Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2016, 11:33   #1521
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Nie odpowietrzalem jeszcze ale chyba najlepszym sposobem będzie odpiecie od filtra przewodu powrotnego, zalanie strzykawka filtra przez kruciec z odpietego powrotu, potem zaslepic ten krociec np naciągnąć zgrzana na jednym końcu rurkę igielitowa. Kolejny krok to zaciągnięcie pompka paliwo przez odpiety powrót, tam jest chyba trujnik do baku na węży więc też wypada go rozpiac i zaslepic jak poleci paliwo bez powietrza to wszystko poskładać odpiac zasilanie od wtryskow pokrecic rozrusznikiem. Podpiąć wtryski, odpalić i przytrzymać na obrotach przez chwilę.
Jak ktoś ma uwagi to pisać

Wysłane z mojego HTC Desire 510

__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2016, 12:04   #1522
Grafix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-08-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał Klocek7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
UWAGA !!!
NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGAĆ "pseudo-FIRMOM" NA REGENERACJĘ WTRYSKÓW ZA 350 zeta / szt. !!!!! TO TYLKO CZYSZCZENIE W MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ + ew. WYMIANA ZWORKA W TDCi !!!!
Zobaczcie sami : zaworek to kwota ok. 250 zeta/szt. + końcówka wtrysku za ok 180 zeta/szt. w TDCi - jeśli nie da Wam mechanior STARYCH części - NIE PŁAĆCIE ANI GROSZA !!!
Z doświadczenia na WŁASNEJ skórze ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Święta prawda co do cen prawidłowej i dobrej regeneracji. Warto dodać, że jeszcze muszą być nowe kody IMA wtedy regeneracja została przeprowadzona wzorcowo.
Godny polecenia jest Bosch Diesel Service [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] robią wyłącznie na oryginalnych częściach.

Ostatnio edytowane przez Grafix ; 10-05-2016 o 10:36
Grafix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 12:29   #1523
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Z kodami jest trochę inaczej. O tym już pisalem

Wysłane z mojego HTC Desire 510
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2016, 10:33   #1524
GruX
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam,

mam takie pytanie- czy wszystkie oryginalne zaworki Delphi montowane we wtryskiwaczach są cechowane laserowo? Rozebrałem jeden wtryskiwacz i nabrałem podejrzeń, czy zaworek w nim zamontowany obecnie na pewno jest oryginalny- końcówka wtryskiwacza ma naniesioną laserowo cechę, natomiast sam zaworek nie ma żadnych cech na korpusie, a na wszystkich zdjęciach, które widziałem na zaworkach jest laserowo znakowany kod QR i teraz nie wiem, czy zaworek to jakaś chińszczyzna, czy po prostu Delphi na początku nie znakowało tego elementu. Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2016, 11:13   #1525
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Jeżeli są oryginalne od początku to może nie mieć widocznych opisów

Wysłane z mojego HTC Desire 510
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 31-05-2016 o 16:34
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2016, 08:46   #1526
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał wrobel79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim 2.0 140 KM miałem klekotanie przy delikatnym przyspieszaniu i obrotach ok 1500 - 1800. Wtedy klekotanie było największe. Po przestudiowaniu wielu wątków, masie telefonów i zaliczeniu kilku warsztatów okazało się, że jest w etisie procedura serwisowa, która sprowadza się do wyczyszczenia tego co nauczyły się wtryskiwacze. Jest to związane z wtryskiem pilotażowym i czymś tam jeszcze. Proponuję wszystkim wybrać się do kolegi z forum mayak lub tedi_k - w zależności od odległości. Kolega mayak mega pomógł mi w tym problemie. Po chwili roboty z komputerem moje Mondeo wyciszyło się jak ręką odjął. A 99% mechaników twierdziło, że wyciągać, sprawdzać wtryski - tylko po co pchać w nie swoje łapki?

Polecam wszystkim, których mają takie objawy w motorze takim jak w moim Mondku.
Czy da się przeprowadzić taką procedurę poprzez ELM i np. ForScan?
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2016, 10:26   #1527
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Tak, wpisujesz ponownie kody i następuje samoadaptacja. Uszkodzonego układu paliwowego to jednak nie naprawi

Wysłane z mojego HTC Desire 510
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 14:04   #1528
Piekar72
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał wrobel79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim 2.0 140 KM miałem klekotanie przy delikatnym przyspieszaniu i obrotach ok 1500 - 1800. Wtedy klekotanie było największe. Po przestudiowaniu wielu wątków, masie telefonów i zaliczeniu kilku warsztatów okazało się, że jest w etisie procedura serwisowa, która sprowadza się do wyczyszczenia tego co nauczyły się wtryskiwacze. Jest to związane z wtryskiem pilotażowym i czymś tam jeszcze. Proponuję wszystkim wybrać się do kolegi z forum mayak lub tedi_k - w zależności od odległości. Kolega mayak mega pomógł mi w tym problemie. Po chwili roboty z komputerem moje Mondeo wyciszyło się jak ręką odjął. A 99% mechaników twierdziło, że wyciągać, sprawdzać wtryski - tylko po co pchać w nie swoje łapki?

Polecam wszystkim, których mają takie objawy w motorze takim jak w moim Mondku.

Cześć masz kontakt z kolegą Mayak ? chętnie skorzystam bo mam takie same objawy jak ty... czeka mnie wymiana wtrysków może to co ty zrobiłeś będzie tańsze ?
Piekar72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 07:26   #1529
Piekar72
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam tego jeszcze nie pojmuję, zaworki oryginał 3 szt. w sumie 584 zł plus jedna końcówka też oryginał ok. 200 zł. Wydaje mi się że za krótko są otwierane wtryski przez elektronikę i wtedy więcej paliwa wraca przelewami a mało jest dawkowane do cylindra. Muszę porządnie wyczyścić pozostałe elementy tzn. wkładkę pomiędzy zaworkiem a końcówką wtrysku i cewkę w każdym wtryskiwaczu. I to co pisałem wcześniej czyli sprawdzenie wtrysków na stole probierczym.
Elementy na wymianę kupuję w autoryzowanym punkcie Delphi z 20% upustem.
Witaj, czy możesz dać namiary na ten punkt delphi? i jeszcze jedna sprawa, czy masz pewne kody do zaprogramowania wtrysków w mk3 chętnie odwdzięczę się piwkiem za każdy pewny kod ( podobno można zaprogramować każdy wtrysk jak są pewne kody) ja wpisuję obecne ale mi odrzuca a za nadanie nowych gość krzykną mi 50/sztuka

Bump: Koledzy, potrzebuję pewne 4 kody do zaprogramowania wtrysków w mk3 chętnie odwdzięczę się piwkiem za każdy pewny kod ( podobno można zaprogramować każdy wtrysk jak są pewne kody) ja wpisuję obecne ale mi odrzuca a za nadanie nowych gość krzykną mi 50/sztuka
Piekar72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 09:40   #1530
populus4
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Kraków
Model: MK2 1.6 90KM TDCI
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Czy ktoś może rozkodować modele wtryskow bo nr vin ?
WF0WXXGBBW5M72489
WF0WXXGBBW5M62274
serdecznie dziekuje
populus4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.