Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2016, 17:23   #1
sc4rface
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-09-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Metaliczne stukanie w silniku

Cześć, jestem tutaj nowy - aczkolwiek zarejestrowałem się głównie, by poznać źródło problemu. Mianowicie - z cztery miesiące temu kupiłem focusa w dieslu 1.8 tddi, pojeździłem nim miesiąc i w powrotną trasę znad morza urwał mi się tłok i uszkodził dwa zawory. Kupiłem drugi silnik (z zaufanego źródła, kosztował niemało) i wstawiłem go do foki.

Mój entuzjazm niestety skończył się, gdy odebrałem auto i po 80km zaraz po wyprzedzaniu (redukcja na cztery, piątka - 120km/h) coś zaczęło klepać w silniku. Czym prędzej zawiozłem auto do mechanika i kazałem mu sprawdzić o co chodzi. Diagnoza padła na lejący wtrysk, pojechałem, zrobiłem próbę przelewową i okazało się, że faktycznie - jeden wtrysk jest trzasnięty. Ten został zmieniony, a auto do odebrania.

Niestety, stukanie pozostało - mechanik niby sprawdzał popychacze i stwierdził, że jest wporządku (naciskał je śrubokrętem (?)), jednakże pojechałem dziś poradzić się drugiego, moim zdaniem z większym doświadczeniem i wiedzą i postawił diagnozę jednak na popychacze zaworowe. Ponoć jakaś płytka (nie wiem dokładnie o co chodzi), która styka się ze szklanką może tak klepać. I nie wiem już, czy to jest prawdopodobne, bo auto kosztowało mnie już naprawdę sporo (dwukrotnie przekroczyło swoją wartość) i nie chciałbym znów narażać się na nietrafioną diagnozę i coraz większe koszta.

Powracając do problemu - stuk zaczął się zaraz po wyprzedzaniu, jest on ciągły (niezależnie, czy silnik ciepły/zimny) - na luzie słychać go nieco mniej, jednakże dalej słychać. Brzmi metalicznie, tak jakby na górze silnika po stronie pasażera? I tutaj pojawia się pytanie, czy to panewka, czy popychacze? Ew. sworzeń tłoka? To też gdzieś po internecie wyczytałem.

Pomóżcie chłopaki, bo przez to auto osiwieję. Dzięki z góry, pozdrawiam.

sc4rface jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 17:57   #2
Paulo
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2004
Skąd: mazowieckie
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 136
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

Jaki charakter ma to stukanie i czy zmienia się wraz z prędkością obrotów?

Swoją drogą to diesle nie lubią (szczególnie te z dwumasą) redukcji na niższy bieg przy znacznej prędkości. Jest turbina i inny moment niż w benzyniaku i spokojnie się powinien pozbierać na 5 biegu przy 120km/h.
__________________
Pozdrawiam
Paweł
Focus II Kombi 1.8 TDCi

Ostatnio edytowane przez Paulo ; 21-09-2016 o 18:02
Paulo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 18:03   #3
sc4rface
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-09-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy stukanie zmienia się zależnie od temperatury silnika, tzn. gdy jest zimny i rozgrzany?
Stukanie wciąż ma taki sam charakter. Przy przyśpieszaniu - stukanie jest szybsze, przy wolniejszych obrotach, wolniejsze. Zauważyłem, że najbardziej słychać je na trójce.

Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą to diesle nie lubią (szczególnie te z dwumasą) redukcji na niższy bieg przy znacznej prędkości.
Miałem może 70-80km/h, musiałem zredukować. Dwumasy nie posiadam, zwykłe sprzęgło.

Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spokojnie się powinien pozbierać na 5 biegu przy 120km/h.
Źle mnie zrozumiałeś - miałem jakoś 70-80 na zegarze, zredukowałem, depnąłem mu do wyprzedzania i rozpędziłem się gdzieś mniej/więcej do 120-130km/h. Zwolniłem przed zabudowanym i wtedy usłyszałem to nieszczęsne stukanie. Najśmieszniejsze, że silnik ma odpowiednią moc, ciągnie ładnie, nie kopci. Ręce już opadają.
sc4rface jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 18:48   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

Panewki stukają przy zdjęciu nogi z gazu podczas jazdy, nie stukają przy ostrym przyspieszaniu.
Stukają również na wolnych obrotach.
Jeżeli u Ciebie stuka w każdym zakresie obrotów jednakowo oraz niezależnie czy zimny , czy zagrzany, to pewnie nie panewki.

Można jeszcze sprawdzić, jeżeli masz pompę wtryskową, to na wolnych obrotach luzować po kolei rurkę ciśnieniową paliwa od wtryskiwacza.Stuk powinien zniknąć na tym cylindrze, gdzie odkręcona rurka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 19:09   #5
sc4rface
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-09-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stuk powinien zniknąć na tym cylindrze, gdzie odkręcona rurka.
Pompę wtryskową oczywiście posiadam. Założmy, że stuk zniknął na cylindrze - jaka wtedy diagnoza?
sc4rface jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 19:25   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

To będzie znaczyło że jednak panewka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 21:10   #7
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

W tddi nie robi się próby przelewowej, to są powroty, taka diagnoza nic nie daje, posprawdzaj jeszcze czy masz szczelne właśnie te połączenia między wtryskami.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 07:22   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

To nie o próbe przelewową chodziło, ale o wyeliminowanie pracy każdego cylindra po kolei. A do wtryskiwacza dochodzi zasilenie w paliwo pod wysokim ciśnieniem, i powrót odprowadzający nadmiar paliwa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 08:03   #9
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

Nagraj film z tym stukaniem, bo bez tego nikt nie wyczaruje o co chodzi.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 16:59   #10
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie o próbe przelewową chodziło, ale o wyeliminowanie pracy każdego cylindra po kolei. A do wtryskiwacza dochodzi zasilenie w paliwo pod wysokim ciśnieniem, i powrót odprowadzający nadmiar paliwa.
Spoko ale ja odpisałem na pierwszy post zakładającego temat, który napisał że robił próbę przelewową.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.