukanie w kole przy skretach

moim zdaniem gdy go wypieli zgubili "uszczelke" taki kawal plastyku (czarny) ktorego celem jest dociskanie do uszczelek, bez niego moze dostawac sie wilgoc i komp dostaje info o awarii czujnika,
inna mozliwosc to ze cos z kabelkami.

ten czujnik, a wlasciwie wtyczka i gniazdko znajduje sie "za amortyzatorem" albo inaczej, do amortyzatora sa przyczepiene przewod chamulcowy (dosc gruby gumowy) i wlasnie kabel od czujnika ABS.

mam nadzieje ze rozumiesz :fcp26
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 19:48   #15
ala
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: SUCHA BESKIDZKA/ CAVAN -IRLANDIA
Model: GALAXY GHIA X
Silnik: 1,9 TDI AFN
Rocznik: 1999
Postów: 55
Domyślnie Re: Stukanie w kole przy skretach

Jasne,że rozumiem naleze do osob,ktore lubia sie przygladac zwlaszcza jak ktos naprawia mi samochod nie jestem nachalna ale lubie wiedziec i widziec co odkreca,przykreca zmienia poprostu co sie z czym je jak colombo lubie zadawac duzo pytan i widzialam ze do kazdego kola idzie taki kabel a wracajac do tej uszczelki i plastiku czy to mozna ewentualnie samemu jakos zrobic bo teraz juz ciemno ale jutro jak wroce z pracy to popatrze moze uda sie rozwiazac problem. Wolalabym juz nie zaliczac zadnych warsztatow a zwlaszcza servisu forda u nich przegub bez robocizny to wydatek 360 E a ja z robocizna za ten sam przegub zaplacilam w innym warsztacie 130 to jest roznica i jak sie okaze ze sama nie moge sobie poradzic z tym czujnikiem to w poniedzialek poprostu pojade z reklamacja zwlaszcza ze wczesniej nie mialam zadnych problemow kontrolka.
ala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 19:56   #16
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Stukanie w kole przy skretach

z czujnikiem jedz z reklamacja, ta "uszczelka" to kawalek czarnego plastyku w ksztalcie wtyczki czyli taki eliptyczny walec, (same uszczelki sa czerwone). jak pukniesz wtyczka to to cos ma wypasc, jak nie wypadnie to znaczy ze nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (wiem bo sam tego badziewia szukalem pol godziny w smieciach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) czy to mozna kupic?? nie wiem.

Cytat:
orda u nich przegub bez robocizny to wydatek 360 E
nastepnym razem po czesci jedz do VW maja duzo taniej i dokladnie te same (przegob w VW kosztuje jakies 140 euro (placilem w CHF wiec dokladnie nie wiem)

Cytat:
Jasne,że rozumiem naleze do osob,ktore ...
ja to tak napisale ze sam nie rozumialem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego pytalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 20:05   #17
ala
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: SUCHA BESKIDZKA/ CAVAN -IRLANDIA
Model: GALAXY GHIA X
Silnik: 1,9 TDI AFN
Rocznik: 1999
Postów: 55
Domyślnie Re: Stukanie w kole przy skretach

I tak zrobie jutro sprawdze a w razie W reklamacja wielkie dzieki za szczegolowe wyjasnienie i sorki ze tak namieszalam no coz kobiety to potrafia namieszac.
ala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 09:31   #18
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Stukanie w kole przy skretach

Dziś jechałem rano do pracy i przy skręcie w prawo mocniejszym słychać lekkie stuki w okolicach prawego przedniego koła,jak w lewo czy po prostej to cisza...Końcówki drążków zmieniłem ostatnio,co to może być,przegub?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 11:27   #19
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Stukanie w kole przy skretach

A same drążki sprawdzałeś? U mnie na jednym drążku był duży luz i to było powodem stukania przy skręcie. Końcówki drążków były ok.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 12:22   #20
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Stukanie w kole przy skretach

Nie,jeszcze nic nie sprawdzałem nie miałem czasu.W Twoim przypadku co kupowałeś i jaki koszt?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.