Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2008, 10:08   #21
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: parametry oleju

Cytat:
Napisał RedHat
Ciekawi mnie opinia 'po co lac cos co jest gorsze' - dlaczego gorsze ?
Dlatego, że w Twoim silniku kanaliki są dość wąskie i rzadszy olej w związku z tym jest lepszy...

Cytat:
Napisał RedHat
dlaczego by wlasnie nie kupic motocraft i w ten sposob zaoszczedzic - jakos nie mam zaufania do takich produkcji po prostu
A wiesz kto robi dla Forda ten olej?
Wyobraź sobie, że nie dziadek w garażu, który ma na drugie Motorcraft, tylko firmy Castrol, LiquiMoly, Texaco.

Ford zleca po prostu producentom jakie parametry ma mieć olej do naszych silników i oni takie robią... To się nazywa "rozszerzone wymagania Forda dotyczączące zmniejszenia zużycia paliwa"

I na przykład Castrol dedykowany do Twojego silnika to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zalecana cena detaliczna brutto opakowania 1 L ? 60,99 zł :fcp26

Ma reklamę świetną i cenę też.

Ford nie reklamuje oleju w swoich butelkach, bo po co, jeśli raz do roku każdy z kilku milionów Fordów na świecie dostaje ten olej w ASO i każdy z tych samochodów wyjeżdża na tym z fabryki. Zbyt jest i bez reklamy.

Jak myślisz, czy Lotos również spełnia wymagania Forda, skoro Castrol Edge ich nie spełnia?

Zrobisz jak chcesz. Każdy olej 5W-30 (nawet ten co nie spełnia wymagań Forda) kosztuje ponad stówę za 5l

Fordowski olej kosztuje 96 PLN za 5W-30, jest według producenta i wielu użytkowników najlepszy do silników forda a Ty chcesz oszczędzić kasę, nie lejąc tego oleju, tylko 10W40 (które nota bene też są droższe albo w tej cenie co 5W-30 Forda), bo nie śpisz na pieniądzach... Dziwnie rozumujesz ale to Twój samochód i Twoja sprawa...

Lotos 10W40 kosztuje ok.70 zł ale za 4 Litry i nie dość, że nie spełnia normy Forda, to jeszcze nawet nie jest 5W-30 a do tego wcale nie jest tańszy od dedykowanego oleju 5W-30. Za litr trzeba dać kilkanaście złotych, więc 5l to będzie jakieś 90 PLN. 6 do 8 PLN taniej, niż 5W-30.
Elf 10W40 kosztuje ok. 100-110 PLN za 4 litry (droższy od Fordowskiego) - nie spełnia normy Forda

Tańszych olejów nie znam. Chyba, że z Tesco.
Ale to Twoje auto i jeśli już zdecydowałeś, to powodzenia.

Kupisz gorszy olej za te same praktycznie pieniądze co dedykowany olej przez producenta...

__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 10:18   #22
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Re: parametry oleju

Ja będę w przyszłym tygodniu zmieniał olej i zaleję Mobil 1 10W40.
autko ma juz 184 tys km
Spotkałem się z dobrymi opiniami o Mobil1, a na oleju na pewno nie będę oszczędzać! :fcp18
pozdro
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 11:10   #23
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: parametry oleju

'A wiesz kto robi dla Forda ten olej?
Wyobraź sobie, że nie dziadek w garażu, który ma na drugie Motorcraft, tylko firmy Castrol, LiquiMoly, Texaco'



Ty tez dziwnie rozumujesz; a wiesz kto robi produkty dla biedronki czy tesco? wyobraz sobie, ze nie babcia w domu na wiosce tylko te same firmy ktore na co dzien znasz pod inna nazwa i ich produkty kosztuja duzo wiecej. Ale nie spelniaja specyfikacji biedronki - sa za drogie. Wiec biedronka zleca im produkcje produktow, ktore spelniaja jej wymagania...

Na jakim ty swiecie zyjesz chlopie ? Ford zaleca swoje produkty bo zbija na tym dodatkowa kase. nawet jak kupisz sobie radyjko na baterie marki np. sony to jest napisane, zeby uzywac baterii 'sony super mega extra hiper ultra long life'

W wielu przypadkach produkty niezalecane przez producenta (konkurencyjne dla niego) sa duzo lepsze.

