Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2016, 19:23   #1
huciarzksp
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2016
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 12
Exclamation 1.3 8V Duratec - znikający płyn chłodniczy

Witam! Ktoś może potrafi zdiagnozować problem uciekającego płynu chłodniczego w silniku 1.3 8V Duratec? Od razu piszę, że nigdzie nie ma wycieków. Auto również jeździ bezproblemowo.


Ostatnio edytowane przez huciarzksp ; 10-03-2016 o 19:38
huciarzksp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 20:14   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.3 8V Duratec - znikający płyn chłodniczy

Można to próbować zdjagnozować, ale trzeba miec więcej danych, ile ucieka, w jakim czasie,czy jest nieuszkodzony korek zbiorniczka, to wszystko ma znaczenie.
Wycieki mozna tylko zauważyć rano, jak silnik zimny, i najlepiej podłożyć jeszcze po zakończonej jeżdzie poprzedniego dnia tekturę płaską z kartonu pod całym silnikiem.
Jak rano nie będzie żadnych plam na kartonie z płynu, to trzeba kupić nowy korek zbiorniczka, niewielki koszt.
Sprawdż jeszcze wykładzinę od strony pasażera, czy nie jest mokra, i czy nie ma pod wykładziną płynu, bo może nagrzewnica ogrzewania być nieszczelna, lub przewody.
Napisz, ile tego płynu ginie.

Ostatnio edytowane przez salom ; 10-03-2016 o 20:17
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 15:43   #3
huciarzksp
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2016
Skąd: Nowe Miasto nad Pilicą
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.3 8V Duratec - znikający płyn chłodniczy

Przewody są suche na 100%. Sprawdzę jeszcze dywanik, ale to raczej bym poczuł we wnętrzu zapach. A jeśli chodzi o ubytek to jest to "około" połowa stanu między MAX a MIN na jakieś 1500km.
huciarzksp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 20:46   #4
Paulo
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2004
Skąd: mazowieckie
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.3 8V Duratec - znikający płyn chłodniczy

We fieście żony z tym samym silnikiem prowadziłem poszukiwania chyba z rok. Te same objawy co u Ciebie co do słowa. Na łączeniu między blokiem silnika a obudową termostatu jest uszczelka, która z czasem traci elastyczność i przepuszcza niewielkie ilości płynu. Ponieważ nagrzewa się blok silnika więc te mikro ilości płynu natychmiast parują i trudno zlokalizować gdzie ucieka. Dopiero od spodu zobaczyłem niewielki ślad. Po wymianie uszczelki (robiłem sam, czas. ok. 1h) jak ręką odjął. Koszt uszczelki pod obudowę termostatu o ile pamiętam ok. 60 zł. Przy okazji warto też sprawdzić sprawność termostatu. Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Paweł
Focus II Kombi 1.8 TDCi
Paulo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 21:11   #5
hebann
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2013
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2002
Postów: 59
Domyślnie Odp: 1.3 8V Duratec - znikający płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
We fieście żony z tym samym silnikiem prowadziłem poszukiwania chyba z rok. Te same objawy co u Ciebie co do słowa. Na łączeniu między blokiem silnika a obudową termostatu jest uszczelka, która z czasem traci elastyczność i przepuszcza niewielkie ilości płynu. Ponieważ nagrzewa się blok silnika więc te mikro ilości płynu natychmiast parują i trudno zlokalizować gdzie ucieka. Dopiero od spodu zobaczyłem niewielki ślad. Po wymianie uszczelki (robiłem sam, czas. ok. 1h) jak ręką odjął. Koszt uszczelki pod obudowę termostatu o ile pamiętam ok. 60 zł. Przy okazji warto też sprawdzić sprawność termostatu. Pozdrawiam
Witam, czy możesz zrobić zdjęcie gdzie znajduje się termostat i ta uszczelka ? bo również chciałbym u mnie zobaczyć to bo chyba mam problem z uciekającym płynem
hebann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 05:41   #6
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: 1.3 8V Duratec - znikający płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał hebann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy możesz zrobić zdjęcie gdzie znajduje się termostat i ta uszczelka ? bo również chciałbym u mnie zobaczyć to bo chyba mam problem z uciekającym płynem
Stojac przodem z prawej strony silnika
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg C010537701.jpg (71.1 KB, 73 wyświetleń)
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 18:31   #7
Paulo
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2004
Skąd: mazowieckie
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.3 8V Duratec - znikający płyn chłodniczy

Załączam fotkę (zdjęcie z internetu) z zaznaczonym strzałką miejscem gdzie należy szukać. Uszczelka to część oznaczona nr 8255 we wpisie kolegi krzys1968.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fiesta.jpg (51.1 KB, 69 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam
Paweł
Focus II Kombi 1.8 TDCi
Paulo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.