Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2013, 18:52   #71
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Jak ciasno wchodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to trzeba sposobem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wystarczy połączenia posmarować mydłem i po sprawie .

PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2013, 20:13   #72
low_radiation
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: lubelszczyzna
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 170
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Miałem podobny dylemat- połączenie rurek nie wydawało mi się zbyt szczelne. Skręciłem wszystko/ oczywiście z oringami/ na jakiś klej dwuskładnikowy po wierzchu dla pewności...
Swoją drogą patrząc na roczniki naszych aut to chyba 1998/99r. to jakiś max dla nagrzewnic. Ciekawe kiedy chłodnica poleci...?

Bump:
Cytat:
Napisał PiotraChorzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ciasno wchodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to trzeba sposobem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wystarczy połączenia posmarować mydłem i po sprawie .
Oj Piotruś ..wszystko smarujesz mydłem..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
...bo nie każda morda pasuje do FORDA !
low_radiation jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2013, 20:20   #73
piker 1
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Cytat:
Napisał PiotraChorzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ciasno wchodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to trzeba sposobem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wystarczy połączenia posmarować mydłem i po sprawie .
masz rację, zrobię tak. myślę, że ciasno wchodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo zimno na zewnątrz. może suszarką potraktujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I klejem na koniec dla pewności.

A rozbieranie drugi raz w 1,5 godziny się uwinąłem. Świeżo w pamięci gdzie,jakie wkrętyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piker 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2013, 21:18   #74
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Piker 1,5 godziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby nie odległość to bym do ciebie z browarem podjechał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moja nagrzewnica czeka w kartonie na cieplejsze dni .

A wracając do tematu DLACZEGO nie odpalacie samochodu po zmontowaniu układu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy przypiąć poduszki i panel Klimy , ktoś pisał że można wyjąć deskę z założoną kierownicą trzeba tylko maksymalnie ją opuścić do dołu i wysunąć w stronę fotela.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2013, 21:31   #75
piker 1
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

akurat ściągnięcie kierownicy to 7 wkrętów i jedna śruba ( razem z obudową), także nie warto się siłować. Wycieraczek też nie ściągałem, bo nie dałem rady i tylko wykręciłem trzy śruby i cały mechanizm opuściłem tak, żeby dało rade przesunąć obudowę filtra powietrza i dostać do tych dwóch ostatnich śrub trzymających kokpit.
Dosyć poszło, bo używałem wkrętarki.
piker 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2013, 22:17   #76
piker 1
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Cytat:
Napisał PiotraChorzów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wracając do tematu DLACZEGO nie odpalacie samochodu po zmontowaniu układu Wystarczy przypiąć poduszki i panel Klimy
Zrobiłem tak jak napisałeś. Piwo dla Ciebie. Okazało się że cieknie, właśnie na łączeniu rurek. Oringi przesmarowane, wszystko starałem się robić dokładnie i powoli. Podpiąłem poduszki, akumulator i odpaliłem. poczekałem aż się nagrzeje i zonk. Leci z połączenia. Wyciągnąłem nagrzewnicę, odtłuściłem i skleiłem dodatkowo klejem epoksydowym dwuskładnikowym. Teraz powinno trzymać. Mam nadzieję, bo poskręcałem deskę. Trzeci raz rozbierać już mi się nie chce. A swoją drogą, jak skręcaliście rurki to były idealnie spasowane? Bo u mnie właśnie oringi blokowały i nie schodziło się do końca. Jak skręcałem na maxa, to po bokach się rozszczelniało. Jak popuściłem to było za słabo dociśnięte, jedyne rozwiązanie- klej.
piker 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2013, 23:23   #77
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

można odpalać bez poduszki, robiłem tak.
po końcowym złożeniu wszystkiego jednie błąd skasować.

oczywiście poduszkę podłączamy po zdjęciu klem z akumulatora i po rozładowaniu obwodów elektronicznych auta.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 07:50   #78
piker 1
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

no tak, ale mało kto ma dostęp do komputera od razu, a i kasa dodatkowa. Lepiej podłączyć te poduszki i mieć spokój.

Dziś traska 160km, okaże się jak naprawiłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piker 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 08:15   #79
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Jak montujecie nagrzewnicę nową starajcie się na zewnątrz spasować połączenie. Ja to sprawdzam wlewając gorącą wodę i nawet ustami wdmuc***ąc aby lekko zwiększyć ciśnienie. Nie tylko w naszych są z tym problemy. Ostatnio nawet nowa Panda się wysypała na taką awarię. Gość zorganizował orginalną nagrzewnicę i była bublem, gniazdo oringa miało wadę.
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 19:30   #80
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Cytat:
Napisał piker 1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak, ale mało kto ma dostęp do komputera od razu
już czas nabyć.
laptop jest w 50% domach, jak nie u swoich dzieci to u sąsiada.
a kabelek to 30-60 złotych i badasz auto ile chcesz i kiedy chcesz - warto.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.