Zreszta ja pytalem o roznice miedzy 5w a 10w i roznice miedzy olejem z napisem 'diesel' a bez tego napisu, wiec nie wysilaj sie na komentowanie logiki badz jej braku w moich wypowiedziach tylko odpowiedz na pytanie jesli posiadasz jakakolwiek wiedze w tym zakresie - jesli nie : nie udzielaj sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I jeszcze jedno : z oszczedzaniem na motocraft sens moich slow byl troche inny, a wyrwane z kontekstu nikomu nic nie mowia, wiec pls cytuj calosc, a nie jak dziennikarze z radia maryja i naszego dziennika to co im bardziej pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 11:43   #24
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: parametry oleju

Silniki diesla to stara konstrukcja[ Yamaha] 20 lat temu zastosowana,za wyjątkiem osprzętu,
zasilania,wtryski awaryjne,to nie ma żadnych nowośći,

Popychaczy hydraulicznych nie ma, a blaszki do regulacji to może smarować zwykły olej np. superol,
dlatego ford się nie wysila,ani ten olej zły ani dobry,przy tak dużej sprzedaży kasa idzie,
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 11:53   #25
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: parametry oleju

Kolego, kupuj sobie nawet mineralny olej, mam to gdzieś :fcp20

Ja leję do swojego silnika olej, który spełnia normy Forda. Oleje nie fordowskie, które również spełniają normy Forda znajdziesz na tym forum.

Jeżeli uważasz, że olej niezalecany przez producenta jest lepszy do Twojego silnika, lej go. Ja Ci nie bronię.

A jak masz jakieś problemy z wypowiadaniem myśli, to przykro mi.
Cytat:
Napisał RedHat
Pewnie teraz napiszecie, ze jak ma dla mnie znaczenie kazdy grosz to dlaczego by wlasnie nie kupic motocraft i w ten sposob zaoszczedzic - jakos nie mam zaufania do takich produkcji po prostu ;] bycmoze dlatego, ze nie maja dobrej reklamy LOL
Teraz masz cały cytat. Zmienia się jego sens? Teraz coś Ci to mówi?

Dobra nie wysilam się. Idź sobie kup co chcesz, tylko na drugi raz nie zawracaj d..y :fcp20
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 11:59   #26
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: parametry oleju

Jak masz gdzies co leje do silnika to tym bardziej po co sie udzielasz ?

Nie rozumiem dlaczego moje slowa maja mi cos mowic po tym jak je zacytowales ?

Problemy z napisaniem mysli ma sie wtedy kiedy jest ich bardzo duzo - jak sie nie mysli to nie ma o czym pisac, kolego.

Procz tego czytaj ponizej
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 12:03   #27
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: parametry oleju

OK, jesli kogos zaczela draznic ta dyskusja to przepraszam, nie taki byl moj zamiar, chcialem jedynie zasiegnac kilku informacji. Dziekuje wszystkim za zaangazowanie i zainteresowanie. To forum jednak nie powinno sluzyc do wyladowywania emocji tylko do przekazywania informacji, a wiec z mojej strony jest to koniec dyskusji, ktora niczego nie wniesie dla 'potomnych'.

A wiec Schem - milego dnia mimo wszystko i wyluzuj czasem czlowieku.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2008, 21:36   #28
fortniewort
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: parametry oleju

Wnioski?
Czy do Focusa 2000 r. TDDI, 1,8, można lać olej Shell Helix 10w40? to jest olej syntetyczny czy półsyntetyczny, a jaka jest w ogole różnica między syntetykiem a półsyntetykiem?
padła mi pompa nie dawno, wiecie jaki jest koszt wymiany tego dziadostwa lub regeneracji?
ile kosztuje wymiana paska rozrządu wraz z zakupem i robocizną?
liczę na pomoc, pozdrawiam i dzięki
__________________
Mądry Polak po szkodzie - Forum Odszkodowań i Ubezpieczeń
fortniewort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2008, 22:51   #29
pawel_pz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: parametry oleju

Cytat:
Napisał Schem
Ja leję do swojego silnika olej, który spełnia normy Forda.
Tak z czystej ciekawości zapytam: serwisujesz auto w ASO?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2008, 17:03   #30
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: parametry oleju

Cytat:
Napisał pawel_pz
Tak z czystej ciekawości zapytam: serwisujesz auto w ASO?
Nie :fcp20
Serwisuję je sam (mam dostęp do garażu z kanałem) ale części i olej kupuję oryginalne (ale też nie w ASO) - nie płacę za robociznę, to szaleję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.